منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • پشتیبانی سازنده Cyberpunk 2077 برای اوکراین با هجوم کاربران Steam همراه بود.

پشتیبانی سازنده Cyberpunk 2077 برای اوکراین با هجوم کاربران Steam همراه بود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پشتیبانی سازنده Cyberpunk 2077 برای اوکراین با هجوم کاربران Steam همراه بود.

انتشار ارتقاء گرافیکی Cyberpunk 2077 برای رایانه های شخصی و کنسول های بازی با پشتیبانی از بازیکنان و وب سایت های مختلف همراه بوده است. حتی مجری جوایز DICE نیز انتشار نهایی Cyberpunk 2077 را به توسعه دهندگان تبریک گفت. کاربران Steam نیز از آپدیت جدید این بازی حمایت کردند و نظرات مثبتی را به اشتراک گذاشتند. پشتیبانی از CD Project Studio دیدگاه فعلی بازی را تغییر داده است و بسیاری از کاربران Steam با ارسال نظرات منفی نسبت به حمایت این استودیو از اوکراین واکنش منفی نشان داده اند.

به گزارش پارسی گیم، حمایت استودیوی توسعه Cyberpunk 2077 از اوکراین و تعلیق فروش بازی ها و محصولات در روسیه با واکنش منفی کاربران استیم مواجه شد. تعدادی از کاربران به صفحه بازی Cyberpunk 2077 حمله کردند و تصمیم استودیو را به چالش کشیدند. هجوم کاربران باعث کاهش امتیاز بازی در استیم و ایجاد حالتی به نام Review Bomb شده است. در این حالت استیم نظرات منفی را با اخطار نمایش می دهد و نمودار خاصی را برای آن ها تعیین می کند.

توسعه دهنده Cyberpunk 2077 اوکراین

پشتیبانی از سازنده Cyberpunk 2077 برای اوکراین

برای افرادی که از وضعیت موجود آگاه نیستند؛ باید بگوییم که ارتش روسیه در اتفاقی تلخ و باورنکردنی به اوکراین و شهرهای مختلف آن از جمله پایتخت حمله کرد و با تمام توان این کشور را ویران کرد. اکثر شرکت ها به وضعیت فعلی با تحریم های روسیه واکنش نشان داده اند و استودیوی سازنده استالکر 2 روند توسعه بازی را متوقف کرده است. از سوی دیگر مایکروسافت رسما فروش خدمات و محصولات خود به روسیه را متوقف کرده و سایر شرکت های آمریکایی از جمله EA نیز به تحریم های آمریکا علیه این کشور ملحق شده اند. استودیو لهستانی CD Project در حمایت از مردم اوکراین فروش بازی ها و محصولات خود را در روسیه متوقف کرد.

توسعه دهنده Cyberpunk 2077 فروش بازی ها را در بلاروس و روسیه متوقف کرد و این تصمیم با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شد. اکثر کاربران از تصمیم استودیو حمایت کردند. اما به نظر می رسد بازیکنان روسی از این تصمیم ناراضی هستند و معتقدند که بازی های ویدیویی نباید در مورد سیاست باشد. اگر به نظرات بازیکنان در صفحه Steam Cyberpunk 2077 نگاهی بیندازیم، نظرات متفاوتی را مشاهده می کنیم. یکی از کاربران نوشته است که بازی نباید سیاسی باشد و این سیاست ها ضربه سختی به گیمرهای روسی خواهد زد.

در حال حاضر حدود 12300 نقد برای Cyberpunk 2077‌ وجود دارد که 66 درصد آنها مثبت هستند. با این حال، تعداد نظرات منفی به سرعت در حال افزایش است و کاربران روسی به بازی حمله کرده اند. تحریم شرکت‌های بازی‌سازی روسیه جنجال‌های جدی را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است و مصرف‌کنندگان در دو جبهه قرار دارند. شما چی فکر میکنید؟ روسی آیا گیمرهای روسی باید تحریم شوند؟

منبع: GameRant