منو سایت

پایان عمر کنسول PS4 با اعلام فروش 117.2 میلیون دستگاه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پایان عمر کنسول PS4 با اعلام فروش 117.2 میلیون دستگاه

کنسول پلی استیشن 4 سونی عمر مفید خود را به پایان رسانده و سونی دیگر حجم فروش این کنسول را اعلام نمی کند. تمام توجه به نسل جدید و PS5 است. اما پشتیبانی از نسل هشتم ادامه دارد و God of War Ragnarok آخرین بازی انحصاری این نسل خواهد بود. دانیل احمد، یکی از تحلیلگران بازار بازی های ویدیویی، مجموع فروش PS4 را 117.2 میلیون واحد اعلام کرد و اعلام کرد که سونی دیگر آمار فروش این کنسول را در گزارش مالی سه ماهه آینده اعلام نخواهد کرد و رسما به این رقم رسیده است. پایان عمرش

میزان فروش PS4 نشان می دهد که این کنسول چهارمین دستگاه بازی پرفروش تاریخ است و این یک رکورد بی نظیر برای سونی است. از پرفروش ترین کنسول های تاریخ می توان به Game Boy، Color Game Boy و Nintendo DS و پس از آن پلی استیشن 2 اشاره کرد.لازم به ذکر است که حجم فروش کنسول Nintendo Switch 111 میلیون دستگاه اعلام شده است و با توجه به اینکه همچنان باقی مانده است. زمان زیادی تا انتشار نسخه بعدی؛ این احتمال وجود دارد که کنسول پلی استیشن 4 در جایگاه پنجم لیست قرار گیرد. نینتندو در حال حاضر هیچ برنامه ای برای معرفی کنسول نسل بعدی ندارد و اعلام می کند که این کنسول دستی در میانه عمر خود قرار دارد.

میزان فروش PS4 PlayStation 4

پایان عمر کنسول PS4

کنسول پلی استیشن 4 موفقیت چشمگیری برای سونی بود. تغییرات این کنسول و بازی های انحصاری آنقدر قابل توجه بود که در سال های اول رکوردهای فروش باورنکردنی به ثبت رسید. سونی توانست در سال اول حدود 22 میلیون دستگاه بفروشد و سپس با مدل های اسلیم و پرو فروش خود را افزایش داد. گفتنی است که تولید محتوای باکیفیت باعث شد تا کاربران رابطه متفاوتی با کنسول برقرار کنند و سپس معرفی PS4 Pro توانست گروهی از گیمرهای علاقه مند به قدرت سخت افزار را به خود جذب کند و به بازی با آن بپردازند. وضوح بیشتر

فروش PS4 در ماه های اخیر کاهش یافته است و اگر به جدول منتشر شده نگاه کنیم، می بینیم که در سه ماهه قبل تنها 100000 دستگاه فروخته شده است و مجموع فروش یک ساله یک میلیون دستگاه است. سرعت فروش کنسول به شدت کاهش یافته است و رقم فروش در سه ماهه آینده به زیر 100000 کنسول خواهد رسید. با این حساب سونی پایان عمر این دستگاه را اعلام کرده و دیگر آمار فروش را اعلام نخواهد کرد.

پلی استیشن 5 کنسول فعلی سونی است که امسال تولد دو سالگی خود را جشن می گیرد. انتظار می رود مدیران در سال اول 21.7 میلیون واحد بفروشند. اما تنها 18 میلیون PS5 در سال اول فروخته شد. کمبود تراشه و وضعیت عرضه و تقاضا تاثیر جدی بر فروش کنسول گذاشته است. در حالی که سونی پایان عمر پلی استیشن 4 را اعلام کرده است. این بازی همچنان به روز خواهد شد و امسال آخرین بازی انحصاری خود را دریافت خواهد کرد.

منبع: GameSpot