منو سایت

ویژگی رزومه سریع Xbox اختیاری خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ویژگی رزومه سریع Xbox اختیاری خواهد بود

با وجود تمام نقاط قوت، ویژگی Quick Resume Xbox مشکلاتی را در بازی های آنلاین ایجاد کرده است. حال طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، اعلام کرده است که گزینه غیرفعال کردن این قابلیت در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

ویژگی Quick Resume یکی از مهم ترین و جالب ترین ویژگی های کنسول های Xbox Series X و Xbox Series S است که با استفاده از این ویژگی می توانید در هر زمان و مکان تجربه خود را با کارهای مختلف متوقف کنید و سپس به نوبت از همان قسمت ادامه دهید. کنسول دوباره روشن شد به این ترتیب، مجبور نیستید لوگو و زمان بارگذاری طولانی را تحمل کنید و می توانید در کسری از ثانیه به تجربه خود ادامه دهید.

اگرچه قابلیت رزومه سریع در اکثر بازی ها قابل استفاده است، اما استفاده از آن در برخی از آثار مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. این موضوع در بازی هایی که به سرور آنلاین متصل می شوند بیشتر از سایر آثار دیده می شود. بازیکنان PUBG، FIFA 22 و Halo Infinite مکرراً مشکلات اتصال را هنگام استفاده از ویژگی رزومه سریع گزارش کرده اند. در بیشتر موارد، بسته شدن کامل بازی و شروع مجدد آن به بازیکنان امکان می دهد تا با سرعت بیشتری به افکت مورد نظر دسترسی پیدا کنند.

یکی از کاربران توییتر به نام GabeTC99 در پست خود اشاره کرد که غیرفعال کردن قابلیت رزومه سریع امکان پذیر نیست. او در توییت خود نوشت: «این ویژگی زمانی که کارهای زیادی را تجربه می‌کنید بسیار شگفت‌انگیز است. اما ویژگی رزومه سریع در حین انجام بازی های آنلاین با مشکلاتی مواجه شد و باید از بازی خارج شویم. ای کاش گزینه ای برای غیرفعال کردن این ویژگی در بازی های آنلاین وجود داشت.”

فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس به پست GabeTC99 در توییتر پاسخ داد. او پاسخ داد: «پیشنهاد خوبی بود. کاملا منطقی به نظر می رسد. “من این را در لیست کارهایی که باید انجام داد قرار می دهم.”

قابلیت رزومه سریع در ایکس باکس

رزومه سریع در Halo Infinite مشکلاتی ایجاد کرد

اواخر سال گذشته، 343 Industries به بازیکنان هشدار داد که از ویژگی Quick Resume در Halo Infinite استفاده نکنند. این امر به این دلیل است که استفاده از عملکرد ذکر شده باعث از بین رفتن عناصر تزئینی می شود. در طول کمپین داستانی Halo Infinite، بازیکنان آیتم‌های تزئینی را پیدا می‌کنند که می‌توان از آنها در چند نفره استفاده کرد. اما اگر بازیکنان از قابلیت Quick Resume استفاده کنند و سرورهای آنلاین بازی را ترک کنند، امکان استفاده از وسایل تزئینی وجود نخواهد داشت.

در حالی که به نظر می رسد این مشکل خاص برطرف شده است، بازیکنان همچنان برای اتصال مجدد به سرورهای آثار آنلاین از جمله Halo Infinite مشکل دارند و مجبور هستند کار مورد نظر خود را مجدداً راه اندازی کنند. نظر شما در مورد غیرفعال کردن ویژگی Quick Resume در Xbox چیست؟ آیا از این استقبال می کنید؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Video Games Chronicle