منو سایت

DualSense Edge در ماه ژانویه با قیمت 200 دلار در دسترس خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
DualSense Edge در ماه ژانویه با قیمت 200 دلار در دسترس خواهد بود

طبق جدیدترین اخبار بازی، سونی در پستی در بلاگ پلی استیشن قیمت و زمان عرضه نسخه حرفه ای کنترلر پلی استیشن 5 یعنی گریپ DualSense Edge را اعلام کرد.

یکی از مواردی که در رویداد Gamescom 2022 رونمایی شد، نسخه حرفه ای کنترلر کنسول PS5 به نام Dual Sense Edge است. این دسته دارای ویژگی های مختلفی است که در نسخه استاندارد وجود ندارد و برای بازیکنان حرفه ای مناسب است. سونی در پستی در وبلاگ پلی استیشن اعلام کرد که DualSense Edge در تاریخ 26 ژانویه 2023 در سراسر جهان با قیمت 200 دلار در دسترس خواهد بود. این در حالی است که فرآیند پیش فروش این کنترلر از 4 مهرماه آغاز می شود. اگر قصد خرید دستگیره DualSense Edge را دارید، بهتر است زودتر اقدام کنید. زیرا این امکان وجود دارد که مانند پلی استیشن 5 تعداد محدودی از کنترلر مذکور منتشر شود.

Dual Sense Edge دارای ویژگی هایی است که در سایر کنترلرهای حرفه ای، به ویژه رقیب آن، کنترلر Xbox Elite Series 2 وجود دارد. با کنترلر مذکور، می توانید عملکرد کلیدها را تغییر دهید و پروفایل های خود را ایجاد کنید. همچنین حساسیت چوب و ماشه های دستگیره DualSense Edge قابل تنظیم هستند. از دیگر ویژگی‌های کنترلر Dual Sense Edge می‌توان به کلیدهای پشتی قابل تعویض و کیف شارژ اشاره کرد.

یکی از ویژگی های کنترلر پلی استیشن 5 پرو که در کنترلر رقیب یعنی Xbox Elite وجود ندارد، کابل شارژر اختصاصی است. این کابل دارای قابلیت قفل است تا بتوانید از قطع شدن آن جلوگیری کنید. در نتیجه می‌توانید هنگام شارژ بدون نگرانی از قطع شدن، از کنترلر آزادانه استفاده کنید. از سوی دیگر، کنترلر Xbox Elite Series 2 دارای یک D-pad اضافی و یک داک شارژ جداگانه است که در دسته DualSense Edge موجود نیست.

PlayStation 5 DualSense Edge Controller

دسته DualSense Edge دارای یک کیس شارژ اختصاصی است

در حال حاضر کنترلر کنسول حرفه ای ایکس باکس قیمت پایین تری نسبت به Dual Sense Edge دارد و در وب سایت رسمی مایکروسافت با قیمت 155 دلار به فروش می رسد. علاوه بر این، نسخه اصلی کنترلر فوق با عنوان Xbox Elite Series 2 Core منتشر شده است. این نسخه کلید و میله قابل تنظیم ندارد اما همچنان یک کنترل کننده کیفیت است که به شما امکان تغییر عملکرد کلیدها و ذخیره پروفایل های مختلف را می دهد.

کنترلر Xbox Elite Series 2 Core با قیمت 130 دلار به فروش می رسد. قیمت پایین تر این کنترلر نسبت به نسخه اصلی تعجب آور نیست. به این دلیل که ایکس باکس اخیرا تمایل خود را برای پایین نگه داشتن قیمت محصولات خود نشان داده است. مایکروسافت در تلاش است تا عدم موفقیت فروش کنسول های خانگی نسل قبلی را جبران کند. کنسول Xbox Series S نمونه بارز این استراتژی است.

دسته DualSense Edge یکی دیگر از ویژگی های جالب و منحصر به فرد را ارائه می دهد. دارای ماژول های چوبی قابل تعویض است که به صورت جداگانه فروخته می شوند. به این ترتیب در صورت بروز مشکلات مختلف می توانید ماژول استیک را به طور کامل تعویض کنید. واحد چوب همزمان با کنترلر Dual Sense Edge در دسترس خواهد بود و با قیمت 20 دلار به فروش می رسد.

نظر شما در مورد قیمت و زمان عرضه گریپ DualSense Edge چیست؟ آیا ویژگی های آن نظر شما را جلب کرده است؟ به نظر شما Dual Sense Edge در برابر کنترلر Xbox Elite Series 2 چگونه عمل می کند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Dualshockers