منو سایت

کنسول های نسل 9 ایکس باکس با ضرر به فروش می رسند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
کنسول های نسل 9 ایکس باکس با ضرر به فروش می رسند

به گفته فیل اسپنسر، کنسول های Xbox Series X و Xbox Series S با ضرری بین 100 تا 200 دلار برای هر کنسول به فروش می رسند. رئیس بخش ایکس‌باکس می‌گوید که این شرکت برای هر کنسول فروخته شده کمک مالی ارائه می‌کند و انتظار دارد این هزینه‌ها را از طریق فروش بازی‌ها به همراه لوازم جانبی و اشتراک Xbox Game Pass جبران کند.

اوایل این هفته، فیل اسپنسر گزارش داد که مایکروسافت چقدر بودجه بازی هایش را تامین می کند. در همین حال، اسپنسر می گوید، سرویس Game Pass برای ایکس باکس سودآور شده است و به جرات می توان گفت که این استراتژی در حال نتیجه دادن است. با این حال، گزارش شده است که این سرویس تقریباً 50 درصد اهداف رشد سالانه خود را از دست داده است. این گزارش نشان می دهد که آنطور که شرکت برنامه ریزی کرده بود موفق نبود.

فیل اسپنسر همچنین خاطرنشان کرد که مایکروسافت به دلیل گزینه‌هایی که دارندگان ایکس‌باکس برای بازی کردن دارند، آزادی زیادی در توضیح نحوه عملکردش به مشتریان داده است. به عنوان مثال، چندین سطح از اشتراک های Game Pass و همچنین گزینه ای برای خرید بازی ها به طور مستقیم در حال حرکت وجود دارد که کاربران آن را دوست دارند. او همچنین معتقد است که این تنوع باعث رقابت اقتصادی ایکس باکس و پایداری بهتر آن می شود، هرچند برخی از کارشناسان با این گفته مخالفند.

کنسول های ایکس باکس فیل اسپنسر

سودآوری چشمگیر سرویس Game Pass برای مایکروسافت

مایکروسافت گفت که آنها به لطف سرویس Xbox Game Pass در این زمینه “درگیری رکورددار” را تجربه می کنند و این به تنهایی به تلاش آنها کمک کرده است. مایکروسافت همچنین در سال 2021 بیش از 2.9 میلیارد دلار از اشتراک های Xbox Game Pass به دست آورد و انتظار می رود این سرویس همچنان به رشد خود ادامه دهد. با عرضه عناوین بزرگی مانند Starfield در سال آینده، Game Pass می تواند به زودی موفق ترین سال خود را تجربه کند. با این حال، نظرات اسپنسر به این معنی است که مایکروسافت در بخش سخت افزار ایکس باکس چیزهای زیادی را از دست داده است. او همچنین اخیرا به افزایش احتمالی قیمت این کنسول اشاره کرده است و به نظر می رسد به زودی شاهد افزایش قیمت آن باشیم.

لازم به ذکر است که سونی در حال حاضر قیمت پلی استیشن 5 را در چندین منطقه افزایش داده است. با شرایط اقتصادی اخیر چالش برانگیزتر از همیشه، مایکروسافت اخیراً تعداد زیادی از کارمندان خود را در تلاش برای مقابله با تغییر وضعیت اقتصادی اخراج کرد. سونی از این نسل تا کنون از قوانین مشابهی پیروی نکرده و اکنون مدل های اصلی پلی استیشن 5 خود را با قیمت بالاتری به فروش می رساند. علاوه بر نسخه‌های بدون دیسک، این شرکت می‌گوید این مشکل در کنسول‌های پلی‌استیشن 4 نیز برطرف خواهد شد.

منبع: The Gamer