منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • نکات صرفه جویی در باتری Deck Steam: پنج کاری که می توانید برای افزایش زمان بازی انجام دهید

نکات صرفه جویی در باتری Deck Steam: پنج کاری که می توانید برای افزایش زمان بازی انجام دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
نکات صرفه جویی در باتری Deck Steam: پنج کاری که می توانید برای افزایش زمان بازی انجام دهید

بسته به آنچه که بازی می کنید، باتری Steam Deck جدید Valve می تواند تا هشت ساعت یا فقط دو ساعت دوام بیاورد. بازی‌های با گرافیک فشرده‌تر به قدرت بیشتری برای هدایت سخت‌افزاری نیاز دارند که به آنها اجازه می‌دهد، و SteamOS کار بسیار مناسبی را برای متعادل کردن پویا بار همه چیز در پس‌زمینه انجام می‌دهد. اگر به دنبال تنظیمات دیگری هستید که بتوانید آنها را اصلاح کنید تا از عمر باتری Steam Deck خود حداکثر استفاده را ببرید، در اینجا چند نکته وجود دارد.

نرخ فریم را محدود کنید

صفحه نمایش 1200×800 در Steam Deck زیبا و روشن است، از جمله نرخ تازه سازی طبیعی 60 هرتز، که برای بازی هایی با بار گرافیکی کمتر مفید است. اما کار با نرخ تازه‌سازی بالاتر، هم برای نمایشگر و هم برای APU که هر فریم را خارج می‌کند، به قدرت بیشتری نیاز دارد. خوشبختانه SteamOS در منوی تنظیمات سریع خود محدودیت نرخ فریم 30 فریم در ثانیه را در سطح سیستم دارد که به شما امکان می دهد از هر گونه تنظیماتی در بازی هایی که ممکن است به خوبی کار نکنند دور بزنید.

در حال پخش: بررسی ویدیویی Steam Deck

این یک ویژگی مفید است که می تواند در هر زمان روشن شود و در نتیجه احتمالاً شاهد افزایش قابل توجهی در طول عمر باتری خواهید بود. این تنظیمات به تنهایی می‌تواند یک یا دو ساعت در هنگام اجرای برخی بازی‌های کوچک‌تر مانند Spelunky 2 یا Celeste دوام داشته باشد، و در بازی‌های سخت‌تر مانند God of War (که در آن هنوز هدف فقط 30 فریم در ثانیه کار کردن است) کمی کمتر طول می‌کشد.

تنظیمات درون بازی خود را کاهش دهید

این ممکن است همراه با توصیه بالا باشد، اما مانند هر کامپیوتر دیگری، اگر بازی شما به آن نیاز نداشته باشد، Steam Deck انرژی کمتری مصرف می کند. این بدان معناست که برخی از تغییرات در تنظیمات گرافیکی شما می تواند منجر به عمر باتری بهتر بدون تاثیر بصری زیادی که فکر می کنید منجر شود.

اگرچه نمایشگر وضوح نسبتاً بالایی دارد، اما اندازه 7 اینچی به این معنی است که کمتر احتمال دارد تغییرات کوچکتری را در جزئیات کلی مشاهده کنید، همانطور که در یک مانیتور 27 اینچی می توانید مشاهده کنید. این به این معنی است که برای مثال، حذف تنظیماتی مانند anti-aliasing و کیفیت سایه، به قدرت پردازش کمتری نیاز دارد و تأثیر قابل توجهی بر کیفیت تصویر نخواهد داشت. ارزش این را دارد که در هر بازی که انجام می دهید شرکت کنید تا تعادل مناسب خود را پیدا کنید.

TDP کل خود را محدود کنید

اگر به دنبال روشی ناخالص تر برای وادار کردن Steam Deck به مصرف انرژی کمتر هستید، می توانید حداکثر TDP (قدرت طراحی حرارتی) جدید را برای لپ تاپ در منوی تنظیمات سیستم تنظیم کنید. TDP به عملکرد حرارتی پردازنده اشاره دارد و اغلب به عنوان شاخص کلیدی مصرف انرژی استفاده می شود. هر چه یک پردازنده از وات یا TDP بیشتر استفاده کند، گرمای بیشتری تولید می کند و انرژی بیشتری مصرف می کند. کاهش حداکثر TDP، APU را مجبور می‌کند تا به نوبه خود سازگار شود و سرعت کلاک اصلی آن بر حسب مقدار توان موجود در حال حاضر کاهش یابد.

عمر باتری Steam Deck بسته به عوامل متعددی بسیار متفاوت است.
عمر باتری Steam Deck بسته به عوامل متعددی بسیار متفاوت است.

البته باید مراقب نحوه استفاده از این تنظیمات باشید. تنظیم TDP بسیار پایین بر عملکرد تأثیر منفی می گذارد و در برخی موارد منجر به خرابی بازی می شود. اما اگر می‌خواهید کنترل دقیقی بر نحوه عملکرد Steam Deck داشته باشید، این یکی از دو راه ساده برای دستیابی به آن است.

حداکثر فرکانس ساعت پایه را تنظیم کنید

چیز دیگری که قابل پیش بینی است این است که سرعت ساعت پایه GPU خود را روی یک مقدار ثابت تنظیم کنید و از بالا و پایین شدن پویا APU جلوگیری کنید. در برخی موارد، اگر مراقب نباشید، این می‌تواند عمر باتری را بدتر کند و APU را مجبور کند با سرعت بالاتری نسبت به بازی‌های سبک‌تر کار کند.

برای عناوین سخت تر، ممکن است برعکس باشد. بسته به اینکه چقدر ارزش ساعت را تنظیم کرده اید، عملکرد ممکن است بدتر شود، اما این به نوبه خود می تواند به شما کمک کند عمر باتری را بدون ضربه کوچکی به عملکرد افزایش دهید. اگر نمی‌خواهید مقادیر هر بازی جدیدی را که امتحان می‌کنید اشتباه بگیرید، محدود کردن Steam Deck خود به 30 فریم در ثانیه تقریباً همیشه به اندازه‌ای کار می‌کند که به Steam Deck اجازه می‌دهد در این زمینه به صورت پویا واکنش نشان دهد، اما هنوز هم خوب است که شما این گزینه را دارید

روشنایی صفحه را کاهش دهید

تقریباً مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری که دارای صفحه نمایش است، هر چه صفحه Steam Deck را روشن‌تر تنظیم کنید، انرژی آن کاهش می‌یابد. بنابراین این یک نکته نیست بلکه یادآوری است: مطمئن شوید که روشنایی صفحه Steam Deck روی خودکار تنظیم شده است تا بسته به نور محیط در اتاقی که در آن بازی می‌کنید، بتواند به درستی کم‌نور شود.

نکته خوب این است که برخلاف برخی دیگر از دستگاه های بازی قابل حمل، صفحه نمایش Steam Deck بسیاری از جزئیات خود را بدون روشنایی زیاد حفظ می کند. همچنین میزان بسیار پایین را کاهش می دهد، که به شما امکان می دهد برای مثال در رختخواب یک تجربه مشاهده راحت داشته باشید. هرگز نادیده نگیرید که فقط با کم کردن نور صفحه، تعداد بازی های بیشتری را می توانید دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اسباب بازی جدید و چشمگیر Valve، بررسی ما را در مورد Steam Deck بخوانید.