منو سایت

AMD یک خطای لکنت در ویندوز 10 و 11 را تایید کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
AMD یک خطای لکنت در ویندوز 10 و 11 را تایید کرد

AMD یک خطای لکنت در ویندوز 10 و 11 را تایید کرد

در هفته‌های اخیر، کاربران منتخب ویندوز 10 و 11 با پردازنده‌های AMD مشکلات لکنت را گزارش کرده‌اند. AMD قبلاً این خطا را تأیید کرده و ماژول پلتفرم مورد اعتماد سفت‌افزار (fTPM) را به عنوان علت لکنت شناسایی کرده است. او می نویسد که در حال کار بر روی یک راه حل دائمی است و اگرچه این راه حل تا ماه مه به دست نمی آید، اما کاری وجود دارد که می توانید برای مقابله با مشکل در این بین انجام دهید.

AMD می‌گوید: «پیکربندی‌ها ممکن است به‌طور دوره‌ای تراکنش‌های حافظه توسعه‌یافته مربوط به fTPM را در حافظه فلش SPI (SPIROM) واقع بر روی مادربرد انجام دهند، که ممکن است باعث توقف موقت در تعامل یا پاسخ سیستم تا زمانی‌که تراکنش کامل شود، شود».

در حال پخش: پخش زنده محصول AMD 2022

بنابراین، در کوتاه مدت، اگر شما یکی از صاحبان بدبخت AMD باشید که اشتباه کرده اید، چه معنایی دارد؟ AMD توصیه می کند که اگر مادربرد شما از تراشه سخت افزاری TPM (dTMP) پشتیبانی می کند، استفاده کنید.

اما اگر به دنبال راه‌حلی هستید که نیازی به خرید افزونه نداشته باشد، برخی از کاربران Reddit گفته‌اند که fTPM را در دستگاه‌های خود خاموش کرده‌اند و به نظر می‌رسد که این مشکل را برای آنها برطرف کرده است. نحوه خاموش کردن fTPM برای مادربردهای مختلف متفاوت است، اما برای اکثر افراد می توانید این کار را در بایوس انجام دهید. در هر صورت، همیشه ایده خوبی است که از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، اگر سعی می کنید راه حل های خود را انجام دهید.

از دیگر اخبار AMD، نسل جدید پردازنده ها در نیمه دوم سال 2022 وارد بازار خواهند شد. AMD Ryzen 7000 تفاوت چشمگیری با نسل های قبلی خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید آنچه را که در حال حاضر درباره AMD Ryzen 7000 می‌دانیم، بررسی کنید.