منو سایت

Gran Turismo 7 در صدر جدول قرار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Gran Turismo 7 در صدر جدول قرار دارد

طبق آخرین اخبار بازی، اگرچه انتشار Gran Turismo 7 آخرین بازی Polyphony Digital را در هفته گذشته شماره یک در بریتانیا (نسخه فیزیکی) شماره یک کرد، اما Elden Ring همچنان پرفروش ترین بازی است.

در ماه فوریه، آثار مختلفی از جمله Sifu، Grid Legends و Horizon Forbidden West به بازیکنان ارائه شد. اما بدون شک موردانتظارترین اثری که در این ماه منتشر شد، حلقه الدن است. استودیو FromSoftware در هفته اول عرضه خود در صدر فهرست پرفروش ترین بازی های هفته گذشته در بریتانیا (نسخه فیزیکی) قرار گرفت. اما پیشتازی آلدن رینگ در صدر فهرست تنها یک هفته دوام آورد.

با فرا رسیدن ماه مارس، سونی هشتمین محصول بزرگ از سری Gran Turismo را روانه بازار کرد. علاقه مندان به مسابقه می توانند Gran Turismo 7 را روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 تجربه کنند. طبق گزارش موسسه GfK، Gran Turismo 7 تنها چند روز پس از انتشار آن چنان مورد استقبال قرار گرفت که در لیست پرفروش ترین بازی های هفته گذشته در بریتانیا قرار گرفت ( نسخه فیزیکی).

با وجود پیشروی، فروش نسخه فیزیکی Gran Turismo 7 بر روی کنسول های PS4 و PS5 28 درصد کمتر از Gran Turismo Sport بود. با این حال، فروش نسخه دیجیتالی بازی افزایش چشمگیری داشته است. GfK فهرستی از پرفروش‌ترین‌ها را در هفته گذشته در بریتانیا (نسخه دیجیتال) اواخر این هفته منتشر خواهد کرد. این شرکت در گزارشی اعلام کرد که نسل نهم Gran Turismo 7 76 درصد از فروش را به خود اختصاص داده است. بر این اساس، 24 درصد از فروش Gran Turismo 7 متعلق به نسخه پلی استیشن 4 است.

بازی حلقه الدن

Elden Ring همچنان پرفروش ترین بازی سال 2022 است

نسخه فیزیکی Gran Turismo 7 چهارمین نسخه اصلی سال در میان آثار منتشر شده در سال جاری است. بالاتر از آنها Pokemon Legends: Arceus، Horizon Forbidden West و Elden Ring قرار دارند. Gran Turismo 7 به همراه Horizon Forbidden West دومین بازی پرفروش سونی در سال 2022 است.

Gran Turismo 7 در صدر فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های هفته گذشته در بریتانیا (نسخه فیزیکی) قرار گرفت و Elden Ring را در رتبه دوم قرار داد. فروش بازی های آلدن رینگ نسبت به هفته گذشته 69 درصد کاهش یافته است. با این حال، این اثر همچنان پرفروش و موفق است. Gaming Biz Media اشاره کرد که افت 80 درصدی در هفته دوم برای بازی های All-Old Ring طبیعی است.

Elden Ring همچنان پرفروش ترین بازی سال است و عملا هیچ تهدیدی برای آن وجود ندارد. با احتساب فروش نسخه فیزیکی و دیجیتالی Alden Ring، این بزرگترین نسخه در تاریخ بریتانیا از زمان Red Dead Redemption 2 است که بخشی از سری FIFA و Call of Duty نیست. The Elden Ring در هفته اول انتشار بیشتر از Assassin’s Creed Valhalla و Cyberpunk 2077 فروخت. بازیکنان همچنین Alden Ring را 2.5 برابر بیشتر از Horizon Forbidden West خریداری کردند.

Gran Turismo 7 تنها بازی جدیدی نیست که در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های هفته گذشته بریتانیا (نسخه فیزیکی) قرار گرفته است. در کنار این محصول استودیوی Polyphony Digital، Triangle Strategy نیز اثر جدیدی است که مورد استقبال بازیکنان بریتانیایی قرار گرفته است. استودیو Artdink خالق این اثر است و اسکوئر انیکس و نینتندو آن را به صورت انحصاری روی نینتندو سوییچ منتشر کردند. امتیاز فرا انتقادی Triangle Strategy 81 است و منتقدان آن را یکی از بهترین آثار در سبک نقش آفرینی تاکتیکی می دانند. لیست پرفروش ترین بازی های هفته گذشته در انگلستان (نسخه فیزیکی) به شرح زیر است:

  1. گرن توریسمو 7
  2. حلقه الدن
  3. افسانه های پوکمون: آرسیوس
  4. افق: غرب ممنوعه
  5. فیفا 22
  6. Mario Cards 8: Deluxe
  7. 7 استراتژی مثلثی
  8. عبور حیوانات: افق های جدید
  9. Dying Light 2: انسان بمان
  10. ماین کرافت

نظر شما در مورد تاثیر انتشار Gran Turismo 7 بر جایگاه Elden Ring چیست؟ آیا این بازی ها را امتحان کرده اید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: The Gamer