منو سایت

پلی استیشن به اتهامات جنسیت گرایی پاسخ می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پلی استیشن به اتهامات جنسیت گرایی پاسخ می دهد

پلی استیشن به اتهامات جنسیت گرایی پاسخ می دهد

سونی به اتهامات اخیر مبنی بر تبعیض جنسی در محل کار پاسخ داده و گفته است که این گزارش ها را “جدی” می گیرد.

در 9 مارس، پس از طرح دعوی قضایی در نوامبر سال گذشته، هشت زن دیگر گزارش شدند که در حین کار برای شرکت، داستان های جنسیت گرایی خود را گفته اند. این هشت حساب شامل ادعاهایی مبنی بر «نظرات تحقیرآمیز، پیشرفت‌های ناخواسته، عدم توجه به کار یا ایده‌های آن‌ها» و «احساس این است که ارتقای رتبه برای زنان در شرکت سخت‌تر است».

سونی اکنون بیانیه جدیدی را به عنوان بخشی از یک پرونده (برای اولین بار توسط Axios مشاهده کرد) منتشر کرده است که به این اتهامات می پردازد، اگرچه در ابتدا “هر گونه تبعیض عمدی گسترده” را رد کرد و از دادگاه خواست که شکایت را رد کند.

“SIE مطمئناً محتوای اظهارنامه های ارسال شده جدید را جدی می گیرد… اگرچه اکثر آنها کارمندان سابق هستند که دیگر در SIE کار نمی کنند، SIE یا توجه کرده است یا به مسائل مطرح شده در آنها به موقع رسیدگی می کند ، همانطور که SIE ارزش دارد. کارمندان زن آن است و اقدامات پیشگیرانه ای را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که آنها از هر فرصتی برای شکوفایی و شنیده شدن برخوردار هستند.”

در بیانیه‌ای از یک شاکی ناشناس آمده است که «او در سونی، از جمله در جلسات بزرگ، نسبت به مردان طرفداری کرده است. به عنوان مثال، در یک جلسه بزرگ که اکثراً مردان با برخی از زنان داشتند، به پیشنهادات یک زن با تجربه نادیده گرفته شد، در حالی که همان پیشنهاد یک کارمند مرد مورد توجه قرار گرفت و مورد احترام قرار گرفت.

همین شخص همچنین ادعا می کند که کارمندان زن برای ارتقای شغلی حذف شده اند و در عوض به کارمندان مرد داده شده اند – حتی اگر کارمند واجد شرایط بود – و همچنین موردی که در آن یک مدیر ارشد مرد “به طور نامناسبی به من نزدیک شد”. اتفاقی که همچنان او را در آغوش می گرفت و در گوشش زمزمه می کرد.

همچنین ظاهراً سونی جلسه ای در مورد برابری جنسیتی برگزار کرد که در آن پنج مرد و هیچ زن در پنل حضور داشتند. هیئت گفت که آنها سعی کردند یک کارمند را به عضویت درآورند، اما نتوانستند او را سوار هواپیما کنند تا به موقع در جلسه شرکت کند.