منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • Steam Deck اکنون از Xbox Cloud Streaming از طریق مرورگر Edge پشتیبانی می کند

Steam Deck اکنون از Xbox Cloud Streaming از طریق مرورگر Edge پشتیبانی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Steam Deck اکنون از Xbox Cloud Streaming از طریق مرورگر Edge پشتیبانی می کند

Steam Deck اکنون از Xbox Cloud Streaming از طریق مرورگر Edge پشتیبانی می کند

Steam Deck در حال حاضر از بازی های زیادی پشتیبانی می کند، اما اکنون می توانید سرویس بازی ابری Xbox را به این لیست اضافه کنید. مایکروسافت می گوید در حال همکاری نزدیک با Valve برای فعال کردن پشتیبانی از بازی های ابری است که اکنون از طریق مرورگر اج مایکروسافت در نسخه بتا در دسترس است.

اضافه شدن جدید به این معنی است که هر بازی در حال اجرا بر روی سرویس ابری Xbox اکنون می تواند در سیستم قابل حمل Valve بازی شود. مایکروسافت دستورالعمل‌های دقیقی درباره نحوه اجرای Edge در Steam Deck، نحوه تغییر چیدمان کنترل‌کننده برای تشخیص گیم‌پد و حتی برخی آثار هنری سفارشی منتشر کرده است که می‌توانید از آنها برای تنظیم میانبر استفاده کنید. در اینجا نحوه ورود Game Pass به دستگاه های iOS از طریق دکمه میانبر ساخته شده توسط مرورگر Safari آمده است. اما به خاطر داشته باشید که از آنجایی که برای تغییر مجوزها با خطوط فرمان لینوکس مشکل دارید، اگر اشتباهی انجام دهید، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد کارخانه داشته باشید.

در حالی که این راه حل دقیقاً مشابه پشتیبانی Steam Deck از Xbox Game Pass نیست، اما به طرز وحشتناکی نزدیک است. کتابخانه Game Pass تغییرات زیادی با کتابخانه بازی های ابری مایکروسافت دارد و تنها راه حتی برای دسترسی به سرویس بازی های ابری، اشتراک در Game Pass Ultimate است. از آنجایی که این کار با سایر سرویس‌های مایکروسافت پیش می‌رود، باید بتوانید پیشرفت خود را در Steam Deck از ضبط ابری بگیرید و سپس آن را در رایانه یا Xbox خود ادامه دهید یا برعکس.

در همین حال، Steam Deck نیز در ابتدا از بسیاری از بازی‌ها پشتیبانی می‌کند، با فهرست رو به رشدی از بازی‌های تایید شده. الساندرو باربوسا در بررسی Steam Deck GameSpot این دستگاه را “یک لپ تاپ فوق العاده طراحی شده و قدرتمند” نامید. پیش‌سفارش‌های Steam Deck در حال حاضر به صورت موجی در حال گسترش هستند و موج دوم در ماه آوریل آغاز می‌شود.