منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • Sony Interactive Entertainment راه اندازی بازی های رایانه شخصی و موبایل را اعلام کرد

Sony Interactive Entertainment راه اندازی بازی های رایانه شخصی و موبایل را اعلام کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Sony Interactive Entertainment راه اندازی بازی های رایانه شخصی و موبایل را اعلام کرد

طبق آخرین اخبار بازی، رئیس بخش سرگرمی های تعاملی سونی اعلام کرده است که این شرکت انتظار دارد تا سال 2025 نیمی از بازی های سالانه پلی استیشن را روی رایانه های شخصی و دستگاه های تلفن همراه عرضه کند.

جیم رایان، رئیس سرگرمی های تعاملی سونی (SIE)، تصمیم سونی برای گسترش پلی استیشن به پلتفرم های بزرگتر را طی یک جلسه توجیهی تجاری در روز پنجشنبه اعلام کرد. به نظر می رسد که حداقل 12 بازی زنده در سال های آینده در دسترس خواهند بود، که نقطه عطفی در تجارت بازی های ویدیویی سونی است.

جیم رایان می‌گوید: «استودیوی پلی‌استیشن در طول تاریخ خود در ارائه مجموعه‌ای از بازی‌های تک‌نفره با داستان‌گویی غنی و گرافیک دیدنی عملکرد خوبی داشته است. اما مطمئناً ما را به بخش خاصی از بازار بازی های ویدیویی محدود کرد. با ظهور پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و موبایل و همچنین راه‌اندازی بازی‌های زنده، ما این فرصت را داریم که در تمام بخش‌های بازار بازی‌های ویدیویی حضور داشته باشیم.»

رئیس شرکت سرگرمی های تعاملی سونی گفت: “من معتقدم اگر این کار را درست، هوشمندانه و بدون نقص انجام دهیم، فرصت های زیادی خواهیم داشت که تعدادی از افرادی که بازی های ما را انجام می دهند لذت می برند و لذت می برند.” هزینه ها برای آنها به طور تصاعدی در حال افزایش است. به عنوان مثال، اگر بتوانیم تعدادی از 12 بازی زنده در دست ساخت استودیو پلی استیشن را تجاری سازی کنیم و منتقدان را جذب کنیم، تأثیر آنها به مرور زمان کسب و کار ما را متحول خواهد کرد.»

در جریان ارائه جیم رایان، اسلایدی نشان داده شد که نشان می دهد بازی تا سال 2025 روی پلی استیشن 4 ادامه خواهد داشت و پس از آن کنسول نسل هشتمی کنار گذاشته می شود. اولین محصول کامپیوتری سونی در سال های اخیر Horizon Zero Dawn بود. Days Gone، God of War و Uncharted: Legacy of Thieves Collection (از جمله Uncharted 4: A Thief’s End و Uncharted: The Lost Legacy) نیز به پلتفرم رایانه های شخصی رسیدند.

سرگرمی های تعاملی در سونی پلی استیشن

جدیدترین آثار از سری Uncharted به زودی برای PC منتشر خواهند شد

جیم رایان قبلاً تأیید کرده است که بسیاری از بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی قرار خواهند گرفت. سونی اخیراً نرم افزار Nixxes را خریداری کرده است که بیشتر به دلیل کار بر روی نسخه رایانه شخصی محصولات Square Enix از جمله Tomb Raider، Deus Ex، Hitman و Thief شناخته شده است.

بخش سرگرمی های تعاملی سونی مدت هاست به دنبال ورود به بازار بازی های موبایلی بوده است. در اکتبر سال گذشته، نیکلاس سباستینی، مدیرعامل سابق اپل آرکید، به عنوان رئیس بخش موبایل سونی منصوب شد. پیش از این چندین آگهی استخدام منتشر شده بود که در قالب آن از ایجاد واحد تجاری جدید برای انتشار بازی های موبایلی بر اساس مجموعه های معروف سونی خبر داده شده بود.

یک ماه بعد، جیم رایان تایید کرد که سونی به عنوان مالک پلتفرم پلی استیشن، قصد دارد برخی از محبوب ترین آدرس های IP خود را در سال مالی جاری به پلتفرم موبایل اضافه کند. «سال مالی در مارس 2022 به پایان رسید.» او گفت: ما به این فکر می‌کردیم که چگونه بازیکنان می‌توانند از محتوای ما لذت ببرند و با راه‌اندازی آزمایشی بازی‌ها و برنامه‌های تلفن همراه به موفقیت اولیه دست یافتیم تا به بازیکنان حق انتخاب بیشتری بدهیم. پلتفرم موبایل تنها یکی از حوزه‌هایی است که ما در حال بررسی برای دسترسی به میلیون‌ها بازیکن خارج از پلتفرم‌هایمان هستیم.»

جیم رایان در پایان گفت: «پلی‌استیشن مجموعه عظیمی از آدرس‌های IP شخص اول دارد که می‌توانند وارد پلتفرم موبایل شوند و علاوه بر بازی‌ها و خدمات زنده AAA راه‌اندازی شوند. ما در حال بررسی بازار بازی های موبایلی با چندین سری شگفت انگیز پلی استیشن هستیم. “به همین دلیل است که شما با ما بمانید.”

نظر شما در مورد راه اندازی بازی های موبایل و خدمات زنده توسط Sony Interactive Entertainment چیست؟ آیا شما با این موافق هستید؟ آیا فکر می کنید سونی باید حوزه های جدیدی را امتحان کند یا خود را به کنسول های پلی استیشن محدود کند؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle.com