منو سایت

پلی استیشن پلاس دلیل اصلی فروش کم بازی Oddworld: Soulstorm است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پلی استیشن پلاس دلیل اصلی فروش کم بازی Oddworld: Soulstorm است

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، Lauren Lanning، سازنده و کارگردان Adworld: Soulstorm، اضافه شدن سرویس PlayStation Plus را دلیل اصلی فروش پایین بازی Oddworld: Soulstorm عنوان کرده است.

لورن لنینگ یکی از باسابقه‌ترین بازیگران زن است که برای ساخت سریال Oddworld شناخته شده است. این سری با ویژگی های خاص و شخصیت های منحصر به فرد خود در بین بازیکنان بسیار محبوب است. پس از حدود ۷ سال وقفه، جدیدترین بازی از سری Adworld با نام Oddworld: Soulstorm منتشر شد. لورن لنینگ خالق، کارگردان، فیلمنامه نویس و صداپیشه است. او اکنون ادعا می کند که انتشار Adworld: Solstorm به عنوان یکی از بازی های ماهانه رایگان سرویس PS Plus برای فروش این اثر «ویرانگر» بوده است.

Lauren Lanning در قسمت جدیدی از Xbox Expansion Pass ظاهر شده است. او در این برنامه درباره Oddworld: Soulstorm توضیح داد. او در یک پادکست گفت که Oddworld Inhabitants انتظار دارند بین 50000 تا 100000 نسخه از بازی را در طول نسخه رایگان Adworld: Solstorm دریافت کنند. اما حقیقت این است که بازی بیش از چهار میلیون بار دانلود شده است.

سازنده سری Oddworld معتقد است که محبوبیت غیرمنتظره Oddworld: Soulstorm در سرویس پلی استیشن پلاس بر فروش احتمالی این اثر تاثیر گذاشته است. به همین دلیل است که استودیو Oddworld Inhabitants سود خود را از دست داد. سرویس PS Plus معمولاً هر ماه حداکثر چهار بازی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 را به صورت رایگان به مشترکین خود ارائه می دهد.

لورن لنینگ به پلی استیشن پلاس گفت: «این یک شمشیر دو لبه است. «Oddworld: Soulstorm یک مثال عالی از این موضوع است.» او توضیح داد که در ابتدا فکر می‌کرد که افزودن Adworld: Solstorm به سرویس پلی‌استیشن پلاس برای ساخت بازی ضروری است.

لورن لنینگ گفت که در ابتدا تمایلی به ارائه Oddworld: Soulstorm از طریق پلی استیشن پلاس نداشت به دلیل تعداد کمی کنسول های پلی استیشن 5 در ژانویه 2021. با این حال، تیم سازنده در نهایت موافقت کرد که بازی را از این طریق در دسترس قرار دهد. سازنده سریال Oddworld معتقد است که آنها “کارهای زیادی انجام دادند”.

Lauren Lanning گفت که علیرغم تاریخ انتشار، Oddworld: Soulstorm به طور قابل توجهی بهتر از انتظار توسعه دهنده عمل کرد. او گفت: از زمانی که تاریخ انتشار به آوریل تغییر کرد، ما بیشترین دانلود پلی استیشن 5 را داشته ایم. نزدیک به چهار میلیون نسخه به صورت رایگان توسط مشترکین پلی استیشن پلاس دانلود شد. “به همین دلیل است که پست کردن در این سرویس برای ما ویران کننده بود.”

بازی Oddworld: Soulstorm Adorld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm از نظر منتقدان اثری متوسط ​​است

پیرس هاردینگ رالز، تحلیلگر صنعت بازی های ویدیویی، در مورد لورن لنینگ نظر داد. وی با اشاره به اینکه اگر پرداخت Oddworld: Soulstorm به سرویس پلی استیشن پلاس نبود، روند انجام این کار تکمیل نمی شد. پیرس هاردینگ رالز افزود: “با این حال، این نشانه دشواری تصمیم گیری برای افزودن بازی ها به سرویس های مشترک در زمان انتشار است.”

علیرغم ادعاهای لورن لنینگ، بسیاری از تولیدکنندگان از گنجاندن محصول خود در سرویس PS Plus سود برده اند. برای مثال می توان به Fall Guys محصول استودیوی مدیاتونیک اشاره کرد. این بازی در زمان انتشار در اختیار مشترکین پلی استیشن پلاس قرار گرفت. از زمان عرضه، بیش از هفت میلیون نسخه از بازی در استیم فروخته شده است. همچنین بازی False Guys رکورد بیشترین دانلود در تاریخ پلی استیشن پلاس را شکست.

به دلیل توافقات محرمانه، گیمرها نمی توانند در مورد قرارداد با پلی استیشن پلاس صحبت کنند. با این حال، واضح است که سونی معمولا هزینه های قابل توجهی را برای اطمینان از اضافه شدن آثار مختلف پرداخت می کند.

پلی استیشن پلاس تنها سرویس اشتراک گذاری عالی در صنعت بازی های ویدیویی نیست. رقیب سونی، مایکروسافت، سرویس Xbox GamePass را روی پلتفرم های خود راه اندازی کرده است. با خرید اشتراک این سرویس می توانید طیف وسیعی از کارهای انحصاری و چند پلتفرمی را تجربه کنید. مدتی پیش، مایکروسافت برای اضافه کردن Guardians of the Galaxy به Xbox Game Pass پول پرداخت کرد. به ترتیب از 5 تا 10 میلیون دلار برای این کار پرداخت شد.

نظر شما در مورد صحبت های سازنده Oddworld چیست؟ به نظر شما دلیل فروش کم بازی Oddworld: Soulstorm اضافه شدن به سرویس پلی استیشن پلاس است؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle