Windows Defender عملکرد پردازنده های اینتل را کاهش می دهد

Windows Defender عملکرد پردازنده های اینتل را کاهش می دهد

این را یکی از توسعه دهندگان قدیمی و معروف نرم افزار ادعا می کند Windows Defender یک اشکال عجیب وجود دارد که باعث می شود عملکرد پردازنده اینتل او نوشت که این باگ در ویندوز 10 و ویندوز 11 پیدا شده و بار زیادی را بر روی پردازنده اینتل وارد می کند. او تخمین می زند که این باگ عملکرد پردازنده را حدود 6 درصد کاهش می دهد و باعث می شود که دائماً درگیر پردازش شود.

بر اساس آخرین اخبار سخت افزاری و گزارش Tech Power Up، باگ Windows Defender باعث می شود که هر هشت شمارنده عملکرد پردازنده های اینتل روی هسته های پردازنده فعال شوند. بر اساس این گزارش، فعال کردن پیشخوان ها مشکل بزرگی نیست. اما Windows Defender مدام سطح عملکرد این شمارنده ها را دستکاری می کند و آنها را به حالت 2 یا “Mode 2” برنامه ریزی می کند. این باعث می شود که پردازنده با سایر نرم افزارهایی که می خواهند از حالت 3 استفاده کنند تداخل پیدا کند.

کوین گلین، معروف به «عمو وب»، عملکرد پردازنده Intel Core i9 10850K را آزمایش کرد و به این نتیجه رسید که Windows Defender عملکرد پردازنده را تا 6 درصد در Cinebench کاهش داده است. او ادعا می کند که این باگ از سال 2008 وجود داشته و پردازنده های اینتل را تحت تاثیر قرار داده است. لازم به ذکر است که این رقم بین 4 تا 6 درصد متغیر است. اما مشکل در طول این سال ها حل نشده است. کوین گلین ادعا می کند که این مشکل در پردازنده Ryzen AMD وجود ندارد.

راه حل مشکل Windows Defender

مشکل اصلی در مورد خطای Windows Defender این است که این مشکل چه زمانی رخ می دهد و چگونه آن را حل کنیم؟ گلین می گوید این مشکل می تواند پس از بوت شدن یا مدتی پس از بوت شدن رخ دهد و راه حل آن بررسی مداوم عملکرد CPU است. البته منظور او از رفع مشکل رفع مشکل نیست، بلکه این است که بفهمیم چه زمانی باگ فعال است. پیش از این، کاربران ویندوز از کاهش عملکرد سیستم به دلیل Windows Defender انتقاد می کردند. اما این مشکل پس از به روز رسانی های مداوم باقی ماند.

تنها راه فعلی این است که Windows Defender را به طور کامل خاموش کنید و اجازه ندهید فعال بماند. پارسی گیم به هیچ وجه این راه حل را توصیه نمی کند و دینفندر ویندوز بهترین راه حل برای مقابله با حملات باج افزار و ویروس است. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت از مشکل مطلع شود و بتواند باگ مربوط به پردازنده اینتل را برطرف کند. Uncle Web استفاده از ThrottleStop 9.5 را پیشنهاد می کند و Windows Defender می تواند در این حالت اجرا شود که از استفاده بیش از حد برنامه از CPU جلوگیری می کند. راه حل دیگر Counter Control است که عملکردی مشابه دارد.

منبع: PCGAMER