منو سایت

نمرات و نظرات The Last of Us Part 1: زیباتر از همیشه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
نمرات و نظرات The Last of Us Part 1: زیباتر از همیشه

تنها سه روز تا انتشار The Last of Us Part 1 برای پلی استیشن 5 باقی مانده است، منتقدان قبلاً نظر خود را در مورد بازسازی Last of Us گفته اند. اکثر نظرات بسیار مثبت بوده و بدون شک با بازی ای روبرو هستیم که یکی از بهترین آثار تاریخ بازی های ویدیویی به حساب می آید. سوال اصلی این است که Natidog تا چه اندازه توانسته است با چالش بازسازی و بر اساس آن کنار بیاید نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 1 طراحی صحنه مطابق با استانداردهای امروزی نیست. در این مقاله به نتایج و بررسی های بازی بر اساس سایت های خارجی و محبوب می پردازیم.

استودیو Naughty Dog در ژوئن امسال از The Last of Us Part 1 رونمایی کرد و سپس قول انتشار نسخه PC را داد. اگرچه هیچ خبری در مورد نسخه رایانه شخصی وجود ندارد، اما طرفداران سونی حاضرند 70 دلار برای سوار شدن به داستانی که قبلاً دو بار با گرافیک های مختلف گفته شده است بپردازند. Natidog اخیراً ویژگی‌های گیم‌پلی بازسازی The Last of Us را فاش کرد و بار دیگر تاکید کرد که با یک بازسازی روبرو هستیم و یک بازسازی گرافیکی نیست.

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 1

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 1

در مجموع، نقدهای این بازی بسیار مثبت بوده و امتیاز ۱۰۰ را از رسانه های مختلف دریافت کرده است. باید اذعان کرد که میانگین امتیاز بازی کمتر از نسخه PS4 است و بسیاری به عدم تغییر گیم پلی بازی اشاره کرده اند. البته بررسی Digital Foundry نشان داد که صحنه های فیلمی که مانند فیلم بازی می کنند. آنها به طور همزمان نمایش داده می شوند و از حالت استاتیک خارج می شوند. صحنه ها کاملا از ابتدا ساخته شده اند و با یک بازسازی گرافیکی روبرو هستیم. بیایید نگاهی به نمرات و نقدهای The Last of Us Part 1 بیندازیم:

IGN – رتبه 9/10

Last of Ace قسمت 1 فوق العاده زیبا، بهترین راه برای تجربه یا دوباره زنده کردن سگ کلاسیک و تحسین شده Naughty Dog است. اگرچه بازی با ویژگی های نسخه دوم بازسازی نشده است، اما تغییرات در سیستم حرکتی و هوش مصنوعی تغییرات شگفت انگیزی را به همراه داشته است. به سختی می توان گفت که این بازسازی ضروری بوده است، زیرا ریمستر 2014 هنوز یکی از بهترین داستان های اکشن ماجراجویی ساخته شده است.

GamesRadar – امتیاز 8/10

The Last of Us Part 1 بیش از هر چیز دیگری یک نامه عاشقانه برای طرفداران سرسخت است و به خصوص از موجی از بازیکنانی که سال آینده پس از تماشای سریال The Last of Us به بازی هجوم می آورند استقبال خواهد کرد. اگر بازی را مستقل قضاوت کنیم، شاهد کار باکیفیتی هستیم. اما در صنعت بازی‌های امروزی، جایی که بازسازی‌های کلاسیک مرزهای هنر مرمت را جابه‌جا می‌کنند، قسمت اول به سختی می‌تواند از سایه تاریک فرصت‌های از دست رفته فرار کند.

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 1

PushSquare – امتیاز 8/10

اگر بازی اصلی را در نظر نگیرید، قدردانی از پیشرفت گرافیکی Last of Ace Part 1 سخت است. این بازی بسیار بهتر از نسخه اصلی با جهت هنری قوی تر، گیم پلی روان تر و صحنه های عاطفی تر است. Naughtydog موفق شد بازی را از هر نظر بهبود بخشد و همان بازی ای باشد که از سال 2013 تاکنون به یاد دارید. با قیمت رقابتی‌تر، این بازی می‌تواند گزینه مناسبی باشد، اما در حال حاضر یک ارتقاء گران قیمت است، چند نفره را کنار گذاشته و به طراحی دوران PS3 پایبند است.

GameSpot – امتیاز 8/10

اگر به صورت جداگانه به تغییرات بازی نگاه کنیم، چندان قابل توجه نیستند. اما آنها با هم یکی از خاطره انگیزترین بازی های دوران PS3 را بهبود می بخشند. حالا دو قسمت بازی Last of Ace تا حدودی با هم ادغام شده اند و انتقال بین این دو بازی راحت تر شده است. البته پیشرفت طراحی بازی در سال های اخیر در این اثر به چشم نمی خورد. اگرچه قسمت هایی از طراحی بازی قدیمی است، اما شخصیت ها و داستان منحصر به فرد آن زیباتر از همیشه به نظر می رسند.

The Last of Us Part 1 نتایجی دارد

نتایج بازی The Last of Us Part 1

اکنون که برخی از نقد و بررسی The Last of Us Part 1 را خواندید، زمان آن رسیده که به نتایج کلی بازی نگاهی بیندازیم. این عنوان در حال حاضر دارای میانگین امتیاز 88 در متاکریتیک است که از امتیاز 94 نسخه PS4 کمتر است. امتیاز سایر وب سایت ها را در زیر بررسی کنید:

VG247 – 100
NME-100
خدا یک گیک است – 100
VGC-100
بازی Rant – 90
Wccftech – 90
دکسرتو – 85
تلگراف – 80
PCMag – 70
حمله فن‌بویز – 60