منو سایت

The Last of Us Part 1 یک بازسازی است، نه بازسازی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
The Last of Us Part 1 یک بازسازی است، نه بازسازی

با نزدیک شدن به تاریخ انتشار بازی The Last of Us Part 1، استودیو Naughtydog مقاله جدیدی منتشر کرده و توضیحات کاملی در مورد تغییرات این بازی ارائه کرده است. بخشی از این مقاله به تغییرات گیم پلی می پردازد که در مقاله ای جداگانه به آن پرداختیم. در این مقاله، سازندگان بازی بار دیگر تاکید کردند که با یک بازسازی کامل روبرو هستیم و این یک ریمستر گرافیکی نیست.

چیزی که توسعه‌دهندگان می‌خواهند بگویند این است که ساخت The Last of Us Part 1 کار ساده‌ای نبود و هزینه زیادی برای آن‌ها داشت. تمام تمرکز تبلیغاتی سونی برای این بازی روی کلمه «ریمیکس» است. دلیل این امر انتخاب قیمت 70 دلاری بازی است که باعث نارضایتی شده است. بسیاری بر این باورند که پرداخت هفتاد دلار برای یک بازسازی گرافیکی که گیم پلی آن تغییری نکرده است، غیر منطقی است. شان اسکیاگ، کارگردان بازی گفت:

چیزی که باعث می شود این یک بازسازی باشد و نه بازسازی، مجموع تغییرات کل بازی است. اینطور نیست که همان شخصیت ها، محیط و جهت هنری را بتوان روی سخت افزار بهتر اجرا کرد. ما همه چیز را از ابتدا طراحی کردیم، از جمله نورپردازی و فناوری طراحی شخصیت. ما همه چیزهایی را که در دهه گذشته آموخته‌ایم به کار گرفته‌ایم و از فناوری‌های جدید برای خلق اثری ماندگار و مطابق با بازی اصلی استفاده کرده‌ایم.

بازسازی The Last of Us قسمت 1

تغییرات بازی The Last of Us Part 1

چیزی که در بازسازی Last of Ace خواهیم دید، دنیایی تعاملی و با جزئیات بیشتر است که در آن همه چیز به رفتار بازیکن واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال، نور از درختان عبور می کند و انعکاس آن روی آب و سایر رسانه ها به وضوح قابل مشاهده خواهد بود. سخت افزار پلی استیشن 5 رفتار شخصیت های غیرقابل بازی (NPC) را بهبود بخشیده است. هوش مصنوعی به طور مداوم محیط را اسکن می کند و به موقعیت های جدید عادت می کند، بنابراین مبارزه با آنها نسبت به بازی اول احساس متفاوتی خواهد داشت.

نسخه PS5 بازی از 128 کاراکتر در یک زمان استفاده می کند، در حالی که نسخه PS3 تنها هشت دشمن را در یک زمان ارائه می دهد. البته ما به یکباره با 128 کلیک کننده مبارزه نخواهیم کرد. مدیر تیم برنامه نویسی می گوید که مخفی کاری در بازی معنادارتر شده است و نتیجه نهایی ارائه بازی با روند جذاب تری است. بازسازی Last of Us از دسته PS5 به شکلی جدید استفاده می کند، ضمن اینکه صدای سه بعدی و امکان اجرای بازی با حافظه SSD از دیگر تغییراتی است که در بازی شاهد آن خواهیم بود.

سونی قول داده است که این بازی را برای PC منتشر کند و نسخه PC بازی The Last of Us Part 1 به زودی منتشر خواهد شد. این بازی یکی از بهترین بازی های سپتامبر 1401 است که باید آن را تجربه کنید.

منبع: GamesRadar