منو سایت

The Last of Us قسمت 1 مقایسه گرافیکی و تحلیل فنی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
The Last of Us قسمت 1 مقایسه گرافیکی و تحلیل فنی

نسخه بازسازی شده The Last of Us (Lost FS) که با نام The Last of Us Part 1 شناخته می شود، شامل یک سری تغییرات گرافیکی و به روز رسانی های مختلف است که باعث می شود تجربه بهتری نسبت به نسخه اصلی داشته باشید. در این مقاله به بررسی ارتقاهای گرافیکی Last FS Part 1 می پردازیم.

پس از شایعات و گمانه زنی های فراوان بالاخره Naughty Dog از بازسازی The Last of Us شاهکار خود که در سال 2013 منتشر شد خبر داد.این اثر که The Last of Us Part 1 نام دارد به خوبی از قدرت سخت افزاری کنسول پلی استیشن 5 استفاده کرده است. و جلوه های بصری منحصر به فردی را ارائه می دهد که به یک تجربه عالی برای طرفداران تبدیل خواهد شد. Last FS قطعا یکی از بهترین آثار تاریخ بازی های ویدیویی است که هنوز ارزش خود را حفظ کرده و حتی با استانداردهای فعلی صنعت بازی های ویدیویی نیز عالی به نظر می رسد.

بازی The Last of Us Part 1 قرار است در تاریخ 2 سپتامبر (11 شهریور) بر روی کنسول پلی استیشن 5 منتشر شود که این اثر از نظر جلوه های بصری و سایر ویژگی های گرافیکی نسبت به نسخه اصلی پیشرفت چشمگیری داشته است. با این حال، برخی از طرفداران هنوز در مورد لزوم ساخت Last FS Part 1 تردید دارند. دلیل این امر این است که به لطف نسخه بازسازی شده The Last of Us، می توانید بدون هیچ مشکلی آن را روی کنسول پلی استیشن 5 تجربه کنید. در ادامه به مقایسه گرافیک بازی The Last Of Us: Remastered و The Last of Us Part 1 می پردازیم.

ابتدا باید واضح ترین تفاوت را بررسی کنیم، یعنی تفاوت در کیفیت دارایی. نسخه پلی‌استیشن 3 بازی The Last of Us از ترفندها و تکنیک‌هایی مانند بافت‌های سایه‌دار استفاده می‌کند تا دارایی‌های با کیفیت پایین را چشمگیرتر نشان دهد. اگر به چهره شخصیت ها نگاه کنیم، نسخه اصلی بازی Last FS همچنان کیفیت بالایی دارد و می تواند جزئیات متفاوتی را نشان دهد. با این حال چهره های بازی The Last of Us با استانداردهای گرافیکی مدرن فاصله دارند. در بازی The Last of Us Part 1 استودیو Naughty Dog تمامی دارایی هایی را که دارای کیفیت بالایی هستند به طور کامل بازیابی کرده است. معماری ساختمان ها و طراحی محیط کمی تغییر کرده است و درختان و پوشش گیاهی بیش از پیش خودنمایی می کند. اما در بیشتر موارد، The Last of Us Part 1 همچنان مانند نسخه 2013 است، با بافت ها و دارایی های بهتر.

گرافیک بازی The Last of Us Part 1 Last FS Part 1

تغییرات در چهره شخصیت ها نسبت به قسمت های دیگر چشمگیرتر است

همانطور که بسیاری از بازیکنان متوجه شده اند، Last FS Part 1 از پالت رنگ تیره تری نسبت به نسخه اصلی استفاده می کند. در حالی که خود رنگ‌ها عمدتاً بدون تغییر هستند، محیط‌ها تیره‌تر و مبهم‌تر از نسخه ۲۰۱۳ The Last of Us به نظر می‌رسند. این ویژگی در تصویر که الی را در حال راه رفتن بین دو ساختمان چوبی نشان می‌دهد، بیشتر قابل مشاهده است. در حالی که ساختمان ها در نسخه اصلی The Last of Us به وضوح قابل مشاهده هستند، در The Last of Us Part 1 مه غلیظی محیط را می پوشاند. در عکسی که دانشگاه منتشر کرده می توانید جلوه ای مشابه را ببینید. در نسخه اصلی، این مکان بسیار روشن تر بود. لازم به ذکر است که این یک انتخاب هنری است و نشان دهنده ارتقا یا کاهش گرافیک نیست. این تصمیم احتمالاً به دلیل داشتن یک تم بصری و پالت رنگی ثابت در بین The Last of Us Part 1 و The Last of Us Part 2 گرفته شده است.

