منو سایت

هیدئو کوجیما جایزه فرهنگی ژاپن را دریافت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
هیدئو کوجیما جایزه فرهنگی ژاپن را دریافت کرد

هیدئو کوجیما که به خاطر فعالیت طولانی مدتش در صنعت بازی های ویدیویی و ساخت آثار بی نظیری مانند سری متال گیر و بازی Death Stranding در بین بازیکنان شهرت دارد. اکنون طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، هیدئو کوجیما جایزه هنرهای زیبا را از آژانس امور فرهنگی دولت ژاپن دریافت کرده است.

در سال 1968، وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری آژانس امور فرهنگی را از میان وزارتخانه های دولت ژاپن تأسیس کرد. از آن تاریخ به بعد، این آژانس هر ساله جوایز معتبری را به افرادی اعطا می کند که «به دستاوردهای برجسته ای در زمینه های مختلف هنری دست یافته اند یا دستاوردهایشان مرزهای جدیدی را در حوزه فعالیتشان گشوده است». تاکنون تنها یک بازیساز موفق به دریافت جایزه از آژانس فرهنگی ژاپن شده است. این مرد کسی نیست جز شیگرو میاموتو، خالق ماریو و افسانه زلد که در سال 2010 جایزه خود را دریافت کرد. اکنون که هیدئو کوجیما این جایزه را از آژانس فرهنگی ژاپن دریافت کرده است، او به دومین بازیکن تاریخ تبدیل شده است که این جایزه را دریافت کرده است. چنین جایزه ای

هیدئو کوجیما گفت: “من هفتاد و دومین جایزه هنرهای زیبای وزارت آموزش و پرورش را از آژانس فرهنگ، یکی از شرکت های تابعه دولت ژاپن دریافت کردم.” بابت آن تشکر می کنم. من 36 سال است که بازی می کنم. خیلی خوشحالم که محیط ناپخته بازی های ویدیویی به عنوان شاخه ای از هنر و فرهنگ شناخته می شود. من همچنان زندگی ام را وقف ایجاد سرگرمی های دیجیتال خواهم کرد. از حمایت مداوم شما بسیار سپاسگزاریم.

هیدئو کوجیما کار خود را در صنعت بازی های ویدیویی در سال 1986 با کونامی آغاز کرد. او در این شرکت Metal Gear را برای MSX2 طراحی و کارگردانی کرد. به این ترتیب او سبک مخفی کاری را در بازی های ویدیویی تحمیل کرد. هیدئو کوجیما 30 سال است که با کونامی کار می کند. او در این مدت چند بازی از سری متال گیر منتشر کرد. او همچنین روی آثاری چون Zone of the Enders، Snatcher و Policenauts کار کرده است.

بازی Hideo Kojima Death Stranding

هیدئو کوجیما در سال های اخیر جوایز متعددی را کسب کرده است

هیدئو کوجیما در سال 2005 کوجیما پروداکشنز را به عنوان یکی از شرکت های تابعه کونامی تاسیس کرد. پس از خروج هیدئو کوجیما از کونامی در سال 2015، با حمایت سونی اینتراکتیو اینترتینمنت، کوجیما پروداکشنز به عنوان یک استودیوی مستقل دوباره راه اندازی شد.

اولین محصول استودیوی Kojima Productions Death Stranding بود که چند سال پیش بر روی پلی استیشن 4 عرضه شد. در سال 2020 نسخه کامپیوتری این اثر نیز در اختیار بازیکنان قرار گرفت. Hideo Kojima محتوای جدیدی را به عنوان Director’s Cut به Death Stranding اضافه کرد. این نسخه مدتی پیش برای پلی استیشن 5 منتشر شد. کاربران کامپیوتر می توانند در تاریخ 30 مارس (10 آوریل 1401) Death Stranding Director’s Cut را تجربه کنند.

از دیگر جوایز اخیر هیدئو کوجیما می توان به کمک هزینه تحصیلی بفتا در جوایز بازی های بفتا 2020 اشاره کرد. این جایزه بالاترین جایزه ای است که بفتا به یک شخص داده است.

نظر شما در مورد اعطای معتبرترین جایزه فرهنگی ژاپن به هیدئو کوجیما چیست؟ آیا آن را شایسته چنین دستاوردی می دانید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle