منو سایت

Minecraft Java vs. بستر: کدام نسخه برای بازی Mojang’s Game بهترین است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Minecraft Java vs. بستر: کدام نسخه برای بازی Mojang's Game بهترین است؟

می‌توانید Minecraft را تقریباً در هر جایی بازی کنید – رایانه‌ها، کنسول‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه، همگی بازی به ظاهر جاودانه Mojang را اجرا می‌کنند. اما حقیقت این است که حتی با وجود دوازده پلتفرم، در واقع فقط دو نسخه وجود دارد: Bedrock و Java. اگر می خواهید وارد Minecraft شوید، افرادی را خواهید دید که در مورد این دو نسخه صحبت می کنند، اما تفاوت آنها چیست – و کدام بهترین است؟

جاوا در مقابل بستر: چرا دو نسخه وجود دارد؟

شرحی ارائه نشده است

زمانی که Minecraft در اوایل دهه 2010 شروع به محبوب شدن کرد، تنها یک پلتفرم و یک نسخه وجود داشت. Minecraft بر روی جاوا ساخته شده است و در ویندوز و لینوکس بازی می شود. در همین حال، Bedrock زندگی خود را با عنوان Minecraft Pocket Edition آغاز کرد، نسخه ای که برای کارکرد خوب بر روی دستگاه های تلفن همراه طراحی شده بود، اما در نهایت اساس نسخه Bedrock را تشکیل خواهد داد.

Bedrock Edition به دلایل مختلفی وجود دارد. یکی این که جاوا دارای آسیب پذیری های امنیتی زیادی است. اخیراً در دسامبر 2021، یک آسیب‌پذیری بزرگ بر نسخه‌ای از Minecraft Java تأثیر گذاشت، که در آن آسیب‌پذیری Log4j به کاربران اجازه می‌داد تا کد را روی سرور Minecraft فقط با وارد کردن متن در جعبه چت بازی، اجرا کنند. اگر بازی خود را روی هر کنسول موجود قرار دهید، احتمالاً نمی خواهید به طور تصادفی آنها را هک کنید – به همان اندازه که مدیران کنسول مانند آن را دوست دارند.

جاوا همچنین برای بازی های سه بعدی مانند Minecraft به خوبی بهینه سازی نشده است و در اولین دور کنسول هایی که روی آن راه اندازی شد، که شامل Xbox 360 و PlayStation 3 می شود، به خوبی کار نمی کند. Bedrock یک بازیابی کامل Minecraft است که از هر دوی آنها مراقبت می کند. این مشکل امنیتی است و به مایکروسافت اجازه می دهد تا بازی را برای سخت افزارهای کنسول بازی مدرن بهتر بهینه کند.

جاوا در مقابل بستر: تفاوت چیست؟

شرحی ارائه نشده است

بین نسخه‌های جاوا و بستراک تفاوت‌های زیادی وجود دارد، از جمله تفاوت‌های مکانیکی جزئی – Minecraft در جاوا حرکات جنگی بیشتری دارد و برخی گروه‌ها و آیتم‌ها متغیرهای متفاوتی دارند – اگرچه مایکروسافت در سال‌های اخیر تلاش‌هایی را انجام داده است تا اطمینان حاصل کند که نسخه‌های Minecraft در Bedrock و جاوا نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شود، نه دورتر.

اینکه کدام نسخه را می خواهید کمی به نیاز شما بستگی دارد.

اگر روی یک کنسول یا دستگاه تلفن همراه – ایکس باکس، پلی استیشن، سوییچ یا دستگاه اندروید / iOS بازی می کنید، Bedrock را بازی خواهید کرد. اگر از معدود افرادی هستید که به بازی در یک دستگاه لینوکس افتخار می کنید، جاوا بازی می کنید. بنابراین ما فرض می‌کنیم که این بازیکنان از قبل می‌دانند چه می‌خواهند، و ما بر روی سایر رایانه‌های ویندوز 10 و 11 تمرکز خواهیم کرد.

اگر می خواهید با دوستان خود در پلتفرم های دیگر بازی کنید، با Bedrock و Realms همراه باشید.

