منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • یکی از کارمندان سابق کونامی در مورد چگونگی حذف Silent Hill PT صحبت می کند

یکی از کارمندان سابق کونامی در مورد چگونگی حذف Silent Hill PT صحبت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
یکی از کارمندان سابق کونامی در مورد چگونگی حذف Silent Hill PT صحبت می کند

هشت سال از انتشار تیزر کوتاه سایلنت هیل پی تی غیر روحانی. در این مدت، کونامی هیچ برنامه‌ای برای آینده این سری نداشته و آینده سایلنت هیل همچنان در هاله‌ای از عدم قطعیت است. تولد بازی بهانه ای شد تا خیلی ها دوباره در مورد بازی PT بحث کنند. یکی از کارمندان کونامی دلیل حذف PT را فاش کرد و خود را مسئول حذف از فروشگاه های دیجیتال معرفی کرد.

هیدئو کوجیما به مناسبت هشتمین سالگرد این بازی خاطره جالبی را تعریف کرد. این دمو در Gamescom 2014 منتشر شد. او پازل های مختلفی پیدا کرد. کوجیما انتظار دارد که بازیکنان ساعت ها را صرف حل پازل کنند. اما می بیند که پاسخ معماها به سرعت پیدا می شود. در واقع یافتن پاسخ پازل ها نیازمند همکاری بین بازیکنان است. لازم به ذکر است که کونامی به عنوان توسعه دهنده دموی Silent Hill PT معرفی نشده است، اما نام 7780s Studio در آن گنجانده شده است.

با جدایی کوجیما از کونامی و به هم خوردن روابط این دو، پروژه ساخت سایلنت هیل جدید لغو شد. بازی PT نیز به صورت دمو از فروشگاه پلی استیشن حذف شد و قابلیت دانلود مجدد آن حذف شد. تجربه PT در پلی استیشن 5 نیز امکان پذیر نیست و تنها افرادی که فایل را ذخیره کرده اند می توانند آن را بازی کنند. این موضوع باعث شد تا طرفداران بازی را روی کنسول های سخت خود نگه دارند. زیرا دیگر امکان دسترسی به آن وجود ندارد.

دلیل حذف Silent Hill PT

دلیل حذف Silent Hill PT

یکی از کارمندان سابق کونامی با نام کاربری Pearl L دلیل حذف Silent Hill PT را به مناسبت هشتمین سالگرد این بازی فاش کرد. او ادعا می کند که مسئول انتشار دمو در فروشگاه پلی استیشن است و همچنین فردی است که در نهایت بازی را حذف کرده است. او در صفحه توییتر خود نوشت: «من در آن زمان مسئولیت کونامی را بر عهده داشتم و با یک ناشر جعلی و همه چیز به پخش بازی کمک کردم. منم که مجبور شدم به سونی زنگ بزنم و ازشون بخوام بازی رو حذف کنه و دانلودش رو متوقف کنه. این گفتگو بسیار جالب بود.”

بسیاری از کاربران دلیل رسمی حذف PT را پرسیدند و او طفره رفت و گفت که تمام تصمیمات توسط کونامی گرفته شده و ربطی به سونی ندارد. او می گوید که حذف بازی PT برای کارمندان کونامی تصمیم سختی بود و همکاری با سونی را تحسین کرد: «کار با سونی مثل همیشه عالی بود. در مجموع، تصمیم بسیار دشواری بود.” او این وضعیت را درس بزرگی در مدیریت روابط می داند و اینکه سونی باید با این وضعیت کنار بیاید.

کارمند سابق کونامی در نهایت می‌گوید که برای انتشار بازی تلاش زیادی کرده‌اند و درخواست حذف آن و جلوگیری از دانلود مجدد آن زحمت زیادی کشیده است. کونامی در سال های اخیر هیچ بازی معروفی از فرنچایز سایلنت هیل و متال گیر سالید منتشر نکرده است و همچنان در شرایط قبلی اشتباه می کند.

منبع: VGC