با مرور محیط ها به شخصیت های Last FS Part 1 می رسیم که بدون شک شخصیت های این اثر چه از نظر روایی و چه از نظر گرافیکی مهم ترین قسمت های بازی هستند. استودیو Naughty Dog جزئیات زیادی را در ظاهر شخصیت های بازی The Last of Us Part 1 اعمال کرده است که از جزییات شخصیت های بازی مذکور می توان به موهای واقعی صورت جوئل، ظرافت های مختلف در حرکت بدن ها اشاره کرد. شخصیت ها و حرکت چشم ها در بخش های سینمایی. در نسخه بازسازی شده The Last of Us سطح واقع گرایی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در مقایسه با نسخه اصلی، چین و چروک های صورت جوئل در The Last of Us Part 1 به وضوح قابل مشاهده است. در نسخه بازسازی شده، مدل صورت و ابروها به طور واقعی به دیالوگ ها واکنش نشان می دهند. همچنین، مدل‌های کاراکتر به‌روزرسانی شده‌اند تا با The Last of Us Part 2 هماهنگی داشته باشند. اگرچه شخصیت تس در Last FS Part 2 وجود ندارد، اما مدل چهره او بسیار بهبود یافته است و بالغ‌تر از قبل به نظر می‌رسد.

در ادامه بررسی بازی The Last of Us Part 1 از نظر ارتقای گرافیکی به انیمیشن شخصیت ها می رسیم. همانطور که قبلا ذکر شد، انیمیشن های صورت شخصیت ها از نظر کیفیت و پیچیدگی به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. در حال حاضر تأیید نشده است که Naughty Dog فرآیند ضبط حرکت را دوباره کار کرده است یا از موارد قبلی استفاده کرده است. اما با مرور تریلر The Last of Us Part 1، به نظر نمی رسد که موشن کپچر دوباره ساخته شده باشد. در عوض، به نظر می‌رسد استودیو Naughty Dog به لطف به‌روزرسانی‌های داخلی موتور و همچنین قدرت سخت‌افزاری بیشتر، توانسته است بهتر از قبل از فیلم‌های ضبط‌شده در فرآیند ضبط حرکت استفاده کند. در نتیجه اگرچه انیمیشن های صورت از عمق بیشتری نسبت به نسخه اصلی برخوردارند، اما سکانس های سینمایی و حرکات بدن درست مانند نسخه 2013 The Last of Us هستند و سرعت یکسانی دارند. این موضوع با قرار دادن سینماتیک بازی The Last of Us Part 1 و بازی اصلی در کنار هم به وضوح قابل مشاهده است.

گرافیک بازی The Last of Us Part 1 Last FS Part 1

The Last of Us Part 1 فضایی تاریک و مه آلود دارد

بر اساس آنچه تاکنون بررسی کرده ایم، به نظر می رسد که همان نسخه موتور داخلی Naughty Dog که برای تولید The Last of Us Part 2 استفاده شده بود، در ساخت Last FS Part 1 استفاده شده است. این خیلی تعجب آور نیست اما می تواند یک ویژگی جالب باشد در تریلر معرفی The Last of Us Part 1، هیچ نشانه ای از بهبود کیفیت بافت ها، وجود فناوری ray tracing و دیگر ویژگی هایی که این اثر را از آخرین بازی ساخته شده با این موتور متمایز می کند، دیده نمی شود. به نظر می رسد اقدامات تولیدکنندگان در مرحله پس از تولید یکسان باشد. مثل همیشه، استودیو Naughty Dog از TAA بدون Supersampling برای ارائه تصاویر واضح در نسخه ریمیکس استفاده کرد. لازم به توضیح است که تمامی موارد ذکر شده بر اساس نمایش های محدود بازی The Last of Us Part 1 بوده و احتمال عدم تحقق آنها وجود دارد.

The Last of Us Part 1 بدون شک یک پیشرفت نسبت به نسخه اصلی است، اما با توجه به آنچه تاکنون دیده ایم، اساساً بازسازی اولین بازی The Last of Us با استفاده از موتور The Last of Us Part 2 است. استودیو Naughty Dog قول داده است که از ویژگی های خاص کنسول پلی استیشن 5 استفاده خواهد کرد، اما تاکنون این وعده را در عمل ندیده ایم. آیا The Last of Us Part 1 از فناوری Motion Matching مانند The Last of Us Part 2 استفاده خواهد کرد؟ چه ویژگی های جدیدی در تب Accessibility وجود خواهد داشت؟ بازی Last FS Part 1 چگونه بازیکن را برای اتفاقاتی که در ادامه این کار دیده است آماده می کند؟

اینها سوالاتی است که ذهن بسیاری از بازیکنان را به خود جلب می کند و لازم است استودیو Naughty Dog در بازسازی بازی The Last of Us به آنها توجه کند. به نظر نمی رسد استودیو Naughty Dog از زمان انتشار The Last of Us Part 2 در سال 2020 موتور خود را از نظر فنی به روز کرده باشد، اما همچنان آثار تولید شده با آن از دیگر بازی های مدرن جلوتر هستند و برای خلق یک شاهکار کاملاً عالی هستند. نسل نهم آماده است در حال حاضر، مشخص نیست که آیا بهبودهای انجام شده در The Last of Us Part 1 ارزش برچسب قیمت 70 دلاری را دارند یا خیر.

نظر شما در مورد گرافیک The Last of Us Part 1 چیست؟ آیا قصد خرید و امتحان این کار را دارید؟ به نظر شما کدام یک از بازیکنان ممکن است از تجربه شغل مذکور لذت ببرند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt