منو سایت

گروه Embracer چندین استودیو Square Enix را خریداری کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
گروه Embracer چندین استودیو Square Enix را خریداری کرده است

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، گروه Embracer سه استودیوی Square Enix و آدرس IP آنها را به مبلغ 300 میلیون دلار خریداری کرده است.

پس از خرید استودیوهای بازی توسط شرکت های بزرگ در صنعت بازی های ویدیویی، گروه Embracer به توسعه زیرمجموعه های خود روی آورد. این شرکت سه استودیو Crystal Dynamics، Eidos Montreal و Square Enix Montreal را به مبلغ 300 میلیون دلار خریداری کرد و آنها را به زیرمجموعه های خود اضافه کرد. این امر به گروه Ambriser کنترل مجموعه های محبوبی مانند Tomb Raider، Deus Ex، Thief و Legacy of Kain را می دهد و شرکت در مورد آینده آنها تصمیم می گیرد.

علاوه بر مجموعه های فوق، بیش از 50 بازی Square Enix به دارایی های گروه Embracer اضافه شده است. با توجه به توافق این شرکت با دارنده مجوز، انتظار می‌رود از این پس بازی‌های اقتباسی از Marvel Avengers و Guardians of the Galaxy توسط گروه Embryser منتشر شوند.

با خرید کریستال داینامیکس، آیداس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال، حدود 1100 کارمند از هشت استودیو در سراسر جهان به گروه Embracer اضافه شدند. طبق قرارداد بین گروه امبریسر و اسکوئر انیکس، مبلغ تعیین شده 300 میلیون دلار است و کل مبلغ پس از نهایی شدن قرارداد پرداخت می شود. انتظار می رود که گروه Embracer در سه ماهه دوم سال مالی جاری (ژوئیه تا سپتامبر 2022) خرید سه استودیو Square Enix و آدرس IP آنها را تکمیل کند.

اسکوئر انیکس در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که فروش سه استودیوی غربی این شرکت به گروه امبریزر، سرمایه مورد نیاز برای شروع یک تجارت جدید را با گسترش بلاک چین، هوش مصنوعی و ذخیره سازی ابری فراهم می کند. در بیانیه آمده است: «در آینده، روند کار توسط استودیوهای ژاپنی، استودیوهای خارجی Square Enix و Square Enix Collective دنبال خواهد شد. استودیوهای اسکوئر انیکس در خارج از ژاپن به انتشار مجموعه هایی مانند Just Cause، Outriders و Life is Strange ادامه خواهند داد.

شرکت گروه امبراسر شرکت اسکوئر انیکس

گروه Embracer کنترل سری Tomb Raider را بر عهده دارد

فیل راجرز، مدیرعامل Square Enix آمریکا و اروپا در بیانیه‌ای جداگانه گفت: «گروه Embracer یکی از بهترین بازیکنان در صنعت بازی‌های ویدیویی است. این شرکت یک گروه بزرگ و غیرمتمرکز از کارآفرینان است که ما امروز خوشحالیم که بخشی از آن هستیم.

او گفت: «این برای جاه‌طلبی‌های ما بسیار خوب است. ما می خواهیم به طور مداوم بازی های با کیفیت بالا را با کارکنان عالی بسازیم و مجموعه هایی را که در اختیار داریم تا آنجا که می توانیم توسعه دهیم. “گروه Embryser به ما اجازه می دهد تا مشارکت های جدیدی را در همه رسانه ها ایجاد کنیم تا پتانسیل مجموعه ها را به حداکثر برسانیم و رویای ایجاد سرگرمی های فوق العاده را محقق کنیم.”

لارس وینگفورز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل گروه امبراسر، درباره مالکیت این شرکت بر استودیو اسکوئر انیکس گفت: «ما بسیار هیجان زده هستیم که این استودیوها را به گروه امبراسر اضافه کنیم. ما آنها را با آدرس های IP استثنایی، خلاقیت درجه یک و تجربه درخشان در دهه های گذشته می شناسیم. برای من لذت بخش بود که با مدیران استودیو ملاقات کردم و در مورد اینکه چگونه آنها می توانند به اهداف بلندپروازانه خود دست یابند و به بخش مهمی از گروه Embracer تبدیل شوند، صحبت کردم.

ماه گذشته استودیو Crystal Dynamics اعلام کرد که بازی بعدی سری Tomb Raider با استفاده از موتور Unreal Engine 5 ساخته خواهد شد. در ژانویه 2021، استودیو کریستال داینامیکس برنامه های خود را برای بیست و پنجمین سالگرد مجموعه تام ریدر اعلام کرد. به نظر می رسد که در قالب ماجراجویی بعدی لارا کرافت، خط داستانی بازی های Tomb Raider ساخته شده توسط استودیوی Core Design با سه گانه استودیوی کریستال داینامیکس ترکیب می شود. استودیو Crystal Dynamics به بازیکنان هشدار داده است که در آینده نزدیک این اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس اسکوئر انیکس ماه گذشته اعلام کرد که استودیوهای ژاپنی این شرکت نباید آثاری بسازند که محبوبیت خاصی در بین بازیکنان غربی داشته باشد. در مصاحبه ای با یاهو ژاپنی!

شرکت گروه امبراسر شرکت اسکوئر انیکس

امکان احیای سری Deus Ex از گروه Embracer وجود دارد

لارس وینگفورز ماه گذشته در مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت که در ماه ها و سال های آینده چندین شرکت و استودیو را به زیرمجموعه های گروه Embracer اضافه خواهد کرد. از ابتدای سال 2020، این شرکت سوئدی دارای 62 استودیو و شرکت با پرداخت 8.1 میلیارد دلار (به استثنای مبلغ پرداختی به Square Enix) است.

Embryser Group قبلاً به عنوان مالک استودیوها و شرکت هایی مانند THQ Nordic، Koch Media، Saber Interactive و Gearbox Software شناخته می شود. با اضافه شدن Crystal Dynamics، Eidos Montreal و Square Enix Montreal، گروه Embracer در مجموع 124 استودیو دارد.

در پایان سال گذشته، گروه Embryser 2.75 میلیارد یورو از شرکت فرانسوی Asmodee که در تولید تخته بازی فعال بود، خریداری کرد. از دیگر قراردادهای گران قیمت با گروه Embracer می توان به خرید 1.4 میلیارد دلاری Gearbox (سازنده سری Borderlands) و خرید 525 میلیون دلاری Cyber ​​Interactive Studios اشاره کرد. در ماه مارس، گروه Embracer یکی از مهم‌ترین ناشران کمیک خود، Dark Horse را به زیرمجموعه‌های خود اضافه کرد.

نظر شما در مورد مالکیت امبریسر گروپ بر کریستال داینامیکس، آیداس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال چیست؟ آیا این به رشد مجموعه های معروف این استودیوها کمک می کند؟ به نظر شما بازی هایی مانند Guardians of the Galaxy در آینده چگونه خواهند بود؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle