منو سایت

Stalker 2 تا سال 2024 منتشر نخواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Stalker 2 تا سال 2024 منتشر نخواهد شد

بازی Stalker 2 Heart of Chonobyl یکی از عناوین مهم سال 2022 بود که به دلیل شروع جنگ در اوکراین و انتقال استودیو به جمهوری چک، ساخت آن متوقف شد. منابع موثق گزارش داده اند که بازی Stalker 2 تا سال 2024 منتشر نخواهد شد و این بازی در حالت “تعمیرات دائمی” قرار دارد. GSC Game World Studio به دنبال انتشار برخی از محتوای بازی در قالب Early Access است و راه حلی برای انتشار دائمی پیدا نکرده است.

به گفته ویتالی کازونوف، سردبیر وب سایت روسی iXBT Games، که ادعا می کند با توسعه دهندگان فعلی و کارمندان سابق استودیو GSC صحبت کرده است، توسعه Stalker 2 با مشکلات زیادی روبرو است. حمله نظامی روسیه به اوکراین منجر به تغییرات استودیو و مدیریت شد. تولید Stalker 2 در فوریه به طور کامل متوقف شد و توسعه آن به جمهوری چک منتقل شد. در آن زمان بسیاری از توسعه دهندگان استودیو را ترک کردند و ادامه کار روی بازی غیرممکن شد.

منابع آگاه از وضعیت این استودیو می گویند که بسیاری از جنبه های بازی در حال ویرایش و بهینه سازی هستند و حتی قسمت هایی که توسعه تقریباً به پایان رسیده بود، از قبل شروع به ویرایش کرده اند. استودیو قطعات را از صفر شروع کرد و دلیل این امر تغییر تیم استودیو و افراد جدیدی است که ایده های جدیدی به آن اضافه کردند. اگرچه زمان زیادی از عرضه بازی می گذرد، اما ویژگی های کلیدی جدید هنوز به طور کامل اعلام نشده اند و به نظر می رسد که خروج اعضای اصلی بر تولید استالکر 2 تأثیر گذاشته است.

تاریخ انتشار Stalker 2

وضعیت پیچیده بازی Stalker 2

به گفته کازونوف، تولید استالکر ۲ به جایی رسیده است که می توان آن را از ابتدا تا انتها تجربه کرد و سازنده نیز تولید فصل اول و تمامی جوانب آن را به پایان رسانده است. این گزارشگر معتقد است که قرار دادن بازی در Early Access می تواند یک تصمیم منطقی برای GSC باشد. استودیو می تواند برخی از محتوای نهایی را منتشر کند و طرفداران را راضی کند و کار بر روی آینده Stalker 2 ادامه خواهد داشت. مشکلات اخیر تاریخ انتشار Stalker 2 را به یک علامت سوال بزرگ تبدیل کرده است، به طوری که یک گزارشگر روسی معتقد است این بازی تا سال 2024 منتشر نخواهد شد.

کازونوف نسبت به عرضه بازی بین سال های 2024 تا 2025 خوشبین است. علاوه بر این، او اضافه کرد که عرضه بازی در سال 2022 غیرممکن است و وضعیت را با Cyberpunk 2077 مقایسه کرد. سازندگان هنوز در مورد آینده بازی صحبت نکرده اند. و مایکروسافت نیز پول پرداخت شده توسط خریداران را برگرداند. استودیو GSC مدتی پیش در بیانیه ای تاخیر بازی Stalker 2 را تکذیب کرد و نوشت که نسخه PC همچنان در سال 2023 منتشر خواهد شد.

منبع: TheGamer