منو سایت

PAX East 2022: Lucid از Celeste با Metroidvania Mechanics عبور می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
PAX East 2022: Lucid از Celeste با Metroidvania Mechanics عبور می کند

تغییر برند آپوگی نوعی بازگشت به قالب چند دهه انتشار است. ریشه او در بازی های سریع است و همچنان با توسعه دهندگانی که بازی های سریع می سازند کار می کند. Turbo Overkill، بازی ای که به Doom Eternal نگاه می کند و می گوید “خیلی کند است” چیزهای زیادی را ثابت می کند. انتخاب این شرکت از بازی‌های PAX East 2022 بسیار در همین راستا است، به جز یکی که تصمیم گرفت آن را مخفی نگه دارد. این بازی Lucid است، یک پلتفرمر که توسط یک مرد به نام Eric Manahan ساخته شده است و با سایر بازی هایی که Apogee نشان می دهد فاصله دارد.

لوسید به جای تیراندازی همراه با موسیقی متورم طراحی شده که بازیکنان را دچار نوعی خشم خونی کند، رویکرد آرام‌تری را انتخاب کرد. همان ارتعاشات سرد را از Celeste می کشد که حرکت این بازی بازیکنان را به وسط کارتی شبیه به Metroidvania می اندازد.

در حال پخش: Lucid – تریلر رسمی

با این حال، برای روشن شدن، من نتوانستم لوسید را بازی کنم. این بازی که اریک تنها یک سال و نیم است که آن را توسعه داده است، برای کاربران کاملاً ایمن نبوده است. بنابراین از من خواسته شد که در آخرین لحظه از Apogee به PAX East بیایم. من به طرز وحشتناکی آماده نبودم زیرا تقریباً بازی را پاره کردم، برخی چیزها را اصلاح کردم، بنابراین به آن فکر نکردم. بعد به اینجا رسیدم و تا ظهر یکی از من پرسید: هی مجلسی داری؟ و مجبور شدم یکی بسازم به هم ریختم، یکی را کنار هم گذاشتم، چند اتاق را به هم گره زدم و بنابراین توانستم آن را نشان دهم.»

گیم پلی بازی Lucid که من توانستم به وضوح ببینم DNA زیادی از Celeste به عاریت گرفته شده بود. اتاق‌هایی که اریک اواخر آن شب جمع‌آوری کرد، بسیار مبتنی بر ترافیک بودند. با پریدن و دویدن از روی دیوار، قهرمان کوچک، که توسط اریک کنترل می شد، یک پرش به عقب انجام داد. این ضربه به دیوار در یک ضربه دیگر توسط یک سنگ قیمتی و یک ضربه به پایین زنجیر شد که به قهرمان اجازه داد تا به عقب برگردد. در پایان نمایش کوتاه خود، اریک این شخصیت را برای چند ثانیه از طریق سطوح هدایت می کرد و از هر جهت در دیوارها و سنگ های قیمتی مسابقه می داد.

بازیکنان می توانند از دیوارها عبور کرده و جواهرات را بشکنند تا در Lucid پرش کنند.
بازیکنان می توانند از دیوارها عبور کرده و جواهرات را بشکنند تا در Lucid پرش کنند.

اما گیم پلی اصلی Lucid تماماً در مورد حرکت نیست. به گفته اریک، بازی زمانی که در نهایت شروع می شود دارای پنج بیوم مختلف خواهد بود که هرکدام دارای سیاه چال میراثی و نبرد با رئیس هستند. و مانند هر نبرد رئیسی در انتهای سیاهچال، بازیکنان ابزار جدیدی را به عنوان پاداش دریافت می کنند. این ابزارها موقعیتی هستند و به بازیکنان راه های جدیدی برای مبارزه با دشمنان و همچنین حرکت می دهند.

با وجود تمرکز او بر حرکت سریع مرتبط با نبرد، لوسید هنوز از بازی دیگر زیر چتر آپجی که من دیدم، Turbo Overkill، جدا است. در این بازی شما یک مرد 100% بد با سلاح و اره پا هستید. کشتار و مرگ به دنبال دارد. لوسید بسیار محدودتر از هر چیز دیگری است که Apogee نشان داده است، به نوعی در طرف مقابل طیف قرار دارد. این یک ضربه سنگین برای من بود، مستقیماً از یک جلسه Turbo Overkill به تماشای Lucid و سبک هنری آرام او که اریک آن را “هنر پیکسلی تاریک و مالیخولیایی دهه 90” توصیف کرد.

ابزارهای رزمی لوسید با حرکت او مرتبط است.
ابزارهای رزمی لوسید با حرکت او مرتبط است.

با این حال، به گفته اریک، بازی هنوز راه زیادی در پیش دارد. ممکن است هر دو با Apogee باشد، اما او به من گفت که توافق نهایی وجود ندارد. “معامله در حال انجام است. ما در حال صحبت هستیم، سعی می کنیم آن را درک کنیم. امیدواریم به توافق برسیم، من می خواهم به خانواده بپیوندم. هیچ چیز امضا نشده است، اما، می دانید، من انگشتانم را نگه می دارم. عبور کرد.”

به همین ترتیب، هنوز کارهای زیادی باید روی لوسید انجام شود. “من کارهای هنری زیادی برای انجام دادن دارم، چند نوازنده دارم که به من کمک می کنند، تاریخ زیادی برای نوشتن دارم، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، اما آماده انجام آن هستم.”

بیشتر از همه، اریک برای کشف دنیای لوسید هیجان زده است. او مدتی است که از طریق صفحه اینستاگرام خود بازی را آزار می دهد که فکر می کند مردم به خوبی به آن پاسخ می دهند.

اریک در حال حاضر در حال برنامه ریزی یک دمو Lucid در ماه آگوست یا سپتامبر است.