منو سایت

Nintendo 3DS و Wii U eShop در مارس 2023 بسته می شوند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Nintendo 3DS و Wii U eShop در مارس 2023 بسته می شوند.Nintendo 3DS و Wii U eShop در مارس 2023 بسته می شوند.

نینتندو اعلام کرده است که مصرف کنندگان دیگر نمی توانند محتوای Nintendo 3DS و Wii U را تا پایان مارس 2023 خریداری کنند.

علاوه بر این، از 23 می امسال، دیگر امکان افزودن وجوه کارت اعتباری به حساب 3DS و Wii U eShop وجود نخواهد داشت. در 29 آگوست، دیگر امکان استفاده از کارت‌های پیش‌پرداخت eShop برای اضافه کردن وجوه وجود نخواهد داشت.

با این حال، کاربران همچنان می‌توانند کدهای دانلود را تا مارس 2023 پس‌خرید کنند. علاوه بر این، پس از خاموش شدن eShop، کاربران همچنان می‌توانند محتوایی را که از قبل دارند دوباره دانلود کنند و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار موجود را دانلود کنند.

برای نشان دادن تاریخچه نینتندو 3DS و Wii U، نینتندو وب سایتی راه اندازی کرده است تا کاربران بتوانند خاطرات خود را با آنها به خاطر بسپارند. هر دو سیستم به عنوان خانه های جدیدی برای محتوای قدیمی نینتندو مانند کنسول مجازی Wii U شناخته شده اند.

در ابتدا، نینتندو تایید کرد که محتوای کلاسیک را فقط از طریق برنامه های عضویت آنلاین Nintendo Switch در آینده منتشر خواهد کرد و گفت: “ما معتقدیم این روشی موثر برای دسترسی آسان به محتوای کلاسیک برای طیف گسترده ای از بازیکنان است.” در حال حاضر، نینتندو هیچ برنامه دیگری برای توزیع محتوای قدیمی به روش های دیگر ندارد. با این حال، نینتندو این پاسخ را از صفحه سؤالات متداول حذف کرد اندکی پس از اینکه او به زندگی رسید. نینتندو در حال حاضر هیچ برنامه ای برای توزیع محتوای قدیمی به روش های دیگر ندارد.

این اولین بار نیست که پنجره های دیجیتال بسته می شود زیرا یک شرکت کنسول را می بندد. نینتندو Nintendo Wii eShop را در سال 2019 تعطیل کرد. سال گذشته، سونی اعلام کرد که فروشگاه‌های دیجیتال PS3، PSP و Vita را می‌بندد، اما در نهایت به دلیل واکنش‌ها از تصمیم خود کناره‌گیری کرد. با این حال، فروشگاه دیجیتال PSP همچنان بسته است.