منو سایت

EA به دنبال فروش یا ادغام با یک شرکت دیگر است – گزارش

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
EA به دنبال فروش یا ادغام با یک شرکت دیگر است - گزارش

EA به دنبال فروش یا ادغام با یک شرکت دیگر است - گزارش

گزارش شده است که الکترونیک آرتز به دنبال فروش یا ادغام است و ناشر و توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی بر سر معامله احتمالی با دیزنی، اپل، آمازون و Comcast – NBC Universal مذاکره کرده است.

به گفته سایت خبری Puck (از طریق VGC)، EA “در پیگیری فروش خود سرسخت بوده است” و در یک نقطه به نظر می رسید که زیرمجموعه NBC یونیورسال Comcast با شرکت بازی سازی ادغام می شود و مدیر عامل Comcast برایان رابرتز این شرکت ترکیبی را اداره می کند. .

در این گزارش آمده است: «شرایط کلی این پیشنهاد که توسط وکلا و بانکداران هر دو طرف برای چندین هفته مذاکره شد، رابرتز را مجبور می‌کند که کنترل اکثریت شرکت ترکیبی را در دست بگیرد.» “در پیکربندی جدی ترین مورد بحث، شرکت توسط ویلسون اداره می شود.”

این معامله در نهایت به دلیل اختلاف نظر در مورد قیمت و ساختار از بین رفت. نه Comcast و نه EA در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده اند. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به مبلغ سرسام‌آور، محرک اصلی تمایل EA برای فروش بوده است.

“بقیه می گویند EA در درجه اول به توافق ادغامی علاقه مند است که اجازه دهد [EA CEO] در این گزارش آمده است: «اندرو ویلسون مدیر عامل شرکت ترکیبی باقی خواهد ماند.

سخنگوی EA در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر، به GameSpot گفت: “ما در مورد شایعات و گمانه زنی ها در مورد ادغام و خرید اظهار نظر نمی کنیم. ما مفتخریم که با مجموعه ای از بازی های شگفت انگیز که حول یک IP قدرتمند ساخته شده است و از تیم های فوق العاده با استعداد و شبکه ای متشکل از نیم میلیارد بازیکن تشکیل شده است، از موقعیتی قدرتمند و رشد کار می کنیم. آینده بسیار روشنی در پیش داریم.”

اخیراً ادغام ها و خریدها به سرفصل صنعت بازی تبدیل شده است. EA Codemasters را خریداری کرد سال گذشته، سونی در حال آماده شدن برای خرید توسعه دهنده Destiny 2 Bungie است در معامله ای که کمک خواهد کرد تقویت اهداف چند پلتفرمی آنو اسکوئر انیکس چندین استودیو خود را فروخت به گروه Embracer