منو سایت

پاسخ بازی سازان به شرایط نامطلوب سازندگان The Callisto Protocol

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پاسخ بازی سازان به شرایط نامطلوب سازندگان The Callisto Protocol

گلن اسکافیلد، کارگردان The Callisto Protocol، اعتراف کرد که توسعه دهندگان استودیو Striking Distance هفت روز در هفته بدون وقفه کار می کنند تا بتوانند توسعه بازی را سریعتر به پایان برسانند. توسعه دهندگان پروتکل Callisto در شیفت های 12 تا 15 ساعته در روز کار می کنند و توسعه دهندگان مرخصی ندارند. کارگردان در پاسخ می گوید دوست دارند بازی بسازند و ساعت کار موضوع مهمی نیست. این بیانیه با انتقاد شدید جامعه بازی ساز مواجه شد.

کارگردان بازی ترسناک Callisto Protocol در توییتی جدید به موضوع فشار کاری یا بحران در صنعت بازی پرداخت. این توییت که از آن زمان حذف شد، حقایق شگفت انگیزی را در مورد وضعیت استودیو Striking Distance فاش کرد. به گفته وی، سازندگان The Callisto Protocol 6 تا 7 روز در هفته کار می کنند و ساعات کاری آنها در طول هفته به 100 ساعت می رسد. اسکافیلد از ساعات کاری بیش از حد استودیو دفاع کرد و گفت که هیچ کس مجبور به کار نیست و زمان زیادی را صرف ساخت بازی می کند زیرا آن را دوست دارد.

سازندگان پروتکل کالیستو

مصیبت سازندگان پروتکل کالیستو

اسکافیلد در مورد شرایط تولید بازی Callisto Protocol نوشت: «من فقط در طول یک رویداد ویژه در مورد بازی صحبت می کنم. اما ما شش تا هفت روز در هفته بدون اجبار کار می کنیم. خستگی و کووید و اینها وجود دارد، اما ما به کار خود ادامه می دهیم. تمام اشکالات و مشکلات باید برای آخرین بار رفع شوند. ما دوازده تا پانزده ساعت کار می کنیم و اینطوری بازی می سازیم. کار سخت، ناهار، کار بعد از شام. ما این کار را انجام می دهیم زیرا دوستش داریم.”

واکنش ها به وضعیت سازندگان پروتکل Callisto بسیار منفی بود. بسیاری از بازی سازان و خبرنگاران گفتند که چنین فشار کاری نیازی به توجیه و تعریف ندارد و چنین حرف هایی از جانب کارگردان نابجاست. جیسون شرایر در این تاپیک نوشت که فشار کاری بخشی از فرهنگ استودیو Striking Distance است. او می گوید هیچ کس مجبور به این کار نیست، اما افرادی که قبول نمی کنند حقوق کمتری دریافت می کنند و دستمزدشان کاهش می یابد. شرایر در ادامه از بیانیه “تو این کار را انجام می دهی چون عاشقش هستی” انتقاد کرد و گفت که این سلاحی است که علیه سازندگان بازی استفاده می شود.

پاسخ بازی سازان به شرایط نامطلوب سازندگان The Callisto Protocol

تریلر فیلم بازی Callisto Protocol منتشر شد

استرس و استرس کاری در سال های اخیر به یکی از مشکلات اصلی صنعت بازی تبدیل شده است. بسیاری از استودیوها از کارکنان انتظار دارند ساعت های طولانی کار کنند و در نهایت به اندازه کافی پول نپردازند. Rockstar یکی از بارزترین نمونه هاست و ساخت Max Payne 3 مانند اردوگاه کار اجباری بود. گام های مهمی برای رفع مشکلات برداشته شده و حتی راک استار می گوید که تولید بازی GTA 6 روان و بدون فشار خواهد بود.

منبع: TheGamer