منو سایت

ویژگی های جدید فیفا 23 ما را به یاد eFootball می اندازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ویژگی های جدید فیفا 23 ما را به یاد eFootball می اندازد

بازی فیفا 23 آخرین شماره از سری شبیه ساز فوتبال EA که با برند فیفا منتشر شده است. نسخه بعدی با نام EA Sports FC عرضه خواهد شد و ظاهر و ویژگی های متفاوتی خواهد داشت. با عرضه FIFA 23 تصمیم گرفتیم نگاهی به ویژگی های اصلی داشته باشیم و باید بگوییم که قابلیت جدید بازی به نام power shot شباهت زیادی به بازی eFootball کونامی دارد. همانطور که این قابلیت به جدیدترین PES اضافه شد و اکنون شاهد استفاده از آن به شکل دیگری در بازی EA هستیم.

تغییرات فیفا 23

توانایی تیراندازی قدرتمند به نام شوت های خیره کننده در بازی فوتبال الکترونیکی; آخرین ویژگی بازی FIFA 23 است که در این حالت بازیکنان می توانند یک شوت بسیار دقیق و قدرتمند به سمت دروازه شلیک کنند. روند کار به این صورت است که ابتدا باید هدف گیری کنید و سپس با تکمیل سطح قدرت ضربه به دروازه بان ضربه بزنید. VGC Media توانست نسخه آلفا یا پیش نمایش FIFA 23 را پخش کند و تجربه خود را به اشتراک بگذارد.

تغییرات فیفا 23

لازم به ذکر است که پاور شوت با فشار دادن همزمان دکمه های L1 و R1 انجام می شود و در نهایت توپ با قدرت بیشتری ضربه می خورد. FIFA 22 چنین قابلیت عبوری را اضافه کرد. شوت قوی لزوما به معنای گل نیست، اما باید خیلی مراقب باشید و با چنان قدرتی شوت بزنید که دروازه بان غافلگیر شود. فرود آمدن چنین ضربه قدرتمندی بسیار خطرناک است. پس از فشار دادن دکمه های ذکر شده؛ یک انیمیشن آهسته شروع می شود و اگر حریف باهوش باشد. او به راحتی می تواند ضربه را مهار کند.

یک سیستم پاداش ریسک مشابه در eFootball به خوبی کار می کند و در FIFA 23 هم همینطور است. این تنها ویژگی جدیدی نیست که اضافه شده است، اما ویژگی های مختلفی در راه است. EA می خواهد به گرمی با برند فیفا خداحافظی کند و از تمام ویژگی های این برند استفاده کند. جام جهانی 2022 به طور کامل پوشش داده خواهد شد و جام جهانی 2023 زنان نیز به صورت یک آپدیت رایگان در دسترس خواهد بود.

بررسی فیفا 23

گسترده ترین فیفا تا کنون

فناوری Hypermotion سال گذشته معرفی شد و امسال با نام HyperMotion2 در دسترس خواهد بود. این فناوری در واقع یک هوش مصنوعی است که میلیون ها ساعت مسابقات فوتبال واقعی را پردازش کرده و انیمیشن های واقعی را با یادگیری ماشین طراحی کرده است. شماره دوم این فناوری بیش از 600 انیمیشن جدید را ارائه می دهد. سیستم دریبلینگ به واقعیت نزدیکتر است و حتی لمس توپ نیز احساس بهتری دارد.

سیستم دویدن و شتاب بازیکن نیز در فیفا 23 اهمیت زیادی پیدا کرد. در نسخه های قبلی، بازیکنان با سرعت و شتاب ثابت تعریف می شدند. اما نسخه جدید انواع شتاب را تعریف می کند و در نتیجه هر بازیکن متفاوت عمل می کند. تغییرات جدید باعث شده است که فیزیک بازیکن بهتر شود و رگبار یا بازگشت حس بهتری داشته باشد. حرکات انفجاری بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو مورد توجه قرار می گیرد و برخی قادر به انجام این کار نیستند و حرکت آنها با توپ کندتر است.

گرافیک فیفا 23

گرافیک فیفا 23

سایر تغییرات فیفا 23 مربوط به ظاهر و گرافیک است. زمین چمن واقعی تر به نظر می رسد و بازیکنان نیز روی چمن تأثیر می گذارند و با حرکات خود آن را تغییر می دهند. تغییر دیگر واکنش بدن بازیکنان به توپ است. اگر شوت وحشتناکی به دروازه بزنید؛ خواهید دید که دست های او خم می شود و حتی احتمال آسیب دیدگی وجود دارد.

از تغییراتی که چندان جالب به نظر نمی رسند. تعریف صدای امتیازدهی برای دسته DualSense است. اگر روی PS5 بازی می کنید؛ هنگامی که یک گل به ثمر می رسد صدای خاصی از دسته پخش می شود و امیدواریم گزینه ای برای خاموش کردن آن وجود داشته باشد. VGC در پیش نمایش FIFA 23 به این نتیجه می رسد که این بازی بهترین اثری است که این سری تاکنون دیده است و همچنین شباهت هایی با eFootball و قابلیت های آن دارد. البته هنوز جای پیشرفت زیادی وجود دارد و شبیه ساز فوتبال با واقعیت فاصله زیادی دارد.

منبع: VGC