منو سایت

کارگردان بازی Splinter Cell Remake از یوبی سافت جدا شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
کارگردان بازی Splinter Cell Remake از یوبی سافت جدا شد

دیوید گریول، کارگردان خلاق بازی بالاخره Splinter Cell Remake پس از 11 سال همکاری با یوبی سافت، او از سمت خود استعفا داد و به توسعه ادامه داد بازسازی سلول Splinter او در هاله ای از عدم قطعیت بود. او با سابقه درخشان خود در یوبی سافت، از نوامبر 2021 مسئولیت بازسازی را بر عهده خواهد داشت بیماری سل مسئولیت یوبی سافت تورنتو را بر عهده داشت و با این حال پس از یک سال کار روی این پروژه، شرکت را ترک کرد.

یوبی سافت در دسامبر گذشته رسما تایید کرد که در حال کار بر روی بازسازی عنوان اکشن مخفیانه Splinter Cell است که اولین بار در سال 2002 به عنوان یک انحصاری Xbox منتشر شد. فرنچایز Splinter Cell بیش از ده سال است که قسمت جدیدی نداشته است، آخرین قسمت Splinter Cell: Blacklist است که در سال 2013 برای PS3 و Xbox 360 و همچنین Wii U و PC منتشر شد. با این حال، طرفداران تنها می توانند امیدوار باشند که با وجود استعفای ناگهانی کارگردان بازی، این بازسازی به توسعه و انتشار ادامه دهد.

در نوامبر 2007، دیوید گراول به عنوان طراح بازی به یوبی سافت پیوست و روی پروژه های مختلفی کار کرد. از پروژه های مهم او می توان به بازی هایی مانند Ghost Recon Future Soldier، Crysis 2، Assassin’s Creed Unity و نسخه های چهارم، پنجم و ششم Far Cry اشاره کرد و آخرین پروژه او بازسازی Splinter Cell در یوبی سافت تورنتو است. در حال حاضر هیچ صحبتی در مورد اینکه از دست دادن کارگردان بازی چه تاثیری بر پیشرفت پروژه خواهد داشت وجود ندارد و هنوز کارگردان جدیدی انتخاب نشده است.

کارگردان بازی Splinter Cell Remake

دیوید گراول در استودیو مردم می توانند پرواز کنند در حال پیوستن است

گریول بیانیه ای را در پروفایل لینکدین خود در رابطه با جدایی خود از یوبی سافت منتشر کرد و گفت: «پس از 11 سال در یوبی سافت، زمان آن رسیده است که ماجراجویی جدیدی را شروع کنم. 11 سال زمان طولانی و تقریبا غیرممکن است که بتوان آن را در یک پست خلاصه کرد. اما باید بگویم که در این سال ها به اندازه کافی خوش شانس بودم که با افراد خوب زیادی کار کردم و در این مسیر دوستان زیادی پیدا کردم. من همچنین این فرصت را داشتم که روی فرنچایزهایی کار کنم که به عنوان یک بازیکن از آنها لذت می برم. بنابراین، مایلم صمیمانه تشکر و قدردانی خود را از همه کسانی که در یوبی سافت با آنها کار کردم ابراز کنم.”

به جز آن گراول گفت که به عنوان کارگردان و طراح جدید به People Can Fly می پیوندد. همکاری People Can Fly و Epic Games بر روی عناوین Gears of War: Judgment و Bulletstorm بدون شک معروف ترین اثر آنهاست. در حالی که مشخص نیست Gravel در حال حاضر روی چه چیزی در People Can Fly کار می کند، لیست بازی های او در صنعت بازی ممکن است داستان را بیان کند. یوبی سافت در حال حاضر بازی های زیادی در دست توسعه دارد، بنابراین شاید به زودی مدیر جدیدی استخدام شود و پروژه از صفر شروع شود.

لازم به ذکر است که بازسازی Splinter Cell با موتور Snowdrop بازسازی شده است. این موتور که در دو بازی The Division مورد استفاده قرار گرفت و برای ساخت Avatar: Frontiers of Pandora و بازی آینده جنگ ستارگان یوبی سافت به کار رفت، توانست عنوانی مدرن مخفی کاری با گرافیک خیره کننده و شایسته نسل نهم را برای طرفداران این فرنچایز تثبیت شده خلق کند. . منتظر اطلاعات بیشتر در هفته های آینده باشید.

منبع: Thegamer