منو سایت

پروتکل Callisto در ژاپن موجود نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پروتکل Callisto در ژاپن موجود نیست

به گفته سازنده بازی The Callisto Protocol، انتشار این بازی توسط هیئت رتبه بندی بازی های ویدیویی ژاپن به دلیل خشونت بالا ممنوع شده است. در همین حال، توسعه دهندگان نمی خواهند تجربه ای را که به بازیکنان داده اند تغییر دهند و در نتیجه بازی در ژاپن منتشر نخواهد شد.

با توجه به حساب توییتر ژاپنی بازی، Striking Distance کار بر روی انتشار نسخه ژاپنی پروتکل کالیستو را متوقف کرده است، زیرا نتوانسته الزامات تایید هیئت رده بندی سنی ژاپن را برآورده کند. این استودیو همچنین اعلام کرد که دریافت این گواهینامه مستلزم ایجاد تغییراتی در محتوای بازی است که باعث می شود بازیکنان تجربه مطلوبی را که استودیو از آن انتظار دارد را نداشته باشند. و با این گفته، توسعه‌دهنده به کسانی که قبلاً The Callisto Protocol را پیش‌سفارش کرده‌اند بازپرداخت می‌کند.

هیئت رده بندی بازی های ژاپن سیاست سخت گیرانه ای در مورد بازی های خشن دارد و یکی از دلایل لغو انتشار برخی بازی ها در ژاپن، ضرورت این موضوع است. Capcom همچنین مجبور شد خشونت عناوین Resident Evil خود در ژاپن را نسبت به نسخه های غربی کاهش دهد تا توسط هیئت رتبه بندی تایید شود. علاوه بر این، بازی‌های Resident Evil در ژاپن در دو نسخه عرضه می‌شوند، یک نسخه معمولی که حاوی گور کمتری است و دیگری «نسخه Z» ویژه که سطح خشونت بالاتری دارد.

بازی پروتکل Callisto ژاپن

بازی خیلی بی رحمانه پروتکل کالیستو

Callisto Protocol یک بازی ترسناک روایی سوم شخص است که در 300 سال آینده اتفاق می‌افتد و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا کنترل زندانی به نام جیکوب لی را که به زندان آهن سیاه، زندانی با حداکثر امنیت در سیاره‌ای دورافتاده، فرستاده می‌شود، در دست بگیرند. کالیستو اعزام شده است، او را بردارید. هنگامی که زندانیان شروع به جهش به موجودات هیولا می کنند و اسرار شوم و آزاردهنده کالیستو را می آموزند، بازیکن باید برای خروج از زندان بلک آیرون مبارزه کند.

طبق رتبه بندی مربوطه، نسخه بازسازی شده Dead Space قبلاً خشونت کمتری نسبت به The Callisto Protocol دارد. بر اساس رتبه بندی های تعیین شده توسط اعضای هیئت مدیره استرالیا، Dead Space دارای رتبه “15+” خواهد بود در حالی که پروتکل Callisto دارای رتبه “18+” خواهد بود که مسلماً خشن تر از Dead Space است.

توسعه پروتکل The Callisto توسط استودیو Striking Distance هفته گذشته به پایان رسید. بنابراین، این بازی قرار است در تاریخ 2 دسامبر برای پلتفرم های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری X/S، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر شود. بازی ترسناک مذکور دارای گیم پلی خشن و همچنین سایر ویژگی های معمولی مانند پشتیبانی از نرخ فریم، 60 فریم در ثانیه خواهد بود.

منبع: Gamingbolt