منو سایت

PS5 Pro – آنچه ما در کنسول معرفی نشده می خواهیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
PS5 Pro - آنچه ما در کنسول معرفی نشده می خواهیم

پلی استیشن 5 دومین سال خود را سپری می کند – علیرغم کمبود مداوم که باعث می شود خیلی ها هنوز نتوانند یکی از آن را بخرند – و اگر نرخ انتشار تاریخی سونی برای این نسل درست باشد، به این معنی است که می توانیم نسخه اصلاح شده آن را در اواخر سال آینده ببینیم. . سونی پلی استیشن 5 پرو یا سایر کنسول های ارتقا یافته را تایید نکرده است، اما با توجه به اینکه سه سال تفاوت بین PS3 اصلی و Slim بازطراحی شده آن و همچنین PS4 و PS4 Pro وجود دارد، به خوبی می توانیم شاهد یک PS5 جدید و بهبود یافته باشیم. سال آینده

اما «جدید و بهبود یافته» دقیقاً برای PS5 چه معنایی دارد؟ سونی چگونه می تواند عملکرد را بهبود بخشد و طراحی فیزیکی را تغییر دهد تا PS5 Pro را به یک سیستم ضروری تبدیل کند، حتی برای کسانی که قبلاً PS5 دارند؟

آن را کوچکتر کنید و منحنی ها را دور بریزید

فقط به این تفاوت نگاه کنید
فقط به این تفاوت نگاه کنید

به یاد دارید زمانی که Xbox Series X برای اولین بار معرفی شد و مردم در مورد بزرگی آن شوخی کردند که در نهایت منجر به تولید یک یخچال واقعی (وحشتناک) شد؟ در مقایسه، طراحی PS5 بسیار دست و پا گیرتر است، زیرا علاوه بر بلندتر بودن نسبت به Xbox Series X، از دو طرف خمیده است. این نیاز به پایه ای دارد که حتی کنسول را به صورت افقی قرار دهد که به خوبی کار نمی کند و قرار دادن آن در قفسه یا مرکز سرگرمی را دشوار می کند. ببین، فهمیدیم: «آینده‌نگر» جالب‌تر است. اما با تجدید نظر در نسل میانی، به طراحی خسته کننده، مربعی و کاربردی برای کنسول بازگردید.

فضای ذخیره سازی بیشتر

PS5 مجهز به یک NVMe SSD بسیار کوچک است، یک دستگاه عجیب 825 گیگابایتی که در واقع تنها حدود 667 گیگابایت فضای قابل استفاده پس از خواندن سیستم عامل سیستم و سایر فایل های مورد نیاز دارد. یک درایو کامل ترابایتی برای یک سیستم ارتقا یافته به عنوان حداقل مطلق مورد نیاز است، اما سونی واقعاً باید به فکر قرار دادن 2 ترابایت یا بیشتر در PS5 Pro باشد. اندازه بازی، اگرچه به دلیل فناوری فشرده سازی نسل بعدی کمی کوچکتر از آن است، اما همچنان بسیار بزرگ است. انتخاب اینکه کدام بازی‌ها را فقط بعد از نصب چند تا از آنها حذف یا ذخیره کنید، خیلی «حرفه‌ای» به نظر نمی‌رسد، اینطور نیست؟

گسترش ذخیره سازی آسان تر

راحت تر از این کار کن
راحت تر از این کار کن

با Xbox Series X | S، افزودن فضای ذخیره سازی بیشتر NVMe به آسانی خرید یک کارت توسعه و وصل کردن آن به پشت کنسول است. هیچ حدس و گمان یا جداسازی وجود ندارد. در PS5، افزودن فضای ذخیره سازی بیشتر NVMe شما را ملزم می کند که یک دستگاه شخص ثالث با هیت سینک خریداری کنید، کنسول را تا حدی جدا کنید و دستگاه جدید را در شکاف پیچ گوشتی نصب کنید. البته به این ترتیب چیزی از سیستم شما باقی نمی ماند، اما تصمیم برای روشن کردن و کار کردن آن قطعا ارجحیت دارد. داشتن این به عنوان یک گزینه رسمی از سونی، به جای تکیه بر یک سازنده شخص ثالث، نیز ترجیح داده می شود.

