منو سایت

eFootball مجوز اینتر را از فیفا ربود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
eFootball مجوز اینتر را از فیفا ربود

شرکت کونامی در ادامه خرید لایسنس تیم های اروپایی موفق شد حق استفاده از تیم اینترمیلان ایتالیا را به دست آورد. بازی فوتبال الکترونیکی مجوز این تیم در دهه گذشته در اختیار فیفا و الکترونیک آرتز بوده و از سال 2024 این شرکت دیگر حق استفاده از نام و لباس رسمی این تیم را نخواهد داشت.

طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، کونامی موفق شده است حق استفاده یا مجوز رسمی تیم اینترمیلان را دریافت کند. طی چند سال گذشته، این شرکت رابطه نزدیکی با تیم های فوتبال ایتالیا حفظ کرده و چندین تیم از جمله یوونتوس را به فوتبال الکترونیکی اضافه کرده است. با وجود شروع ضعیف eFootball 2022، کونامی همچنان به خرید مجوز از تیم های اروپایی ادامه می دهد و اکنون موفق شده است اینترمیلان را به ارمغان بیاورد.

بیانیه مطبوعاتی منتشر شده حاکی از یک قرارداد چند ساله با تیم اینترمیلان است. نتیجه قرارداد امضا شده این است که تیم اینتر از جولای 2024 مجاز به شرکت در هیچ مسابقه فوتبال دیگری از جمله فیفا نیست. این معامله شامل لوگوی رسمی، کیت های اصلی تیم و از همه مهمتر، سن معروف است. ورزشگاه سیرو این در حالی است که سن سیرو ورزشگاه مشترک میلان و اینترمیلان است و باید دید این ورزشگاه از بازی فیفا حذف خواهد شد یا خیر.

بازی الکترونیکی فوتبال اینترمیلان

اینترمیلان به eFootball پیوست

بازیکنان فیفا از سال آینده دیگر نمی توانند از تیم اصلی اینتر استفاده کنند و این تیم با نام، لباس و نشانی متفاوت فعالیت می کند. مدتی پیش EA از پایان قرارداد 28 ساله خود با فدراسیون جهانی فوتبال خبر داد و در نتیجه نسخه جدید با نامی دیگر منتشر خواهد شد. گزارش ها حاکی از آن است که فیفا نام خود را به EA Sports FC تغییر داده است. البته انتشار بازی FIFA 23 مانند گذشته ادامه خواهد داشت. اما تغییرات از سال آینده شروع می شود. رئیس فیفا معتقد است که شرکت دیگری از این نام استفاده خواهد کرد و بازی فوتبال جدیدی با نام فیفا منتشر خواهد شد.

بعید به نظر می رسد که کونامی با فیفا مذاکره کند و از نام فیفا برای بازی های خود استفاده کند. مجوز فیفا به پول زیادی نیاز داشت که حتی EA هم توان پرداخت آن را نداشت. کونامی مدتی پیش اعلام کرد که به خرید لایسنس تیم های اروپایی ادامه می دهد، روندی که تا زمانی که اکثر تیم ها امتیاز کسب کنند ادامه خواهد داشت. البته رابطه این شرکت ژاپنی با لیگ ایتالیا بهتر است و تیم های رم و ناپولی نیز به ایفوتبال اضافه شده اند. بایرن مونیخ دیگر تیمی است که به کار خود در فوتبال الکترونیک ادامه خواهد داد. نطر شما چی هست؟

منبع: TheGamer