منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • پتنت سونی از سازگاری نسل های قبلی لوازم جانبی با پلی استیشن 5 خبر می دهد

پتنت سونی از سازگاری نسل های قبلی لوازم جانبی با پلی استیشن 5 خبر می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پتنت سونی از سازگاری نسل های قبلی لوازم جانبی با پلی استیشن 5 خبر می دهد

طبق جدیدترین اخبار بازی، سونی اخیرا پتنتی را به ثبت رسانده است که به زودی امکان استفاده از لوازم جانبی پلی استیشن بر روی کنسول پلی استیشن 5 را فراهم می کند.

هر چند سال یک بار نسل جدیدی از کنسول های خانگی رونمایی می شود. به این ترتیب، بازیکنان از جهش سخت افزاری هیجان زده خواهند شد و سازندگان بازی قادر خواهند بود با استفاده از فناوری های جدید تجربیات جدیدی خلق کنند. با این حال، معرفی نسل بعدی کنسول ها خالی از نکات منفی نیست. با شروع هر نسل، بازیکنان در شرایطی قرار می گیرند که انواع کنترلرها، کابل ها، دیسک ها و سایر لوازم جانبی نسل قبل در دستان آنها باقی می ماند و نمی توان از آنها در کنسول جدید خود استفاده کرد.

بازی لانچر پلی استیشن 5 در سال های اخیر، بسیاری از کاربران پلتفرم پلی استیشن شرایط مشابهی را تجربه کرده اند. اگر قصد دارید لوازم جانبی نسل های قبلی پلی استیشن را بفروشید، هدیه دهید یا دور بریزید، بهتر است منتظر بمانید. چرا که سونی اخیرا پتنت جدیدی را ثبت کرده است که از سازگاری لوازم جانبی کنسول پلی استیشن با کنسول PS5 در آینده خبر می دهد. بر اساس گزارش رسانه GameRant، در 30 ژوئن (9 ژوئیه)، بخش سرگرمی های تعاملی سونی حق اختراعی را با نام Systems and Methods For Converting A Legacy Code Into An Updated به ثبت رساند.

مانند همیشه، درخواست های ثبت اختراع حاوی بسیاری از اصطلاحات فنی هستند که احتمالاً فقط برای کسانی که با فناوری و موضوع آشنا هستند قابل درک است. با این حال، پتنت جدید سونی دارای تصویری است که این فناوری را در عمل نشان می دهد. در تصویر منتشر شده نمادهایی شبیه به لوازم جانبی کنسول های پلی استیشن نسل قبل را مشاهده می کنید. اینها شامل کنترلر DualShock 1 بدون چوب آنالوگ، EyeToy و PSP Go است. علاوه بر موارد فوق، یک کارت خوان Legacy نیز وجود دارد که با کارت های حافظه پلی استیشن 1 و پلی استیشن 2 سازگار است.

پتنت سونی پلی استیشن 5

لوازم جانبی به طرق مختلف با پلی استیشن 5 سازگار خواهند بود

در تصویر منتشر شده از پتنت سونی، فلوچارتی نشان می دهد که هر یک از لوازم جانبی کنسول های نسل قبل پلی استیشن چگونه با آخرین پلتفرم سازگاری دارند. به عنوان مثال، اگر کنترلر Dual Shock 1 و کارت حافظه کنسول PS1 با کنسول پلی استیشن 5 سازگاری داشته باشد، احتمالاً می توانید از فایل های ذخیره قدیمی خود در کنسول پلی استیشن 5 استفاده کنید.لازم به ذکر است که ثبت اختراع انجام نمی شود. همیشه به این معنی است که شرکت ثبت کننده روی آن کار می کند. بسیاری از این دعاوی تنها با هدف جلوگیری از مشکلات حقوقی در صورتی که یک شرکت تصمیم به پیگیری آنها در آینده بگیرد، تشکیل می شود.

آخرین لوازم جانبی سونی هدست واقعیت مجازی PSVR 2 نام دارد. این هدست که دومین اقدام سونی در عرصه واقعیت مجازی است، نسبت به نسل قبلی پیشرفت های مختلفی دارد و به لطف همکاری با Tobii از فناوری ردیابی چشم بهره مند خواهد شد.

نظر شما در مورد تلاش های سونی برای سازگاری لوازم جانبی نسل های قبلی با کنسول پلی استیشن 5 چیست؟ فکر می‌کنید اگر این اتفاق بیفتد، بازیکنان به خوبی از پس آن بر می‌آیند؟ آیا ترکیب این ویژگی با سرویس جدید پلی استیشن پلاس منجر به افزایش مشترکین خواهد شد؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer