منو سایت

چرا Red Dead Redemption 2 یک بازی تاریخی بهتر از Assassin’s Creed است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
چرا Red Dead Redemption 2 یک بازی تاریخی بهتر از Assassin's Creed است؟

مدت زیادی از بازی ها گذشته است قاتلان عقیده به عنوان یک کلاس درس تاریخ، حتی بارها دیده ایم که معلمان از این مجموعه برای نمایش یک دوره تاریخی خاص استفاده کرده اند. این همه شور و اشتیاق باعث نمی شود که Assassin’s Creed را یک بازی تاریخی بنامیم و در این مقاله به این خواهیم پرداخت که چگونه بازی Red Dead Redemption 2 عصاره یک دوره تاریخی را به بهترین شکل ممکن نشان می دهد و در نهایت نتیجه بهتری نسبت به بازی نقش آفرینی یوبی سافت ارائه می دهد.

Red Dead Redemption 2 یک اثر تاریخی روی کاغذ نیست و راک استار آن را کلاس درس تاریخ نمی نامد. برخلاف Assassin’s Creed که همیشه به عنوان یک اثر تاریخی شناخته می شود. سری بازی های RPG یوبی سافت از مکان ها و دوره های تاریخی مختلفی بازدید کرده است. از مصر باستان حتی تا عصر وایکینگ ها در Assassin’s Creed Valhalla، هر کدام به نوعی داستان واقعی انسان را نشان می دهند. شما واقعا نمی توانید Assassin’s Creed را بسازید و بگویید که نمی توانید به داستان توجه کنید. با این حال بازی های جدید این سری خلاف این را ثابت کردند.

داستان Assassin's Creed

تاریخ چگونه باید آموزش داده شود؟

جنبه آموزشی بازی های Assassin’s Creed را نمی توان دست کم گرفت، به خصوص تور سرگرمی یا حالت Discovery که اطلاعات تاریخی جامعی را ارائه می دهد. این سریال هم حالت آموزشی و هم سرگرمی پیدا کرده است. اما آیا سبک آموزشی ارائه شده توسط بازی سندباکس یوبی سافت از نظر تاریخی مناسب است؟ شواهد حاکی از آن است که این سری از نظر ارائه یک تجربه کامل تاریخی از Red Dead Redemption 2 فاصله زیادی دارد. هر دو روش خاص خود را برای خلق رویدادهای تاریخی دارند. اما بدون شک یکی موفق تر از دیگری است.

من شخصاً به عنوان مدرس زبان انگلیسی هنگام تدریس باید مطالب دوره را به ساده ترین و آزادترین شکل به زبان آموز ارائه کنم. این کار آسانی نیست و همه نمی توانند معلم باشند. بلکه قوانین خاصی وجود دارد که برای هر فرد و هر گروه سنی مناسب نیست. من همیشه به دانش‌آموزان می‌گویم که وقتی نوشتن را تمرین می‌کنند، هر چیزی را که می‌خواهند بنویسند، مخفف کنند. اما کیفیت و عمق آن را افزایش دهید. اگر می خواهید از محتوای روایی در متن استفاده کنید، در صورت استفاده از نقل قول یا نماد در متن استفاده می شود. حتما به آنها عمق و حریم خصوصی بدهید.

انتخاب بخش کوچکی از یک موضوع بزرگ و بسط دادن آن بسیار جالب تر از ارائه محتوای طولانی و بدون عمق برای مخاطب است. اگر می خواهید بدانید شکسپیر در هملت چه می گوید، کافی است به همان ابتدای نمایشنامه نگاه کنید و خواهید دید که او چقدر به چند سطر اول عمق داده است. مستندهای نتفلیکس را تماشا کنید و خواهید دید که اگر مستند در مورد سیستم حقوقی آمریکا باشد; فقط یک مورد انتخاب شده و تا انتها شرح داده شده است. این همان چیزی است که در یک بازی ویدیویی “برش عمودی” نامیده می شود. اینکه بتوانید یک صحنه یا بخش را با محتوایی پر کنید که بتواند ارتباط بسیار نزدیکی با مخاطب داشته باشد.

