گربه ناز در راه خانه

گربه ناز در راه خانه

بازی بی خانمان این یکی از جدیدترین عناوین منتشر شده برای پلی استیشن و رایانه های شخصی است. استر داستان زندگی یک گربه را در شهری مدرن پر از ربات های خطرناک روایت می کند و او باید با پهپادی که دوستش شده است نقاط مختلف شهر را کشف کند و با حل پازل به خانه بازگردد. منتقدان جنبه های مختلف بازی را بررسی کردند و نظرات خود را به اشتراک گذاشتند. در این مقاله بخشی از نقد و بررسی بازی بی خانمان ها ما از وب سایت های خارجی خواهیم خواند.

در مجموع، نقدهای اولیه Stray به عنوان یک پلتفرمر معمایی بسیار مثبت بود و بسیاری در مورد فضای منحصر به فرد بازی و همچنین انیمیشن های زیبای گربه ناز صحبت کردند. در همان زمان مکانیسم دیوار نوردی نیز به بعد مهمی در بازی تبدیل شد و استودیو موفق شد یکی از مهم ترین اصول در ساخت بازی را رعایت کند. BlueTwelve Studios یک تیم کوچک مستقر در جنوب فرانسه است و Estery اولین بازی بزرگ آنها است که توسط Annapurna منتشر شده است.


Stray در رویداد معرفی PS5 رونمایی شد

نقد و بررسی بازی بی خانمان ها

در چند سال گذشته، توسعه‌دهندگان بازی بر روی گنجاندن حیوانات در بازی‌ها تمرکز کرده‌اند و گزینه‌هایی مانند نوازش حیوانات بسیار زیاد است. اما ولگردی ما را تحت کنترل یک گربه زیبا قرار می دهد و جهان را از دید او نشان می دهد. در واقع تمامی مکانیزم های بازی حول محور این گربه طراحی شده و ماجراجویی نیز مدام سرگرم کننده است و داستان زیبا در کنار سایر شخصیت ها به ندرت ریتم خود را از دست می دهد و تا انتها با قدرت ادامه می دهد. با هم نقد بازی Stray را در سایت های خارجی می خوانیم.

GameSpot – امتیاز 9/10

نقطه قوت اصلی Stray در طراحی کلی آن نهفته است و اینکه چگونه دیدگاه و توانایی های خاص قهرمان بر طراحی بازی تأثیر گذاشته است. البته این تنها وجه تمایز بازی نیست، بلکه لذت کلی از خط چینی ناشی می شود که از قابلیت های شخصیت اصلی استفاده کرده و آن را به بهترین شکل نشان می دهد.

گرایش های دیجیتال – امتیاز 4/5

استری ممکن است از نوادگان ایتزو باشد. شما می توانید حس تراژدی را در این دنیای رباتیک و منزوی پیدا کنید. البته بازی لحن غمگینی ندارد. استفاده از چشم انداز گربه به بازیکنان اجازه می دهد تا بی عدالتی را از طریق چشمان کنجکاو ببینند. آپارتمان های فرسوده به برج هایی برای این گربه تبدیل می شوند که با وجود تاقچه های زیاد، امکان کوهنوردی و اکتشاف را فراهم می کنند. پشت همه اینها داستان غم انگیزی نهفته است. اما این بازی در مورد موجودی است که می خواهد راهی برای زنده ماندن پیدا کند.

VG247 – امتیاز 5/5

استر داستانی قدرتمند در مورد از دست دادن، تنهایی، تخریب محیط زیست و معنای انسان بودن است. اما در عین حال، این بازی قصه گوی امید و ارتباطات معنادار است و اینکه چقدر این عوامل برای بقای ما مهم هستند. فرقی نمی کند گربه باشی یا نه.

IGN – رتبه 8/10

Stray یک ماجراجویی زیبا در یک دنیای تاریک اما امیدوار کننده سایبرپانک است که به لطف آن یک گربه زیبا را کنترل می کنید. تعادل خوبی بین ترکیب پلتفرمینگ و پازل های ساده ایجاد شده است و این بازی تقریبا 5 ساعت طول می کشد. ای کاش وقتی بازی را تجربه کردم کمی زیرک تر بودم. اما من هنوز عاشق پریدن از ساختمانی به ساختمان دیگر و جستجو در کوچه پس کوچه ها برای یافتن رازهای پنهان بودم.

نتایج بازی بی خانمان ها

در مجموع با یک بازی آبرومندانه روبرو هستیم که حدود 5 ساعت محتوا دارد و می تواند با معماهای ساده شما را سرگرم کند. همانطور که بررسی Stray از بازی روشن می کند. این اثر به دنبال تعریف مجدد سبک بازی پلتفرم نیست و فقط می خواهد داستان یک گربه بامزه را روایت کند. نتایج برای Stray امیدوار کننده است و می توانید آنها را در زیر بررسی کنید.

نگهبان – 100
VGC-100
بازی Rant – 90
Wccftech – 90
خدا یک گیک است – 90
GamingBolt – 80
میدان کشویی – 80
دکسرتو – 70
NME-60

منبع: GameSpot