منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • ولادیمیر پوتین از جوآن رولینگ تمجید کرد و از تحریم فرهنگی روسیه انتقاد کرد

ولادیمیر پوتین از جوآن رولینگ تمجید کرد و از تحریم فرهنگی روسیه انتقاد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ولادیمیر پوتین از جوآن رولینگ تمجید کرد و از تحریم فرهنگی روسیه انتقاد کرد

حمله روسیه و بلاروس به اوکراین عواقب جدی برای مردم روسیه داشت و اکثر شرکت های بازی، محتوا و خدمات از ارائه خدمات به شهروندان خود خودداری کردند. مایکروسافت، سونی، نینتندو، الکترونیک آرتز و … رسما فروش تمامی بازی ها و محصولات را در روسیه ممنوع کردند. ولادیمیر پوتین با اشاره به تحریم فرهنگی روسیه و حذف نویسندگان و هنرمندان روس از جی. کی. رولینگ فرا گرفتن.

به گزارش پارسی گیم، تحریم های همه جانبه فرهنگی علیه روسیه با واکنش رئیس جمهور این کشور همراه شد. پوتین گفت: «امروز آنها می خواهند فرهنگ هزار ساله مردم ما را از بین ببرند. آنها نویسندگان و کتاب های روسی را تحریم کردند و سعی دارند کشور ما را از بین ببرند. «من در مورد تبعیض پیشرونده در همه چیز مربوط به روسیه صحبت می کنم.

ولادیمیر پوتین جی.  کی. رولینگ

حمایت پوتین از جوآن رولینگ

ولادیمیر پوتین همچنان به جی. کی رولینگ، نویسنده کتاب های هری پاتر، رفتار او را می ستاید. خانم رولینگ به دلیل دیدگاه های تراجنسیتی و عدم حمایت از جوامع LGBT مورد انتقاد قرار گرفته است. پوتین دیدگاه های متناقض جوآن رولینگ را ستود و گفت که وی به دلیل عدم رعایت خواسته های جنبش حقوق جنسیتی و مورد حمله فرهنگ غربی منزوی شده است.

جوآن رولینگ هنوز در توییتر طرفدارانی دارد و به فروش کتاب هایش ادامه می دهد. او مدتی پیش نوشت که فعالان حقوق تراجنسیتی در تلاشند تا تعریف قانونی جنسیت را تغییر دهند. پوتین انتقاد از رولینگ را با وضعیت کنونی روسیه مرتبط دانست و گفت: غرب می‌خواهد فرهنگ روسیه را پاکسازی کند و کاری را که نازی‌ها با سوزاندن کتاب‌ها در دهه 1930 انجام دادند، انجام دهد. او اضافه کرد:

ما تصاویر سوختن کتاب را به یاد داریم و تصور چنین چیزی در کشورمان غیرممکن است و به برکت فرهنگ خود از این امر در امان هستیم. فرهنگ از وطن ما جدایی ناپذیر است. در روسیه جایی برای تعصب قومی وجود ندارد و این کشوری است که ده ها گروه و گروه قومی در آن قرن ها در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

واکنش جی. کی رولینگ به قول پوتین

در واکنش به اظهارات ولادیمیر پوتین، جی. رولینگ گفت: انتقاد از طرد فرهنگی توسط غرب نباید توسط افرادی بیان شود که غیرنظامیان را به خاطر مخالفت می کشند، منتقدان خود را زندانی می کنند و آنها را مسموم می کنند. او همچنان از هشتگ «من با اوکراین هستم» برای نشان دادن حمایت خود از مردم اوکراین استفاده می کرد.

تحریم فرهنگی روسیه به این معناست که بازی‌ها، فیلم‌ها و نرم‌افزارهای غربی عملاً در این کشور وجود ندارند. دولت روسیه در تلاش است تا استفاده غیرقانونی از کرکرها و نرم افزارها را آزاد کند. در عین حال، اکثر نویسندگان و هنرمندان روسی به دلیل ملیت ممنوع هستند.

منبع: TheGamer