منو سایت

NetEase مالک Quantic Dream Studio است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
NetEase مالک Quantic Dream Studio است

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، NetEase قصد دارد مالکیت کامل Quantic Dream Studio را در اختیار بگیرد. منابع مختلف مدعی هستند که احتمالا این خبر در تابستان سال جاری به صورت رسمی منتشر خواهد شد.

در ماه های اخیر، سونی و مایکروسافت پیشتاز صنعت بازی های ویدیویی بوده اند. هر دو شرکت مبالغ زیادی پرداخت کردند و چندین شرکت و استودیو مختلف را به زیر مجموعه اضافه کردند. اما صنعت بازی های ویدیویی به همین جا ختم نمی شود. شرکت های دیگری نیز وجود دارند که به نوبه خود بازی های ویدیویی را تبلیغ می کنند. یکی از این فعالان صنعت بازی های ویدیویی نتیز است. این شرکت چینی یکی از بزرگترین شرکت های فناوری است که در زمینه بازی های ویدیویی نیز عملکرد درخشانی داشته است.

NetEase اخیرا Grasshopper Manufacture Studios را خریداری کرد. این شرکت همچنین استودیوی جدیدی به نام استودیوی ناگوشی را با همکاری توشیهیرو ناگوشی، خالق سری Yakuza راه اندازی کرد. در سال 2019، نتیز سهام اقلیت در استودیو کوانتوم دریم را به مبلغی نامشخص خریداری کرد. این استودیو با ساخت Heavy Rain و Detroit: Become Human شناخته شده است.

اکنون تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای معروف، گزارشی را در Exputer Media منتشر کرد که در آن اعلام کرد که NetEase 100٪ متعلق به Quantic Dream Studio است. استودیو Quantum Dream با سونی قراردادی امضا کرده است که بر اساس آن این استودیو باید سه بازی را برای پلتفرم پلی استیشن منتشر کند. با انتشار Detroit: Become Human در سال 2018، این قرارداد به پایان رسید. از آن زمان استودیو Quantic Dream به دنبال خریداران بالقوه بوده است. به گفته تام هندرسون، هنوز مشخص نیست که آیا اضافه شدن استودیو Quantum Dream به زیرمجموعه های NetEase به طور کامل نهایی شده است یا خیر. انتظار می رود که او تابستان امسال خرید استودیو Quantic Dream توسط نتیز را اعلام کند.

NetEase Quantic Dream Studio

استودیوی Quantic Dream به خاطر داستان سرایی خود شناخته شده است

استودیو Quantic Dream در طول سال‌ها درگیر جنجال‌های زیادی بوده است. در این مدت رسانه های مختلف گزارش های مختلفی در مورد مشکلاتی مانند محیط ناسالم کار، آزار و اذیت جنسی و فشار کار منتشر کردند. این گونه جنجال ها که در برخی موارد تبعات حقوقی نیز داشته است، روند استخدام استودیو دریم کوانتوم را با مشکل مواجه کرده است. مدتی پیش اعلام شد که این استودیو برای ساخت Star Wars Eclipse مشکل دارد.

تام هندرسون گفت که هدف NetEase از خرید استودیو Quantic Dream فراهم کردن منابع مورد نیاز برای ساخت Star Wars Eclipse بود. بدون شک همکاری گذشته Quantum Dream Studio با Netiz تاثیر مثبتی در این امر داشته است.

نظر شما در مورد NetEase برای تصاحب Quantic Dream Studios چیست؟ آیا این برای Quantum Dream Studio مفید خواهد بود؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Gamingbolt