منو سایت

Calaf Duty سال گذشته 501 میلیون بازیکن را از دست داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Calaf Duty سال گذشته 501 میلیون بازیکن را از دست داد

ضمن اینکه به موفقیت نسخه جدید مجموعه امیدوارم ندای وظیفه تعداد زیادی به نام Call of Duty Modern Warfare 2 وجود دارد. طرفداران قدیمی تر از تصمیمات اخیر اکتیویژن و کیفیت آخرین بازی ها ناراضی هستند و بیش از 50 میلیون بازیکن در سال گذشته این فرنچایز را ترک کردند.

طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، سال گذشته پس از انتشار بازی Call of Duty Vanguard، حجم انتقادات و شکایات از بازی های Call of Duty به اوج خود رسید. افت کیفیت Call of Duty Warsaw و کنار گذاشتن این بازی Battle Royale توسط استریمرهای حرفه ای، بسیاری را از این بازی ها ناامید کرده است. اضافه شدن گروه هایی مانند گودزیلا و کینگ کونگ به Warzon موج جدیدی از انتقادات را برانگیخته است. Activision درست قبل از 150 میلیون بازیکن در ماه اعلام کرد که به فرنچایز Call of Duty ملحق می شوند، روندی که از سال گذشته به شدت تغییر کرده است.

طبق اولین گزارش مالی Activision Investors در سال 2022، تعداد بازیکنان Calaf Duty با شیب ثابت از سال 2021 کاهش یافته است. این فرنچایز تنها در یک سال 50 میلیون بازیکن فعال را از دست داده است. کاهش سریع تعداد بازیکنان Call of Duty زنگ خطری برای مدیران اکتیویژن است که در صورت عدم توقف سریعتر و ایجاد تغییرات در این بازی، احتمال کاهش جدی تری وجود دارد.

بازیکنان کال آف دیوتی

تعداد بازیکنان Call of Duty را کاهش دهید

کاهش بازیکنان Calaf Duty در این سری بی سابقه است، به طوری که پنجاه میلیون نفر در یک سال هرگز بازی را ترک نکردند. انتشار Warzon در سال 2020 به این فرنچایز کمک کرد. اما تصمیمات اشتباه در مورد موتور بازی و آپدیت های عظیم و اشتباهات متعدد باعث شد تا بازیکنان قدیمی عاشق این افکت بتل رویال شوند. به عنوان مثال، یکی از استریمرهای تیم FaZe مدت هاست که به Apex Legends روی آورده است. از آنجایی که ورزون یک بازی رایگان است، بر تعداد بازیکنانی که می روند تأثیر گذاشته است.

اکتیویژن در حال آماده شدن برای معرفی Modern Warfare 2 است و Call of Duty Warzone 2 نیز با موتور جدیدی ساخته می شود. استودیو Infinity Ward در مقاله ای جدید به کیفیت موتور جدید اشاره کرده و معتقد است که اکثر مشکلات فعلی از جمله حجم آپدیت Warzon برطرف خواهد شد. اگرچه وضعیت در این بازی تیراندازی اول شخص چندان خوب نیست. اما این کار همچنان طرفداران خود را دارد و بازی هایی مانند Call of Duty Mobile ماهانه ده ها میلیون نفر را می پذیرند. نظر شما در مورد وضعیت فعلی این فرنچایز چیست؟

منبع: GameRant