داستان Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 یک بازی تاریخی است

زمانی که توسعه‌دهندگان در شروع پروژه به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌دهند، کار مشابهی را انجام می‌دهند. آنها بخشی را با حداکثر محتوای ممکن پر می کنند و سپس آن را به سرمایه گذار نشان می دهند. در مورد تاریخ هم همینطور. شما می توانید هزاران واقعیت تاریخی را در مورد هزاران مکان، انسان و رویداد به یک مرد بگویید و متوجه خواهید شد که تاثیری بر او نخواهد داشت. کافی است یک نکته و یک داستان کوتاه را از داستان انتخاب کنید و به عمق آن بروید; خواهید دید که چگونه طرف مقابل شما با چشمانی باز و کنجکاو می نشیند. اینجاست که Red Dead Redemption 2 موفق می شود و Assassin’s Creed تبدیل به همان اثر خسته کننده و بی اثر می شود.

Red Dead Redemption 2 بر روی گروهی از قهرمانان به ویژه آرتور مورگان در باند تبهکاران Van der Linde تمرکز دارد. این بازی در هر لحظه حقایق تاریخی را به روشن ترین شکل ارائه می کند. هیچ اشاره ای به مکان های تاریخی مانند استون هنج یا اهرام ثلاثه نشده است. اما بازیکن احساس می کند که در یک دوره تاریخی خاص زندگی می کند. او با چالش های این دوره دست و پنجه نرم کرد. آدم های اطرافش را می شناسد. او می داند که پایان قرن نوزدهم است. همه چیز و همه جزئیات به گونه ای نشان داده می شود که گویی متعلق به بخشی از این دوره تاریخی هستیم. برخلاف Assassin’s Creed، اتصال به این فضای تاریخی اصلاً آسان نیست.

از نظر فنی، یوبی سافت در حال ایجاد یک فضای منحصر به فرد است. اما این فضا از نظر تاریخی و اجتماعی خالی است. از هر گوشه ای از مصر باستان در Assassin’s Creed Origins دیدن کنید، صدای مشابهی را خواهید شنید و همان نوع افراد را خواهید دید. برای جنبه های اجتماعی این دوره تاریخی ارزشی قائل نیست. از سوی دیگر، داستان احساسی آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2 هر بار از نظر تاریخی و اجتماعی غنی‌تر می‌شود. بعد روانشناختی شخصیت مورد بررسی قرار می گیرد و سپس تمام زندگی او همزمان با این دوره تاریخی گره می خورد و بنابراین او به ما درس تاریخ می دهد. RPG یوبی سافت به سادگی مملو از اطلاعاتی است که نمی توان آنها را گره زد و از آنها آموخت.

Red Dead Redemption 2

آخرین کلمه

بازی های Assassin’s Creed می توانند با کوتاه کردن دوره تاریخی موفق شوند. کافی است فقط شش ماه از یک پریود را بگویید. یک بخش کوچک با جزئیات زیاد و محتوای عالی آماده کنید. خواهید دید که هیچ بازی نمی تواند با آن مقایسه شود. اما اکنون ما فقط دنیایی از هم گسیخته را می بینیم که پر از داستان ها و شخصیت های کلیشه ای است و در نهایت هیچ ارتباطی با این دوره برقرار نمی کنیم. چیزی که Red Dead Redemption 2 به خوبی انجام می دهد. عملکرد تاریخی Rockstar در این بازی بسیار دقیقتر است و نشان می دهد که Rockstar مهارت های خاصی در ارائه دارد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که هدف از این یادداشت بی ارزش کردن Assassin’s Creed یا انتقاد از افرادی که این سریال را بازی می کنند نیست. این مقایسه با توجه به شواهد موجود انجام شده و می توانیم تا فردا ادامه دهیم. اما همانطور که اشاره کردم، هرگز به دنبال محتوای طولانی و بی هدف نباشید. نطر شما چی هست؟ آیا Red Dead Redemption 2 بازی تاریخی بهتری است؟

مقاله اقتباس شده از یادداشت PCGAMESN با جزئیات بیشتر.