کنترلر DualSense بهتر

کنترلر DualSense بسیار چشمگیر است، اما عمر باتری آن خیر. شما فقط می توانید چند ساعت را قبل از نیاز به شارژ مجدد آن وقت بگذارید، و در حالی که مطمئناً این چیزی است که می توان قبل از راه اندازی PS5 Pro حل کرد، ایده آل است که سیستم جدید را با DualSense جدید و بهبود یافته بسته بندی کنید. ما نه تنها دوست داریم عمر باتری بهتری داشته باشیم، بلکه یک باتری قابل جابجایی را نیز دوست داریم تا بتوانید آن را با یک بسته جدید جایگزین کنید، به‌جای اینکه نیاز به گرفتن کنترلر دوم برای ادامه بازی در حین شارژ شدن اولین کنترلر داشته باشید. باتری غیر قابل جابجایی فعلی سونی به این معنی است که وقتی باتری برای همیشه خراب می‌شود، کنترلر شما هم خراب می‌شود و این یک هدر رفتن غیر ضروری است. از آنجایی که این یک کنسول “حرفه ای” است، چرا یک کنترلر پریمیوم را شامل نمی شود؟ اهرم های اضافی، مانند لوازم جانبی دکمه بازگشت PS4، آن را حتی بهتر می کند و همچنین تضمین می کند که می توانید آن را بدون نیاز به اتصال فیزیکی به کنسول به روز کنید.

به طور طبیعی 4K بدون مصالحه

به طور طبیعی 4K با نرخ فریم ابریشمی، انتخابی بین این دو نیست.
به طور طبیعی 4K با نرخ فریم ابریشمی، انتخابی بین این دو نیست.

سال‌هاست که وعده «بازی‌های ۴K واقعی» را در طول نسل‌ها و از برندهای زیادی به ما داده‌اند. با این حال، این اغلب با انتخاب بین وضوح بالاتر یا نرخ فریم بالاتر همراه است، و همانطور که هر کسی که بازی های اکشن گرا انجام می دهد می داند، دومی تقریبا همیشه گزینه بهتری است. این شما را بدون رزولوشن طبیعی 4K می‌گذارد تا بتوانید بازی‌های خود را به بهترین شکل اجرا کنید، و PS5 Pro باید قدرت اصلاح آن را داشته باشد. هیچ چیز در کنسول نیازی به نرخ فریم 30 فریم در ثانیه برای داشتن وضوح 4K طبیعی ندارد. استاندارد باید حداقل 60 فریم در ثانیه باشد، که به ما امکان می دهد بازی ها را با تمام زنگ ها و سوت های گرافیکی بدون کاهش پخش تجربه کنیم. این احتمالا به یک پردازنده گرافیکی بهتر و گران‌تر نیاز دارد که هزینه سیستم را افزایش می‌دهد، اما برای یک مدل Pro متمرکز بر علاقه‌مندان، به نظر می‌رسد که این یک معامله قابل قبول است.

ساکت ترش کن

این مشکل در PS5 به اندازه PS4 نیست، اما کنسول هنوز خیلی قوی است. با این حال، صدای فن نیست که باعث آن می شود – صدای جیر جیر قابل توجهی از سیم پیچ یا خازن وجود دارد. یک بازی گرافیکی فشرده را با صدای کمتر انجام دهید و احتمالاً صدای زنگ یا زنگی را خواهید شنید که از PS5 می آید، و به نظر می رسد بسته به کاری که انجام می دهید، گام را تغییر می دهد. این مانعی نیست، به خصوص اگر بلندگوهایی با صدای معقول داشته باشید، اما حل آن باعث می شود که حواس پرتی کمتر شود. حتی نیازی به حذف نویز نیست، فقط آن را به شدت کاهش می دهد. این می تواند به سادگی جایگزین کردن خازن داخل آن باشد – که سونی باید هنگام طراحی مجدد کنسول در نظر بگیرد.