منو سایت

Take-Two، خالق مود واقعیت مجازی GTA V، تهدید به شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Take-Two، خالق مود واقعیت مجازی GTA V، تهدید به شکایت کرده است

شرکت مادر Rockstar، Take-Two Interactive، هشداری رسمی به خالق مود صادر کرده است که معتقد است مسئول آن است. مود واقعیت مجازی GTA V و این Red Dead Redemption 2 است. Tikto به این شخص اخطار رسمی برای شکایت داده است و اگر مطالب حذف نشود. کار این مرد به دادگاه می رود. این اولین بار نیست که Tiktok سازندگان مودها را مجبور به حذف مودها کرده و تهدید به شکایت کرده است.

به گزارش پارسی گیم، یکی از خالقان ماد به نام لوک راس در صفحه Pateron خود درباره اخطار ارسال شده توسط Take-Two نوشت: «آنها از من می خواهند که همه مطالب دارای حق چاپ را حذف کنم. این برای من خیلی عجیب بود. زیرا هیچ یک از مطالب من از نرم افزار TikTo ساخته نشده است و همچنین مواد جایگزین بازی های آنها نیست و قصد سوء استفاده از آثار فکری TikTo نیست.

هم اکنون می توانید یک مود واقعیت مجازی GTA V به نام REAL VR را به صورت رایگان از گیت هاب دانلود کنید. این مرد همچنین شروع به ساخت مدهای واقعیت مجازی برای سه گانه Mafia و Red Dead Redemption 2 کرده است و شما می توانید با ثبت نام در صفحه Patreon او به کپی هایی از این مدها دسترسی داشته باشید. لوک راس اخیراً مصاحبه ای با The Verge داشته و گفته است که ماهانه حدود بیست هزار دلار از اسپانسرهای خود درآمد دارد. این افراد نسخه های اولیه محتوای واقعیت مجازی Rockstar Games را دریافت می کنند.

مود واقعیت مجازی GTA V

مود واقعیت مجازی GTA V

لوک راس برای بازی های دیگر مانند Dark Souls، Cyberpunk 2077 و Elden Ring نیز مدهای واقعیت مجازی ساخته و با اشتراک ماهانه در دسترس کاربران قرار می دهد. اخطار Tiktok به این معنا نیست که باید درآمد مود GTA V VR خود را به اشتراک بگذارد، بلکه تنها هدف از ارسال آن حذف محتوای دارای حق چاپ است و به گفته مدساز، انگیزه این شرکت دریافت پول برای استفاده از مجوز بازی نیست.

لوک راس در ادامه نوشت که می‌خواهد مستقیماً با TikTok صحبت کند و Patreon به او اجازه این کار را داده است. او معتقد است که از محتوای دارای حق چاپ استفاده نمی کند و محتوای او کاملاً مستقل است. Take-Two بارها درخواست حذف مودهای GTA را داده است و قبل از انتشار GTA Trilogy، تمامی ریمسترهای قبلی که توسط طرفداران ساخته شده بود از اینترنت حذف شدند. از طرفی نسخه واقعیت مجازی GTA San Andreas در سال گذشته معرفی شد و این احتمال وجود دارد که نسخه VR سایر بازی های GTA نیز در حال توسعه باشد.

منبع: PCGAMER