شرحی ارائه نشده است

بنابراین، همه دوستان شما در حال بازی Minecraft هستند، اما برخی از آنها در رایانه بازی می کنند، برخی دیگر در Xbox بازی می کنند، و برخی حتی در دستگاه های تلفن همراه خود بازی می کنند. چندین گزینه کراس بازی وجود دارد. با Minecraft Bedrock می‌توانید هر زمان که بخواهید برای یک بازی چند نفره در یک جلسه با آن‌ها ارتباط برقرار کنید – می‌توانید به بازی دوستان خود بپیوندید، اما فقط زمانی که آنها نیز بازی می‌کنند – ذخیره شده در دستگاه کاربر میزبان. با این حال، اگر از قلمرو رسمی Minecraft استفاده می‌کنید، همیشه می‌توانید یک سرور آنلاین و همیشه در دسترس توسط مایکروسافت با هزینه ماهیانه کمی داشته باشید. هر کسی را که به Bedrock Edition دعوت می‌کنید – شامل بازیکنان Xbox One، Series S و X Series، Nintendo Switch، PlayStation 4 و 5، Android، iOS و Windows 10 و 11 می‌شود – می‌توانند به Realm بپیوندند و هر زمان که بخواهند شروع به ساختن کنند.

به عنوان یک نکته جانبی، اگر قصد دارید سرور خود را بسازید یا به فروشنده دیگری با گزینه‌های سرور انعطاف‌پذیرتر پرداخت کنید، باید به رایانه خود بچسبید یا خطر هک شدن را داشته باشید تا سایر نسخه‌ها با سرورها کار کنند، زیرا فقط دستگاه‌های Windows از اتصال به سفارشی پشتیبانی می‌کنند. سرورها در Bedrock Edition.

اگر می‌خواهید به اعتدال بپردازید، نسخه جاوا را بازی کنید.

شما از آن دسته افرادی نیستید که بازی را همانطور که نصب شده است ترک کنید. شما می خواهید آن را مال خود کنید. این فقط به معنای بسته‌های پوسته و بافت نیست، بلکه به معنای اصلاحات کلی است که مکانیک‌های جدید بازی، بسته‌های سایه زن و موارد دیگر را معرفی می‌کند. اگر این به نظر شما می رسد، می خواهید نسخه جاوا را بازی کنید.

اگر کامپیوتر قدیمی دارید، Bedrock Edition را بازی کنید.

هرچه رایانه شما قدیمی تر باشد، آزادی بیشتری خواهید داشت تا با بازی ها به آن بدهید. Minecraft چیزی جز جدید است، اما Bedrock به دلیل بهینه‌سازی ضعیف جاوا، تمایل دارد روی سیستم‌های قدیمی بهتر کار کند. البته، جاوا احتمالاً خوب کار خواهد کرد – اما Bedrock Edition کمی فضای آرنج بیشتری به شما می دهد. به طور کلی، اگر می‌خواهید پایدارترین عملکرد را داشته باشید، به نظر می‌رسد که اجماع عمومی در جامعه Minecraft این است که Bedrock تجربه‌ای نرم‌تر و پایدارتر از جاوا ارائه می‌دهد – چه رایانه شما واجد شرایط بودن به عنوان سیب‌زمینی یا فناوری پیشرفته باشد.

اگر می خواهید ردیابی پرتو به طور رسمی پشتیبانی شود، نسخه Bedrock را بازی کنید.

شرحی ارائه نشده است

اگر جدیدترین جلوه‌های گرافیکی را می‌خواهید و انواع پشتیبانی‌شده رسمی را ترجیح می‌دهید، Minecraft Bedrock Edition یکپارچگی کامل با ویژگی‌های ردیابی پرتو و زوم Nvidia ارائه می‌دهد. Ray Tracking به شما امکان می دهد از انواع افکت های نوری لذت ببرید که ظاهر بازی را کاملاً تغییر می دهد، در حالی که تقویت DLSS انویدیا به اجرای روان بازی کمک می کند با بازی در رزولوشن های پایین تر و سپس استفاده از آموزش هوش مصنوعی/عمق برای اینکه بازی به نظر برسد. آن را با این وضوح بومی کار می کند. Minecraft Java Edition بسته‌هایی را برای شیدرها و سایر مدها ارائه می‌کند که می‌توانند ظاهر بازی را تغییر دهند، اما Bedrock جایی است که پشتیبانی رسمی در آن وجود دارد. در این زمان باید از کارت Nvidia RTX استفاده کنید – هر چه جدیدتر بهتر.

اگر می خواهید ابتدا نسخه های آزمایشی را ببینید، نسخه جاوا را اجرا کنید.

در حالی که Bedrock Edition پلتفرم پیشرو برای مایکروسافت و Mojang است، نسخه Java هنوز در حال توسعه فعال است، به احتمال زیاد به این دلیل که پایه بازی کوچک‌تری دارد (به یاد داشته باشید، فقط برای رایانه‌های شخصی)، که معمولاً تحمل بیشتری نسبت به تغییرات، جاوا دارد. اغلب ظاهر می شود و اولین ویژگی های آزمایشی است. اگر می‌خواهید همه این موارد جدید را قبل از رسیدن به شعبه توسعه رسمی Bedrock ببینید، نسخه جاوا را بررسی کنید.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.