منو سایت

Square Enix دلیل فروش استودیوهای غربی را فاش کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Square Enix دلیل فروش استودیوهای غربی را فاش کرد

اسکوئر انیکس با اعلام فروش استودیوهای غربی خود (استودیوهای کریستال داینامیکس، ایدوس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال) به همراه حقوق عناوین خود به گروه Embracer تنها به قیمت 300 میلیون دلار همه را شگفت زده کرد، اما اکنون دلیل اصلی این فروش است. توسط Square Enix با همه به اشتراک گذاشته شده است.

تماس کنفرانسی اعضای ارشد شرکت اسکوئر انیکس به منظور بررسی وضعیت و گزارش فعالیت های شرکت طی سه ماهه مالی برگزار شد. تحلیلگرانی از جمله دیوید گیبسون و سیرکان توتو گزارش دادند که این بار اعضای بلندپایه این شرکت دلیل فروش را به استودیوهای خارجی اعلام کردند. دلیل این فروش، ترس مدیران از باخت بازی های استودیو کریستال داینامیکس و ایدوس مونترال بوده است. به گونه ای که به سود و درآمد کلی اسکوئر انیکس آسیب برساند. سرکان توتو در توییتی جدید نوشت:

اسکوئر انیکس می گوید که استودیوهای کریستال داینامیکس و ایدوس مونترال را فروختند زیرا می ترسیدند فروش این دو استودیو به درآمد و سود کلی اسکوئر انیکس لطمه بزند.

دلیل جدیدی که اعضای ارشد اسکوئر انیکس اعلام کرده اند کمی عجیب است زیرا بازی های ساخته شده توسط استودیوها و مجموعه های خارجی مانند Deus Ex، Thief، Tomb Raider و … نیز به مرور زمان تنوع خوبی را برای محصولات اسکوئر انیکس به ارمغان آورده است. استودیوهای ژاپنی مجبور شدند به طور مداوم بازی های بزرگ خود مانند Final Fantasy XV و Final Fantasy VII Remake را به تعویق بیاندازند.

فروش استودیو خارجی اسکوئر انیکس

دلیل فروش استودیوهای غربی اسکوئر انیکس

اسکوئر انیکس در حال حاضر عناوین مختلفی در دست توسعه دارد، Live A Live اخیرا منتشر شده است و پس از آن عناوینی مانند Valkyrie Elysium و Final Fantasy VII Rebirth عرضه شده اند، اما هنوز در مقطعی در آینده این اتفاق خواهد افتاد که استودیوهای فعلی Square Enix که عبارتند از در حال حاضر تمام ژاپنی ها، هیچ عنوان راه اندازی وجود نخواهد داشت و اینجاست که استودیوهای غربی اسکوئر انیکس می توانند در زمانی که شرکت از کمبود عناوین منبع رنج می برد و در تلاش برای افزایش است، به کمک شرکت بیایند و خروجی شرکت را ارائه دهند.

مدت کوتاهی پس از اعلام فروش استودیوهای غربی اسکوئر انیکس به گروه Embracer، بیانیه ای منتشر شد که اهداف، انگیزه و دلیل اصلی این فروش را گسترش و تخصیص کارآمدتر منابع بین استودیوها و همچنین راه اندازی عنوان کرد. کسب و کارهای جدید از پیشرفت با سرمایه وی از سرمایه گذاری در حوزه بلاک چین، هوش مصنوعی و شبکه های ابری خبر داد. شایعات اخیر حاکی از فروش اسکوئر انیکس به سونی است و گزارش مالی اخیر حاکی از آن است که ممکن است برخی از سهام این شرکت به فروش برسد.

منبع: Wccftech