منو سایت

پرفروش ترین بازی های هفته انگلیس: Stormy Elden Ring

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پرفروش ترین بازی های هفته انگلیس: Stormy Elden Ring

رهایی بازی حلقه الدن در میان ساخته‌های جدید استودیو FromSoftware، هفته گذشته طوفانی در فهرست پرفروش‌ترین‌های بریتانیا رخ داد. با این حال، آلدن رینگ در روز جمعه منتشر شد و تنها سه روز فرصت داشت تا در نمودارهای هفتگی ظاهر شود. اما فروش زیادی داشت و Horizon Forbidden West را در جایگاه دوم قرار داد. فروش Alden Ring در مقایسه با Dark Souls 3 حدود 26 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر سومین بازی پرفروش سال در انگلستان است. لازم به ذکر است که این ارقام تنها مربوط به نسخه فیزیکی بوده و فروش دیجیتال در آن لحاظ نشده است.

به گزارش پارسی گیم، بیش از 63 درصد از فروش بازی های الدن رینگ مربوط به نسخه پلی استیشن 5 و تنها 17 درصد مربوط به پلی استیشن 4 و ایکس باکس است. فروش رایانه های شخصی Alden Ring در بریتانیا چشمگیر است و تنها 3٪ از کل فروش بازی را به خود اختصاص می دهد. گفتنی است این بازی رکوردهای استودیو Framasoftur را شکست و بیش از 800 هزار بازیکن به صورت همزمان این بازی را در استیم انجام می دهند. دریافت امتیازات فوق العاده از آلدن رینگ باعث افزایش فروش بازی شد و در واقع خیلی ها با دیدن میانگین امتیاز 97 بازی خریدند.

خرید بازی Elden Ring

فروش بازی Elden Ring

Horizon Forbidden West دومین بازی پرفروش هفته در بریتانیا است که پس از انتشار Alden Ring، فروش آن کاهش یافته است. اگرچه بازی در رتبه دوم قرار دارد، اما فروش آن نسبت به هفته های گذشته 79 درصد کاهش داشته است. مقام سوم به Pokemon Legends: Arceus تعلق گرفت که فروش آن تنها پنج درصد کاهش یافت و به دلیل محبوبیت نینتندو و پوکمون در بریتانیا. ما انتظار داریم که فروش در هفته های آینده ادامه یابد.

Dying Light 2 یکی از بازی های جدید ماه فوریه است. همزمان با عرضه بازی با عناوین بزرگ در ماه فوریه، فروش آن کاهش یافت. شماره دوم سری Dying Light 2 رتبه سوم را از دست داد و به رتبه هفتم سقوط کرد. این در حالی است که بازی هایی مانند FIFA 22 و Call of Duty Vanguard همچنان در چارت ها هستند و از ده بازی پرفروش خارج نخواهند شد. به طور کلی بیشترین فروش دیسک های بازی در انگلستان مربوط به کنسول پلی استیشن 5 است و کاربران سایر پلتفرم ها خرید دیجیتال را ترجیح می دهند. در خبرهای دیگر، میازاکی اولدن رینگ را متهم کرد که خیلی سخت است. نظر شما در مورد فروش حلقه الدن چیست؟

  1. حلقه الدن
  2. افق: غرب ممنوعه
  3. افسانه های پوکمون: آرسیوس
  4. Mario Cards 8: Deluxe
  5. فیفا 22
  6. Call of Duty: Vanguard
  7. Dying Light 2 انسان بمان
  8. عبور از حیوانات: افق های جدید
  9. ماین کرافت
  10. Grand Theft Auto: The Trilogy – Final Edition

منبع: GamingBolt