منو سایت

Fortnite دوباره برای حرکات رقص در حال آزمایش است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Fortnite دوباره برای حرکات رقص در حال آزمایش است

Fortnite دوباره برای حرکات رقص در حال آزمایش است

آخرین مورد از یک ردیف طولانی شکایت علیه Fortnite برای حرکات رقص از جانب Kyle Hanagami، یک طراح رقص حرفه ای است که با هنرمندانی از جمله J. Lo، Britney Spears، BlackPink، NSYNC و دیگران کار کرده است. به گزارش Kotaku، در شکایتی که در 29 مارس ارائه شد، وکلای مدافع هاناگامی از اپیک گیمز به دلیل رقص دارای حق چاپ که در رقص احساس پیچیده است شکایت کردند.

این رقص برگرفته از ویدئویی است که هاناگامی در سال 2017 منتشر کرد، که شامل یک مجموعه رقص چالش برانگیز برای فیلم How Long اثر چارلی پوت است. در آگوست 2020، Fortnite احساس It’s Complicated را منتشر کرد که قسمت اول رقص تقریباً شبیه به رقص هاناگامی است. در این دادخواست آمده است که Epic “هناگامی را اعتبار نداده و رضایت او را برای استفاده، نمایش، تکثیر، فروش یا ایجاد یک اثر مشتق بر اساس طراحی رقص ثبت شده اعطا نکرده است” و وکلای هاناگامی ویدیویی را منتشر کردند که این دو حرکت را با جزئیات مقایسه می‌کند.

چندین پرونده قضایی مشابه در گذشته علیه اپیک گیمز مطرح شده بود، اما همه آنها منتفی شدند. در یک مورد، آلفونسو ریبیرو، ستاره Fresh Prince of Bel-Air، از Fortnite به خاطر احساس Fresh شکایت کرد، که شامل رقصی معروف برای شخصیت ریبیرو کارلتون بود. این پرونده منتفی شد زیرا ریبیرو هنوز منتظر بود تا از دفتر حق چاپ ایالات متحده در مورد درخواست خود برای کپی رایت رقص بشنود، که بعداً به دلیل سادگی رقص رد شد. دیگر شکایت های مطرح شده توسط رپر 2 Milly، Backpack Kid و “Orange Shirt Kid” علیه سایر احساسات رقص Fortnite نیز به دلایل “رویایی” رد شده است.

مورد هاناگامی ممکن است متفاوت باشد، زیرا طراح رقص قبلاً دارای حق چاپ برای رقص So Long است. احساس مورد بحث گهگاه در فروشگاه اقلام Fortnite می چرخد، جایی که به قیمت 500 V-Bucks، معادل حدود 5 دلار به فروش می رسد. در این دادخواست ادعا شده است که فورتنایت از آثار دارای حق چاپ هاناگامی بدون رضایت او سوء استفاده کرده و از اپیک گیمز خواسته است که این احساس را حذف کند و سود حاصل از آن را به هاناگامی بپردازد.

“[Hanagami] وکیل دیوید هخت در بیانیه‌ای به کوتاکو گفت: «احساس می‌کنم برای حمایت از بسیاری از طراحان رقص که آثارشان به طور مشابه تصاحب شده‌اند، مجبور به شکایت هستند.» قانون حق چاپ از رقص رقص محافظت می‌کند، همانطور که برای سایر اشکال بیان هنری محافظت می‌کند. اپیک باید به این واقعیت احترام بگذارد و قبل از فروش، هزینه مجوز آثار هنری دیگران را بپردازد.”

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.