منو سایت

یوبی سافت قیمت بازی های سطح پایه را به 70 دلار افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
یوبی سافت قیمت بازی های سطح پایه را به 70 دلار افزایش می دهد

یوبی سافت اخیرا اعلام کرده است که قیمت بازی های AAA خود را 70 دلار افزایش می دهد و از 8 نوامبر با عنوان Skull and Bones شروع می شود. این شرکت با افزایش قیمت برخی از بازی های خود به 70 دلار از دیگر ناشران بزرگ پیروی می کند. به گفته نمایندگان یوبی سافت، قیمت فعلی 70 دلار برای بازی های بزرگ و پریمیوم کنسول های پلی استیشن 5 و سری ایکس باکس عادی خواهد بود.

برای اولین بار در آگوست 2020، نسخه نسل نهم NBA 2K21 توسط Take-Two 70 دلار قیمت گذاری شد. سایر شرکت ها را شامل می شود اکتیویژنسونی، EA و اسکوئر انیکس آنها این روند و حتی Square Enix، ناشر بازی را دنبال کردند فاینال فانتزی همچنین قیمت برخی از بازی های رایانه شخصی خود را افزایش داده است.

ایو گویلموت، مدیرعامل یوبی سافت در مصاحبه ای با Axios گفت: برخی از بازی ها افزایش قیمت نخواهند داشت و با همان قیمت قبلی در دسترس خواهند بود. فقط بزرگترین و بهترین بازی ها 70 دلار قیمت دارند. این تعجب آور نیست زیرا به نظر می رسد این مقدار تقریباً برای عناوین اصلی و جدید معمول است. بنابراین Call of Duty: Black Ops و NBA 2K21 در زمان عرضه 70 دلار قیمت داشتند.

قیمت بازی یوبی سافت

افزایش قیمت 70 دلاری بازی های یوبی سافت

به این توجه کنید Guillemot وی تاکید کرد که تنها برخی از بازی های یوبی سافت 70 دلار قیمت خواهند داشت و این افزایش قیمت شامل تمامی بازی ها نمی شود. مثلا بازی Assassin’s Creed Mirage این بازی که اخیراً در رویداد Ubisoft Forward معرفی شد، گفته می‌شود که این بازی در مقیاس کوچک‌تر از سری اخیر است که قرار است در سال 2023 با قیمت 50 دلار برای پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری X/S عرضه شود. با این حال، در آینده، پروژه های بزرگتر Assassin’s Creed ممکن است 70 دلار هزینه داشته باشند، مشابه دیگر عناوین AAA یوبی سافت که در حال حاضر در حال توسعه هستند.

همانطور که قبلا تایید شده بود، اولین نسخه 70 دلاری یوبی سافت Skull and Bones برای کنسول های نسل فعلی است. عنوانی که نسخه نسل هشتمی آن در دسترس نخواهد بود. به تازگی تریلر جدیدی از این بازی در رویداد Ubisoft Forward نمایش داده شده است، عنوانی که مدتی است در دست ساخت بوده و تجربه دزدان دریایی محوری را در اختیار بازیکنان قرار خواهد داد و قرار است در تاریخ 8 نوامبر برای پلی استیشن 5 منتشر شود. و کنسول های X. سری Box و Stadia عرضه خواهد شد.

لازم به ذکر است که مایکروسافت هنوز این افزایش قیمت را برای بازی های خود اعمال نکرده است، اگرچه به نظر می رسد تمرکز این شرکت بر روی توسعه اکوسیستم Xbox Game Pass است که به بازیکنان امکان می دهد بازی های AAA را در روز اول عرضه خریداری کنند. بدون پرداخت هزینه به آن دسترسی داشته باشید. حال با توجه به اینکه چندین ناشر بزرگ دنیا قیمت ها را افزایش داده اند، مشخص نیست ایکس باکس چه تصمیمی خواهد گرفت و باید منتظر این واکنش احتمالی در آینده نزدیک باشیم.

منبع: Gamespot