ویندوز 12 ممکن است در سال 2024 منتشر شود

ویندوز 12 ممکن است در سال 2024 منتشر شود

طبق آخرین اخبار سخت افزاری، مایکروسافت تصمیم گرفته است برنامه پشتیبانی ویندوز را تغییر دهد و به برنامه سه ساله قبلی بازگردد. این به این معنی است که ویندوز 12 احتمالاً در سال 2024 منتشر خواهد شد و باید کم کم خود را برای پایان پشتیبانی از ویندوز 10 آماده کنیم. در این بین تعداد کمی از کاربران به ویندوز 11 مهاجرت کرده اند.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از ویندوز سنترال، برنامه جدید مایکروسافت حاکی از تغییر دوره پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز است. مایکروسافت این فاصله زمانی را به 3 سال کاهش داده و هر سه سال یکبار نسخه جدیدی از ویندوز با تغییرات مختلف منتشر می شود. هنگام معرفی ویندوز 10، ردموندی ها آن را به عنوان یک سرویس آنلاین توصیف کردند که پس از آن هیچ نسخه جدیدی منتشر نخواهد شد و پشتیبانی تا سال ها ادامه خواهد داشت. این برنامه با انتشار ویندوز 11 متوقف شد و اکنون شاهد هستیم که احتمال عرضه ویندوز 12 در سال 2024 وجود دارد.

Windows Central می گوید که نسخه های اصلی ویندوز هر سه سال یکبار منتشر می شوند و از زمانی که آخرین نسخه در سال 2021 منتشر شد. ویندوز 12 به احتمال زیاد در سال 2024 منتشر خواهد شد. مایکروسافت هر ساله یک به روز رسانی بزرگ برای ویندوز فعلی منتشر می کند و طبق برنامه ریزی های انجام شده، تعداد امکانات این سیستم عامل برای افرادی که از آخرین نسخه استفاده می کنند، می باشد. رشد خواهد کرد. با انتشار به روز رسانی 22H2 ویندوز 11، مایکروسافت یک تب جدید ارائه می دهد که امکان گنجاندن ابزارها و ویژگی های جدید را فراهم می کند.

افزایش آپدیت ویندوز

طبق آخرین گزارش‌ها، ممکن است هر سه ماه یکبار به‌روزرسانی‌های انبوه منتشر شود و تعداد آنها به 4 مورد در سال برسد. این روند از سال 2023 آغاز خواهد شد و در حال حاضر خبری از آن نیست. لازم به ذکر است که سیستم جدید در ابتدای سال جاری تست شد و از سال آینده هر آپدیت جدید شامل ویژگی های جدیدی می شود که در اختیار عموم قرار می گیرد. برنامه جدید به مایکروسافت اجازه می دهد تا بدون انتشار ویندوز جدید، ویژگی های جدیدی را معرفی کند.

در گذشته، مایکروسافت مجبور بود هر سال یک ویندوز جدید برای ارائه ویژگی های جدید منتشر کند. تیم های توسعه به لطف Moment می توانند این کار را زودتر انجام دهند. لازم به ذکر است که این آپدیت ها به صورت داخلی منتشر می شوند و باید دید که آیا همه می توانند آن ها را دریافت کنند یا خیر. مشکل دیگر تاریخ انتشار ویندوز 12 است که پاییز 2024 گزارش شده است.توسعه این سیستم عامل در مراحل اولیه مهندسی قرار دارد و توسعه دهندگان آن را Next Valley می نامند.

مایکروسافت ویندوز 10 را در سال 2015 منتشر کرد و سپس ویندوز 11 را در سال 2021 معرفی کرد. سیستم عامل جدید با ویژگی هایی مانند قابلیت HDR خودکار و راه اندازی برنامه های اندروید مورد علاقه قرار گرفت. یک مطالعه جدید توسط Steam نشان داده است که گیمرهای بیشتری از این سیستم عامل استفاده می کنند.

منبع: IGN