منو سایت

NetEase توسعه دهنده Detriot Become Human را خرید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
NetEase توسعه دهنده Detriot Become Human را خرید

NetEase به طور رسمی از خرید استودیو Quantic Dream سازنده بازی هایی مانند Detriot Become Human و Heavy Rain خبر داد. این شرکت چینی با انتشار بیانیه ای خبر خرید استودیوی فرانسوی Quantic Dream را با فرض ادامه فعالیت های این گروه به صورت مستقل و عدم دخالت مدیران Netize Games در تصمیم گیری های آنها، رسما تایید کرد.

خرید استودیو Quantic Dream مرحله جدیدی برای رشد NeatEase است زیرا اولین استودیو اروپایی این شرکت چینی است. فعالیت‌های Netize Games در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و استودیوهای مختلفی خریداری شده، همچنین دفتر رسمی خود را در آمریکا تأسیس کرده و فعالیت خود را در زمینه انتشار بازی گسترش داده‌اند.

از سوی دیگر کوانتیک دریم به محیط کاری مسموم و آزار و اذیت کارکنان متهم شده است و در سال های اخیر جلسات دادگاه زیادی برای بررسی این اتهامات برگزار شده است. Xfire مدتی قبل گزارش داد که Quantic Dream به دلیل فرهنگ کاری سمی و افراد کمتری که مایل به پیوستن به استودیو هستند، قادر به جذب توسعه دهندگان با استعداد نیست. این موضوع باعث شده تا تاریخ انتشار Star Wars Eclipse به سال 2027 تغییر کند و فعلا امکان انتشار بازی وجود نداشته باشد.

خرید Quantic Dream Studio

خرید Quantic Dream Studio

بازی Star Wars Eclipse ورودی متفاوتی در سری بازی‌های Star Wars خواهد بود که بر جنبه‌های داستانی تمرکز دارد. ویلیام دینگ، مدیر عامل NetEase درباره خرید Quantic Dream اظهار داشت: “ما هیجان زده هستیم که مرحله جدیدی از رشد را با Quantic Dream آغاز کنیم. ما همچنان به حمایت کامل از این استودیو برای رسیدن به پتانسیل کامل آن ادامه می دهیم. ما معتقدیم که امکانات بی پایانی وجود دارد که می تواند تجربه تعاملی در صنعت سرگرمی را برای بازیکنان در سراسر جهان بازتعریف کند.”

مدیر عامل استودیو دیوید کیج افزود: امروز نقطه عطف مهمی برای استودیو ما پس از 25 سال استقلال است. NetEase Games به آزادی عمل ما احترام می گذارد و می توانیم به عنوان یک تیم سریعتر به چشم انداز خود دست پیدا کنیم. ما در حال توسعه بازی‌های مختلف هستیم و معتقدم بهترین سال‌های Quantic Dream در راه است.” او در ادامه خرید Quantic Dream را فرصت خوبی برای آنها خواند تا سرمایه بیشتری به دست آورند. دیوید کیج در پایان از همه افرادی که این بازی را انجام داده اند تشکر کرد. استودیو تا کنون رسیده است.

لازم به ذکر است که خرید استودیو Quantic Dream دور از انتظار نبود و NetEase بخشی از سهام این استودیو را در سال 2019 خریداری کرد.دیوید کیج نتایزن گیمز را شریک استراتژیک خود نامید. کهنه کار Capcom و خالق Resident Evil ماه گذشته به NetEase پیوست و خالق Yakuza نیز استودیوی خود را با نام Nagoshi Studios با حمایت NetEase راه اندازی کرده است.

منبع: VGC