منو سایت

God of War Ragnarok خشونت بازی های اول را برمی گرداند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
God of War Ragnarok خشونت بازی های اول را برمی گرداند

بازی God of War این بازی که در سال 2018 منتشر شد، پیشرفت بسیار خوبی داشت اما نسبت به عناوین قبلی این سری از خشونت کمتری برخوردار بود. البته میزان خشونت به اندازه ای بود که برای رده بندی سنی بزرگسالان در نظر گرفته شود، اما خیلی ها نوشتند و به نبود آن لحظات بی نظیر از سه گانه God of War اعتراض کردند. طراح سیستم رزمی God of War Ragnarok می گوید این اثر بازگشتی به دوران خشونت آمیز God of War است و ما خشونت کامل برهنه خواهیم داد.

طراح سیستم مبارزه God of War Ragnarok در مورد این تغییرات می گوید: «ما سطح خشونت را در بازی به میزان قابل توجهی افزایش داده ایم و این باعث می شود برخی از جنبه های بازی سرگرم کننده باشد. در God of War 2018، وقتی شمشیرهای هرج و مرج را به دست می آورید، شانس زیادی برای تکرار آنچه در بازی های کلاسیک این سری انجام داده اید، ندارید. روش کشتن دشمن در آن بازی‌ها بی‌رحمانه بود و ما می‌خواستیم این روند را به راگناروک برگردانیم.”

وی در ادامه با بیان مثالی از نحوه افزایش سطح خشونت در بازی جدید گفت: سیستم جدید به شما این امکان را می دهد که با فشردن R3 دشمن را بگیرید و سپس آنها را به خشن ترین شکل ممکن بکشید. در این زمان می توانید هم از تبر و هم از شمشیر استفاده کنید. او همچنین به سکوت کریتوس در بازی قبلی اشاره کرد و اینکه او موظف است از آترئوس محافظت کند و همچنین معتقد است که چرخه خشونت باید پایان یابد. اما در بازی جدید او نیازی به چنین محدودیتی ندارد.

خشونت God of War Ragnarok

سطح خشونت God of War Ragnarok

استودیو سانتا مونیکا می‌خواهد بازیکنان را به هر 9 سرزمین موجود ببرد تا پاسخ سؤالات را بیابد و اسرار را کشف کند. کریتوس و آترئوس با هم برای نبردی خونین با خدایان آسگارد آماده می شوند و در سفر خود با فضاهای مرموز و شخصیت های مختلف از سراسر سرزمین ها مواجه می شوند. در عین حال تهدید راگناروک بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و کریتوس و آترئوس باید راهی برای نجات سرزمین ها و همچنین خودشان پیدا کنند. در همین زمان سرنوشت آتریو مشخص می شود و او را در نقش لوکی خواهیم دید.

God of War Ragnarok طولانی تر از نسخه قبلی است و محتوای بیشتری نیز آماده شده است. کارگردان بازی در مصاحبه ای گفته است که آنها به دنبال بازسازی مکانیک و نحوه مبارزه در بازی نبوده اند و فقط برخی از جنبه های این کار را بهبود بخشیده اند. سوالی که در پیش نمایش بازی از سوی منتقدان مطرح شد و بسیاری گیم پلی این دنباله را مشابه بازی 2018 نامیدند. God of War Ragnarok در تاریخ 9 نوامبر برای PS4 و PS5 منتشر خواهد شد.

منبع: Wccftech