منو سایت

نسخه PC بازی Jak and Daxter توسط سازنده منتشر شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
نسخه PC بازی Jak and Daxter توسط سازنده منتشر شده است

شبیه ساز کنسول پلی استیشن 2 بسیار موفق بوده و زمینه شبیه سازی در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است. توسعه دهندگان سعی کرده اند بازی های قدیمی را با سخت افزار جدید تطبیق دهند. اما شبیه ساز، به همان اندازه که دقیق است، با نسخه اصلی متفاوت است. گروهی از تولیدکنندگان موفق به انتقال شدند بازی جک و داکستر پلی استیشن 2 برای کامپیوتر ساخته شده است و این بازی قابلیت کار مستقل را دارد.

به گزارش پارسی گیم، چندی پیش نسخه کامپیوتری Super Mario 64 و Ocarina of Time منتشر شد. اما نحوه این دو پورت با Jak و Daxter متفاوت است. این بازی به زبان برنامه نویسی C نوشته نشده و از شاخه کمتر شناخته شده Lisp استفاده می کند. گونه ای از این زبان برنامه نویسی به نام GOAL توسط استودیو Natigdag استفاده شد که تعداد کمی از برنامه نویسان با آن آشنایی دارند. به عبارت دیگر، ما در مورد یک زبان برنامه نویسی منسوخ صحبت می کنیم که به خودی خود مبتنی بر یک زبان کمتر محبوب است.

گروه ماتریالیست ها موفق شدند کد GOAL را قابل خواندن برای انسان کنند و در نهایت کامپایلری ساختند که می تواند کد را روی سیستم های 32 بیتی و 64 بیتی اجرا کند. ابزار دیگری برای استخراج فایل های بازی و در نهایت ابزاری برای بسته بندی مجدد آنها در فرمت معمول کامپیوتری وجود دارد و در نهایت شاهد یکی از پیچیده ترین فرآیندهای برنامه نویسی برای شروع بازی Jack and Dexter از ویندوز هستیم.

بازی Jak and Daxter PC

پورت کامپیوتر Jak and Daxter

چنین پروژه های پیچیده ای نیاز به همکاری تیمی از برنامه نویسان خبره دارد. آنها کمتر قابل مشاهده هستند و معمولا تعداد بیشتری از آنها شکست می خورند. این گروه بر تمامی چالش ها غلبه می کنند و در نهایت نسخه پی سی Jak and Daxter را برای پلی استیشن 2 به صورت مستقل روی کامپیوتر می بینیم. می توانید توضیحات کامل و همچنین مستندات کلی در مورد کدگذاری و فرآیند پورت کامپیوتر جک و دکستر را در GitHub مشاهده کنید.

پروژه پورت Jak and Daxter برای کامپیوتر هنوز کامل نشده است و پروژه حدود 80 درصد تکمیل شده است. بیشتر تصویرسازی‌های صوتی و تصویری کامل شده‌اند و چند اشتباه بزرگ باقی مانده‌اند. این پروژه هنوز در حال توسعه است. اما شما می توانید بازی را شروع کنید. برای اجرای Jack and Dexter بر روی کامپیوتر، باید فایل ISO بازی را داشته باشید و سپس ابزار پورت بازی را از GatHub دانلود کنید.

نسخه PC این بازی کلاسیک در میان شایعاتی مبنی بر نسخه جدید Jak and Daxter منتشر می شود. به نظر می رسد سونی علاقه مند به ساخت نسخه جدیدی از این بازی است.

منبع: PCGAMER