منو سایت

وب سایت Stalker 2 در روسیه مسدود شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
وب سایت Stalker 2 در روسیه مسدود شده است

وب سایت Stalker 2 در روسیه مسدود شده است

GSC Game World، توسعه دهندگان بازی Stalker 2: Heart of Chonobyl، سایت بازی خود را از دولت روسیه مسدود کرده است.

به گزارش ریانووستی (از طریق VGC)، درخواست مسدود کردن سایت از سوی دادستانی کل فدراسیون روسیه است. سایت Stalker 2 که یک بنر و پیام حمایت از اوکراین را تبلیغ می کند، از آن زمان برای کاربران اینترنت روسی غیر قابل دسترسی است. این اقدام به دنبال تصمیم GSC Game World برای توقف فروش در روسیه صورت گرفت، زیرا این استودیو مستقر در کیف نیز در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین به توسعه عنوان آینده خود ادامه می دهد.

GSC Game World یکی از اولین استودیوهایی بود که با شروع جنگ روسیه و اوکراین در فوریه، از اوکراین حمایت کرد. بلافاصله پس از حملات اولیه، استودیو بیانیه ای صادر کرد و حمایت خود را از نیروهای مسلح اوکراین نشان داد و از جوامع قمار خواست تا پیام خود را به اشتراک بگذارند و از آنها حمایت کنند. از آن زمان، استودیوهای بی‌شماری دیگر از جمله استودیوهای 11 بیتی و CD Projekt Red که سیگنال جهانی بازی GSC آن را تقویت کرده و از آن‌ها تشکر کرده است، از این روش پیروی کرده‌اند.

علیرغم تمایل خود به ادامه کار بر روی عنوان، GSC Game World مدت کوتاهی پس از تهاجم اعلام کرد که توسعه آن “کنار گذاشته شده است” زیرا استودیو از کارمندان و خانواده های آنها از طریق حملات حمایت می کند. برای شروع توسعه بازی، این استودیو در نظر دارد کارکنان خود را به پراگ منتقل کند تا بازی را قبل از انتشار برنامه ریزی شده آن در پایان سال تکمیل کند، اگرچه این حرکت هنوز توسط GSC Game World تایید نشده است.

در اعتراضات مداوم خود علیه جنگ، GSC Game World بی سر و صدا عنوان بازی خود را تغییر داد، املای “چرنوبیل” را به املای جدید اوکراینی “چرنوبیل” تغییر داد و برای تلاش های بشردوستانه در اوکراین بودجه جمع آوری کرد.

Stalker 2 در تاریخ 8 دسامبر 2022 برای Xbox Series X | S و PC منتشر خواهد شد.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.