منو سایت

RX 6500M قدرتمندتر از Intel Arc 3 است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
RX 6500M قدرتمندتر از Intel Arc 3 است

اینتل با معرفی لپ تاپ Arc 3 در یک رویداد زنده هفته بسیار هیجان انگیزی را سپری کرد. این کارت گرافیک موبایل قدرت پردازش بیشتری نسبت به کارت گرافیک نسل قبلی این شرکت با نام Iris X دارد و اینتل نسبت به موفقیت آنها ابراز اطمینان کرده است. شرکت آمریکایی از نشان دادن ارقام واقعی و مقایسه آنها با رقبا خودداری کرد. اما با راه اندازی بنچمارک رسمی، AMD قدرت کارت گرافیک 6500M خود را جلوتر از Arc A370M نشان داد.

طبق جدیدترین اخبار سخت افزاری، صفحه توییتر AMD گرافیک جدیدی را منتشر کرده است که در آن کارت گرافیک پایین رده Radeon RX 6500M با Intel Arc A370M از نظر نرخ فریم در پنج بازی مختلف مقایسه شده است. بر اساس تصویر منتشر شده، کارت گرافیک Arc 3 بیش از 90 فریم در بازی های مختلف از جمله Fortnite، GTA V و Valorent ارائه کرد و در تعدادی دیگر از بازی ها به لطف فناوری هوش مصنوعی XeSS شصت فریم ثابت به دست آمد.

کارت گرافیک Intel Arc 3 را با AMD مقایسه کنید

کارت گرافیک Intel Arc 3 را با AMD مقایسه کنید

با این حال AMD کارت گرافیک خود را با بازی هایی با گرافیک بیشتر مانند F1 2021 و Hitman 3 مقایسه می کند. در این صورت می بینیم که کارت گرافیک Radeon RX 6500M عملکرد بهتری نسبت به Arc 3 اینتل دارد و قادر است در اکثر موارد بیست فریم بیشتر ارائه دهد. بازی ها. به عنوان مثال، کارت گرافیک پایین رده MD موفق به ثبت 72 فریم در F1 2021 بدون استفاده از هوش مصنوعی و فناوری FSR شد.

این نمودار نشان می دهد که هر دو کارت گرافیک Radeon RX 6500M و Intel Arc A370M مبتنی بر تراشه N6 TSMC هستند. اما مدل اینتل 7.2 میلیارد ترانزیستور دارد و این رقم برای مدل AMD حدود 5.4 میلیارد ترانزیستور است. معلوم نیست هر دو کارت گرافیک لپ تاپ در این نمودار قدرت یکسانی دارند یا خیر؟ شایان ذکر است که توان مدل 6500M حدود 50 وات است که این رقم برای مدل Intel Arch 3 از 25 تا 50 وات متغیر است.

اگر مقدار دو کارت گرافیک متفاوت باشد; مقایسه آنها درست نیست. همچنین مشخص نیست که آیا از درایورهای جدیدی برای آزمایش کارت گرافیک اینتل استفاده شده است یا خیر. بازار کارت گرافیک با ورود بزرگ اینتل در سال 2022 پیچیده شده است و این شرکت قرار است اطلاعات کاملی در مورد مدل های مخصوص رایانه های شخصی ارائه دهد و به نظر می رسد این مدل جدید بتواند با جدیدترین مدل های موجود در بازار رقابت کند.

بسیاری از لپ تاپ ها در حال حاضر از کارت گرافیک Intel Arc 3 پشتیبانی نمی کنند و Samsung Galaxy Book Pro در حال حاضر با این سخت افزار معرفی شده و انتظار می رود در ماه های آینده مدل های بیشتری نیز معرفی شوند.

منبع: PCGAMER