منو سایت

پردازنده های پنتیوم و سلرون اینتل بازنشسته شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پردازنده های پنتیوم و سلرون اینتل بازنشسته شدند

شرکت اینتل سری پردازنده های رسمی پنتیوم و سلرون در حال بازنشستگی است و این دو با مدل های جدید جایگزین خواهند شد. اینتل می گوید تمرکز روی پردازنده های پرچمدار خواهد بود و بسیاری از برچسب های پردازنده های این شرکت کاهش خواهند یافت. برندهای پنتیوم و سلرون در دهه 90 کار خود را آغاز کردند و محبوبیت زیادی به دست آوردند. طبق آخرین اخبار سخت افزاری، مدل های جایگزین در سه ماهه اول سال 2023 وارد بازار خواهند شد.

اینتل با انتشار بیانیه ای جایگزین پردازنده های پنتیوم و سلرون را معرفی کرد. پردازنده های جدید فقط Intel Processor نام دارند و با نام تجاری جدید عرضه نخواهند شد. این غول فناوری معتقد است که حذف نام تجاری و ساده سازی نام ها به مشتریان کمک می کند تا پردازنده ای را خریداری کنند که متناسب با نیاز آنها باشد. اینتل در حال حاضر از کلاس های مختلف پردازنده پشتیبانی می کند که در هنگام مونتاژ یک سیستم جدید نیاز به بررسی دقیق دارند.

لازم به ذکر است که تمامی برندهای پردازنده های اینتل فراخوانی نمی شوند. پردازنده های Intel Core و Evo با روند نامگذاری قبلی به عرضه ادامه خواهند داد. هر کدام از برندهای فعلی باید کارکرد خاصی داشته باشند و زمانی که خریدار به دنبال پردازنده است، می تواند مدل مورد نظر را راحتتر انتخاب کند. به طور کلی باید گفت که برندهای پنتیوم و سلرون در پایان سال جاری بازنشسته می شوند و مدل جدیدی تحت عنوان آنها عرضه نمی شود.

پردازنده اینتل پنتیوم سلرون

پایان برندهای پنتیوم و سلرون

پردازنده‌های پنتیوم در حال حاضر ضعیف‌ترین مدل‌های اینتل محسوب می‌شوند، اما زمانی جزو بهترین پردازنده‌های کامپیوتری بودند و افراد زیادی از آن‌ها استفاده می‌کردند. پردازنده پنتیوم پرو با ارائه کش L2 با سرعت بالا توانست عرصه بازی های رایانه ای را برای همیشه تغییر دهد. پردازنده Celeron نیز مشتریان زیادی پیدا کرد و امکان اورکلاک و قیمت مناسب را ارائه کرد. این محصولات همچنان در تعدادی از لپ تاپ های ارزان قیمت دیده می شوند و از سال آینده خبری از این محصولات نخواهد بود.

تعدادی از کاربران توییتر بر این باورند که ارائه یک پردازنده قدرتمند با نام پنتیوم و سلرون ممکن است به بازاریابی این محصولات کمک کرده باشد. برخی می گویند که Pentium و Celeron نام های آشناتری نسبت به Raptor Lake SKU هستند و خریداران می توانند به این محصولات بیشتر اعتماد کنند. با این حال، نام یونانی محصولات اینتل کنار گذاشته شده است و پردازنده های ارزان قیمت این شرکت را باید با نام های ساده و در عین حال تمرکز بر پردازنده های پرچمدار، شناخت.

اینتل در حال آماده شدن برای عرضه پردازنده نسل سیزدهم است. از سوی دیگر، AMD پردازنده Ryzen 7000 را معرفی کرد و رقابت اینتل را با قیمت رقابتی دشوار کرد. نظر شما در مورد بازنشستگی برندهای قدیمی در دنیای سخت افزار چیست؟

منبع: PCGAMESN