منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • SOC از سهامداران اکتیویژن بلیزارد می خواهد تا با مالکیت مایکروسافت مخالفت کنند

SOC از سهامداران اکتیویژن بلیزارد می خواهد تا با مالکیت مایکروسافت مخالفت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
SOC از سهامداران اکتیویژن بلیزارد می خواهد تا با مالکیت مایکروسافت مخالفت کنند

از زمانی که مایکروسافت خرید اکتیویژن بلیزارد را اعلام کرد، حاشیه‌های زیادی برای بزرگترین قرارداد تاریخ بازی‌های ویدیویی وجود داشته است. با وجود مبالغ هنگفتی که ردموندی ها پرداخت می کنند، موسسات و افراد مختلف با اضافه شدن این شرکت به زیرمجموعه های مایکروسافت مخالف هستند. طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، گروه سرمایه گذاری SOC به سهامداران اکتیویژن بلیزارد توصیه کرده است که با مالکیت مایکروسافت مخالفت کنند.

در ماه ژانویه اعلام شد که مایکروسافت قصد دارد اکتیویژن بلیزارد را به مبلغ 68.7 میلیارد دلار خریداری کند. این رکورد گران ترین قرارداد تاریخ بازی ویدیویی به نام صاحب پلتفرم ایکس باکس را به نام خود ثبت کرد. مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد به این معنی است که کنترل سریال های محبوبی مانند Warcraft، Overwatch، Crash Bandicoot و Guitar Hero به ایکس باکس منتقل می شود.

در جلسه 28 آوریل (8 مه)، سهامداران اکتیویژن بلیزارد باید به پیشنهاد مالکیت مایکروسافت رای مثبت یا منفی بدهند. در صورت موافقت اکثریت سهامداران، Activision Blizzard بخشی از شرکت های تابعه مایکروسافت خواهد بود.

گروه سرمایه گذاری SOC به شدت از پاسخ Activision Blizzard به شکایات مربوط به آزار جنسی و تبعیض علیه کارکنان انتقاد کرده است. این گروه همچنین در نوامبر گذشته خواستار استعفای مدیران ارشد از جمله بابی کاتیک (مدیر اجرایی)، برایان کلی (رئیس) و رابرت مورگادو (مدیر عامل مستقل) شد.

اکتیویژن بلیزارد اکتیویژن بلیزارد

نهادهای مختلف با مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد مخالف هستند

پنجشنبه گذشته، گروه سرمایه گذاری SOC در نامه ای به سهامداران اکتیویژن بلیزارد از آنها خواست که پیشنهاد شرکت برای ادغام با مایکروسافت را رد کنند. این گروه در بیانیه ای اعلام کرد: مبلغ پرداختی مایکروسافت به درستی ارزش واقعی Activision Blizzard و پتانسیل درآمد آتی آن را پوشش نمی دهد. بی توجهی به بحران آزار جنسی و مدیریت ناکارآمد هیات مدیره برای مقابله با آن که منجر به تاخیر در انتشار آثار و کاهش ارزش سهام شده است، نقش بسزایی در این امر داشته است.

گروه سرمایه گذاری SOC معتقد است که “با توجه به تاثیر مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد در یک محیط رقابتی و ضد انحصار، و همچنین آسیب احتمالی ادغام، به نظر نمی رسد توافق بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد معتبر باشد.”

مایکروسافت امیدوار است که خرید اکتیویژن بلیزارد در نیمه اول سال 2023 نهایی شود. کمیسیون تجارت فدرال در حال بررسی توافقی بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد در مورد قوانین ضد تراست است. این نهاد تعیین می کند که آیا مالکیت شرکت مزیت رقابتی ناعادلانه ای برای Xbox ایجاد می کند یا خیر.

در نامه گروه سرمایه گذاری SOC آمده است: «ما معتقدیم که سهامداران اکتیویژن بلیزارد برای بازیابی ارزش از دست رفته به دلیل عدم اطمینان از محیط کاری سالم و منصفانه و عدم پاسخ کافی هیئت مدیره، نیازی به توافقنامه مالکیت ندارند. از بحران های نوظهور “مطالعات نشان می دهد که حداقل از جولای گذشته، کارکنان Activision Blizzard خواستار پایان دادن به آزار و اذیت و رفتارهای انتقام جویانه و ایفای نقشی حیاتی در بازسازی فرهنگ سازمانی در آینده شده اند.”

اکتیویژن بلیزارد اکتیویژن بلیزارد

اکتیویژن بلیزارد با شکایات مختلفی روبرو است

گروه سرمایه گذاری SOC در نامه ای خطاب به سهامداران اکتیویژن بلیزارد نوشت: «ما معتقدیم که تنها از طریق تعامل سازنده با کارمندان می توان دارایی ای را که اکتیویژن بلیزارد نمی تواند بفروشد، اما برای ادامه فعالیت آن حیاتی است، یک چرخش واقعی ایجاد کند. بازگرداندن اعتماد سرمایه گذار به شهرت و توانایی. ما از شما می‌خواهیم در رد پیشنهاد ادغام با مایکروسافت و انتخاب هیئت مدیره جدید، شایسته و متعهد در نشست سالانه بعدی Activision Blizzard به ما بپیوندید.

وزارت کار و مسکن عادلانه کالیفرنیا (DFEH) در ژوئیه 2021 از Activision Blizzard به دلیل عدم رسیدگی به آزار جنسی و تبعیض علیه کارکنان شکایت کرد. علاوه بر این، چندی پیش برخی از سناتورهای آمریکایی نامه ای را ارسال کردند که در آن نسبت به مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد ابراز نگرانی کردند. در ماه مارس، یک قاضی فدرال جریمه ۱۸ میلیون دلاری Activision Blizzard را که توسط کمیسیون فرصت‌های کار علیه ایالات متحده در مورد شکایات آزار و اذیت جنسی اعمال شده بود، تایید کرد.

نظر شما در مورد پیشنهاد گروه سرمایه گذاری SOC به سهامداران اکتیویژن بلیزارد چیست؟ آیا شما معتقدید که مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد بازار بازی های ویدیویی را در انحصار خود درآورد؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle