منو سایت

Modern Warfare 2 در سه روز

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Modern Warfare 2 در سه روز

طبق آخرین اطلاعات، میزان فروش بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در سه روز اول انتشار بیش از 800 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد و رکوردهای جدیدی را برای سری Call of Duty به ثبت رساند. همچنین تایید شده است که جنگ مدرن 2 این بزرگترین نسخه از فرنچایز Call of Duty برای پلی استیشن در نظر گرفته می شود.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 درآمد 800 میلیون دلاری در 3 روز اول اکران، شکستن رکوردی که قبلا در اختیار داشت جنگ مدرن 3 در سال 2011 بود، شکست خورد. Modern Warfare 3 توانست در پنج روز اول انتشار خود به این رکورد دست یابد. علاوه بر این، تعداد بازیکنان و ساعات بازی در این چند روز نیز رکوردهای جدیدی را در این فرنچایز به ثبت رساند. این باعث شد که Modern Warfare 2 به پرفروش ترین بازی در هفته اول انتشار برای فرنچایز Call of Duty تبدیل شود.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «از تیم با استعداد ما برای ایجاد یک عنوان جادویی با هنر و فناوری خارق‌العاده‌شان و از جامعه جهانی بازیکنانی که از طریق Call of Duty به هم متصل می‌شوند، تشکر می‌کنیم. “آنها این کار را انجام می دهند، این یک نقطه عطف برای آنها است و ما آن را جشن می گیریم.”

یوهانا فاریس مدیر کل سری Call of Duty افزود: از شما بازیکنان Call of Duty برای ثبت رکوردهای جدید در Modern Warfare 2 و تبدیل آن به پردرآمدترین افتتاحیه سرگرمی سال متشکرم. ما به داشتن چنین طرفدارانی در سراسر جهان افتخار می کنیم و می خواهیم یک آخر هفته هیجان انگیز را برای بهترین طرفداران جهان فراهم کنیم. همانطور که راه اندازی فوق العاده بود، Call of Duty چیزهای بیشتری را ارائه می دهد. سطح بی سابقه ای از پشتیبانی از سری Modern Warfare به زودی در راه است و راه اندازی Warzone 2.0 نزدیک است. “در واقع زمان شگفت انگیزی برای فرنچایز است.”

Call of Duty: Modern Warfare 2 فروش Call of Duty Modern Warfare 2

Modern Warfare 2 پرفروش ترین بازی هفته اول سری Call of Duty است

اکتیویژن در انتشار خبری اعلام کرد که مجموع 800 میلیون دلاری Modern Warfare 2 از بزرگترین اکران های باکس آفیس سال در دنیای سینما پیشی گرفت و از باکس آفیس فیلم هایی مانند Top Gun: Maverick و دکتر استرنج در چند جهان جنون اگرچه مقایسه کامل یا منصفانه‌ای نیست: از آنجایی که تجارت فیلم و بازی‌های ویدیویی بسیار متفاوت هستند، علی‌رغم تفاوت‌هایی که در نحوه گزارش درآمد و سود این دو صنعت وجود دارد، Modern Warfare 2 به وضوح یک راه‌اندازی چشمگیر و رکوردشکنی برای Activision است.

فروش 800 میلیون دلاری Call of Duty: Modern Warfare 2 در سه روز رقم بزرگی است، اما رکوردی برای هیچ بازی ویدیویی نیست. با این حال، در سال 2013، بازی GTA V شرکت Rockstar در سه روز اول عرضه، یک میلیارد دلار درآمد کسب کرد. در مقام مقایسه، Fallout 4 بتسدا 12 میلیون نسخه فروخت و 750 میلیون دلار تنها در 24 ساعت اول به دست آورد. اما آنچه مهم است این است که درآمد 750 میلیون دلاری Fallout 4 در یک روز نشان دهنده تعداد نسخه هایی است که فروخته شده و لزوما توسط بازیکنان خریداری نشده است. در حالی که رقم 800 میلیون دلاری Modern Warfare 2 تعداد کپی های فروخته شده مستقیم به بازیکنان را پوشش می دهد.

Call of Duty: Modern Warfare 2 هم اکنون برای پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی در سراسر جهان در دسترس است.

منبع: Gamingbolt